Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus meghalt a bűneinkért,...

Ha Jézus meghalt a bűneinkért, akkor miért kerülhetünk a pokolba? Mármint ez nem olyan, hogy mindenképp kiváltotta nekünk, hogy a mennybe kerüljünk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 00:09
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
62%

19:37-et kiegészíteném, ha nem probléma :D

talán elindulni valóban el lehet felismerés által (talán), de elérni a célt azaz üdvözülni (elfogadni a húszezrest vagy a vonatjegyet és rendeltetésszerűen felhasználni) CSAK kegyelem által lehet

a felismerés, hit, cselekedetek mind szükséges feltétel, de egyik sem elégséges


még egy megjegyzés: a húszezres vagy a vonatjegy könnyen elkallódik, kiesik a zsebünkből, ha nem vigyázunk rá


üdv

korall

2010. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
0%

Te azt gondolod, hogy Jézus minden ember bűneiért meghalt.

Megkérdezem tőled:

kik azok, a mindenki kategóriájába beletartoznak?

2010. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
0%

16:45!


Ne haragudj, nekem nem kell senkinek a kegyelme, ugyanis nem érzem úgy, hogy nekem szükségem lenne rá. Annak van szüksége, aki lelki mélypontra kerül, és elveszettnek érzi magát, értelmetlennek lát mindent, és segítségért fohászkodik őszinte szívéből. Velem ilyen nem történt, mégis tisztában vagyok az igazsággal, egész életemet nevezhetem végül is "kutatásnak". Azt mondod, hogy azért mert kutakodtam, kegyelmet kaptam? :D Lehetséges, de én akkor sem sorolom egy kategóriába a fentebb állítottjaimmal. Szintre azonosokat, mert mindkettő esetben megérinti őket az "Önvaló", és segíti.


üdv

25/F

2010. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

19:26


Kegyelemre nem annak van szüksége "aki lelki mélypontra kerül, és elveszettnek érzi magát, értelmetlennek lát mindent, és segítségért fohászkodik őszinte szívéből". Az ilyen embernek vígasztalás és lelki segítségnyújtás kell.

Kegyelemre annak van szüksége, aki bűnös.

Ha te nem érzed, hogy bűnös vagy, akkor persze nem fogadsz el (és nem is kaphatsz és kaptál) kegyelmet. (nem kifejezetten csak rád gondoltam, de rád is)


Biztosan ismered a viccet, amikor a mérnök, a fizikus és a matematikus alszanak (külön házban).

Az éjszaka közepén arra riad a mérnök, hogy ég a parketta. Felugrik az ágyából, lekapja a poroltót a falról és gyorsan eloltja a tüzet.

Felriad a fizikus is, és látja ám, hogy ég a szőnyeg a kandalló előtt. Gyorsan fogja a takaróját és rádobja a tűzre, ami imígyen megfosztva az égést tápláló oxigéntől kialszik.

Felriad a matematikus is, hogy lángol a függöny. Nosza, kiszalad a konyhába és látja hogy a vizeskancsó tele van vízzel. "Aháá, van megoldás!" - mondja és visszafekszik aludni.


Az utolsó mondatodat sajnos nem tudom értelmezni, ez biztosan az én hibám, de mentségemre legyen szólva, hogy már este van :D.


üdv

korall

2010. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet, ugyanis egy nem "bűnös" emberen is lehet hatalmas nyomás, lelki mélypont, pontosan a "bűnösök" miatt, hiába ő maga nem az. Vagy az ilyen ember nem kap kegyelmet? Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Én pedig leírtam, hogy a felismerés, is lehetséges, hogy kegyelem, de én nem így nevezném, viszont a két dolog egy szinten van filozófiailag. Bocsánat az utolsó mondatért, valószínűleg számodra ismeretlen kifejezést használtam, tehát módosítok Jézus Krisztusra. :)


üdv

25/F

2010. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

09:23


Szép napot!


Joseph Murphy tanításai helyett én belemélyedem a Biblia megismerésébe. Krisztus megmondja, hogy nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek.

Arra kívánt célozni, hogy noha mindenki bűnös, és beteg (nézd ezt a világot!) egyesek felismerték elveszett mivoltukat, beismerték bünösségüket és betegségüket, és ilyen állapotukban hozzá fordulnak, mint orvoshoz.


Murphy vagy Silva és a többi tanításai ennek a hozzáállásnak a tökéletes ellentéte. A bűn tagadása, a tökéletetlen ember Istenné válása, aki úgy hiszi, hogy lát.

Ez a "látás" nem új keletű, Krisztus ítéletet mond felette egyszer, mint azt nyilvánosan megmondta ellenlábesainak is:


"És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.

És hallák ezeket némely farizeusok, a kik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?

Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad."


(János evangéliuma 9:39-41)

2010. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:

10:57 nek


Ne haragudj de kicsoda az a Silva? és Joseph Murphy -től is egy idézetet ismerek csak. Miről beszélsz? :D


Az első bekezdéseddel teljesen egyetértek.


Nem tagadom a bűnt kedves hsz. miből vontad le a következtetést? Én magamban játszottam le a kegyelemkérdést, nem éreztem magam elveszettnek, sőt betegnek sem, hiába volt egy-két tünet, és igen mondhatjuk, hogy én is az orvoshoz fordultam, csak tudod az orvos én vagyok igazából.


üdv

25/F

2010. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

Momentán ebből:


"Ne haragudj, nekem nem kell senkinek a kegyelme, ugyanis nem érzem úgy, hogy nekem szükségem lenne rá."


Ha Te úgy véled nincs szükséged kegyelemre, akkor tagadod az eredendő bűnt.


José Silvát említettem, akinek nevéhez az "Agykontroll" fűződik. Azon spekulációk, amelyet könyvében vázol kísértetiesen emlékeznek Murphy elképzeléseihez.


Beteg ember alatt nem ugyanazt értjük úgy tűnik. Ha Silvát nem ismered, Murphytól is csak egy idézetet, és Biblia szóhasználatából nem tudod mi a beteg ember (pedig a kérdésben is benne foglaltatik), akkor ilyen jellegű kérdések megválaszolására nem vagy felkészült.


Ettől függetlenül lehetsz kiválló szakember. Orvos.

2010. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

09:23-nak


"Vagy az ilyen ember nem kap kegyelmet?"

Nos, úgy értem a Szentírásból, hogy nem. Hogy miért, az az előző hozzászólásomból kiderül. Ellenben, aki még soha sem kapott kegyelmet Istentől Jézus váltsága által, az az ember NEM lehet bűntelen (legalábbis a Biblia szerint).

Nem akarnálak megbántani, de a 10:57-es által hozott idézet nagyon jól illik rád.


üdv

korall

2010. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

15:32 nek.


Ha felismerem a bűnt saját magamtól, akkor tehetek is ellene. Ezt is akkor kegyelemnek hívják ezek szerint? :P


Egyébként Jézus Krisztus(azért hogy értsd, használom így) segít nekem, hiszen az igazi önmagam, mint ahogy neked is.

Ha ezt magadtól felismered, akkor nem értem miért van kegyelemre szükség, de mondom nevezhetjük annak, de számomra nem a legmegfelelőbb, hiszen megalázó, Isten pedig senkit nem akar megalázni...csak annak jár kegyelem, aki tényleg arra szolgált rá, mert már nem tud mit tenni saját "erőből".


üdv

25/F

2010. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!