Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus meghalt a bűneinkért,...

Ha Jézus meghalt a bűneinkért, akkor miért kerülhetünk a pokolba? Mármint ez nem olyan, hogy mindenképp kiváltotta nekünk, hogy a mennybe kerüljünk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 00:09
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Azért fontos megjegyezni, hogy Bibliai értelemben a lélek nem egyeztethető össze az un. értelemmel, szellemmel. A lélek a híd Isten felé, ami egyenes Istentől származik, sőt mindenkinek ugyanaz; csak valaki jobban megismerte azt, akár valaki kevésbé. A lélek funkciója, hogy Isten melletti életünknek szellemi irányítója is legyen. A lélek egy része Istentől: nem olyan nagyszerű kreatúra, akár a test, vagy az ész; a lélek pusztán létezik, és az érzelmeket egész más logika alapján irányítja. A lélek nem olvad be Istenbe, ajándékba kaptuk, ahogyan a testet is, amelyről szintén számot kell adnunk. Ugye Platón mondta, hogy a test a lélek börtöne. Mindkettő alkotja egyéniségünket, legalábbis a test és a szellem (értelem). A lelkünknek csak az Istennel való kommunikáció az egyetlen működése, s lényege. Ami ez ellen van, az a gonosz műve.


A lélekvándorlás és a feltámadást ütik egymást. Addig a Biblia szerint, amíg a Végső Nap el nem érkezik, addig nem lesz ítélkezés, addig ítéllkeznek fölötte. pl. ha 2020 január elején lenne a világvége, és te meghalsz, az neked egy másodpercet venne az igénybe, hogy azt a tíz évet végigfusd. Vagy is feltehetjük, hogy ami a mennyben kb. 0.0000001 másodperc, az egy nap ebben. Persze ez csak képletesen írtam fel, nem így kell elképzelni, pontos arány sincs erről az egészről.


A szabad akarat, - mint már Negatív Úr is kimondta -, egy dogma. Amit természetesen más protestáns vallások is szíves-örömest átvettek. A szabad akarat már a kísértés létezésénél kétségbe vonható, mert a kísértésnél már nem döntesz szabadon, hanem hallgatsz a kísértésre. ;)


Isten mindenkit kezdetben tökéletesnek, bűntelennek teremtett. A Sátánt is, aki először fordult el Istentől. De már, amikor elfordult a Sátán Istentől, meg kellett volna szűnnie. Hiszen, aki a Létezés forrásából nem iszik, az eltűnik a nagy semmibe, és már nem is létezik. Mivel a virág is elfonnyad, ha nem öntözik, úgy Isten nélkül is elfonnyad az a lélek, hacsak...


Pont abban a pillanatban fordult el Istentől, midőn a világot megteremtette. Ez a világ közvetetten származik Istentől, a menny már közvetlen. Isten őt letaszította erre a Földre, de tudta ő, hogy ezt a világot megfojtaná egy kis kanálban. Lehetséges, hogy ezért volt a paradicsomban egy próba, amely az ősbűnt kreálta, minden bűn ettől a pillanattól fogva származott. A világ már is kettészakadt, tökéletessége elvész; így lesz e világak Istentől ómegája, és már attól a pillanattól fogva lép be a törvény, hogy ez a világ Istentől, a Létezés Forrásától elvált, és a világ, majd a Sátánnal, s szolgáival együtt olyan lesz, mintha nem is létezett volna soha. De ez az ómega akkor fog bejőni, amikor ő elrendeli. A megváltásnak az oka ez volt, hogy legalább azokat, akiket ők elfogadják, és Isten szolgáivá lesznek, őt ettől az Ítéltet napján megmentsen. Ez a megváltás lényege. Így dicsőül meg újra Isten országa, ez lesz a lényege az újszövetség népének. Isten létezik; ez a lényege, aki meghazudtolja a létezést, megtapasztalják. Az intelligencia, hatalom stb. lényegtelen dolgok; helyettük bölcsesség, és kegyesség lép majdan a kettő helyébe, melyek közvetlen Istentől származnak.



Szpudaszotész

2010. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

Kedves Negatív úr!


A kegyelemmel kapcsolatban, már Korall nevű hsz. óval letisztáztam. Elfogad és belátom hogy minden embernek szüksége van a kegyelemre hogy megérinthesse a Szentlélek segítő ereje. Ha végelkeseredés, ha felismerés, teljesen mindegy.


A bűnről nyilatkoznék ha lehet.

Elteltek az évszázadok, minden egyes ember nagyon jól tudja mi a rossz, mik a rossz tulajdonságok, ehelyett mindenki azonosul a bűnnel, nem pedig tesz ellene. Ennek egy oka van, mégpedig a következő. Az, hogy az ember a testével azonosítja saját magát, s már akaratlanul is önző. Tudod szerintem az önzés az eredendő bűn, ez teljesen egyértelmű. Na de ha ezt tudjuk, ha eddig nem is de most, akkor tudunk ellene tenni most már végképp. Oly sok idő telt el a gonoszságban, ideje van a fordulatnak. Magunknak kell megtegyük, a cselekedeteinkből jön le milyenek vagyunk, a tetteink mutatják meg a valónkat, tehát tegyük a jót. Viszont ha valaki magában "hiszeget" Istenben, és ölbe tett kézzel várja a második eljövetelt, akkor az ne is csodálkozzon. Ami mellesleg lehet itt is van, csak hát tudod vakok az emberek, hiába hiszik, hogy látnak. :P


"A keresztény, vagy bárki, aki olvassa a Bibliát, nem tud mást levonni a Jézus Krisztus megállapításaiból, mert az nyílegyenesen megmondja, hogy mi az ember helyzete: bűnös, elveszett. "


Minden tiszteletem a tied és kutatásaidé, de kérlek az akkor volt. Akkor volt elveszett az ember. De Jézus Krisztus pontosan a halálával váltotta meg őket a keresztények szerint, tehát már nem az, már képes arra, hogy a bűnt eltolja magától, de nem teszi, és pontosan azért, mert naivan ragaszkodik a materializmushoz, miszerint elveszünk a semmibe halálunk beálltával, s majd Isten feltámaszt mindenkit, hogy megmutassa mi is történt, s miért. Ez nem így van. Magunknak kell végi járjuk az utat, őhozzá. Én még mindig azt mondom, hogy ha valaki azt hiszi, hogy eljön az Úr és rendet rak, majd pedig maga mellé veszi azokat, akik hiszik a létét, az hamis illúziót táplál. Ebben fogan meg az a kijelentésem, hogy le van alacsonyítva az Isten. Nem kellene humanizálni. Örökké van minden, mint ahogyan mi is emberek(nem a testünk), ugyan miért ültetne bárkit is maga mellé? van ideje bőven várni, s nekünk is van időnk bőven fejlődni, elérni őt.

Egyébként egyetértek veled abban, hogy előre eltervezett volt a bűnbeesés, teljesen logikus, anélkül hogy juthatnánk el ismét a kiinduló állapotba?!


Jól veszem ki az utolsó 2 bekezdésedből, hogy vevő vagy az új dolgokra? hogy te is megvizsgálod a létező összes nézőpontot? Vagy tényleg azonosultál a Bibliával, illetve azzal, ahogyan most van magyarázva?! Ezt jó lenne megtudni.


Meg fogsz lepődni, de konkrét könyvet egyetlen egyet olvastam el. Tartalom és lényegi szinten viszont, több filozófiai és vallási dokumentumot is. És észre vettem köztük a relációt magamtól, már majdnem meg is volt a teljes kép, de elsiklottam valami felett, amit már korábban olvastam, de kicsit érthetetlenül magyarázta a szerző. Viszont az a könyv, amit az elején említettem, nos egyszerűen mindenre magyarázatot ad, ahogyan én is tartom a frontot. A filozófiai eszméket, az élet keletkezését, a vallási nézeteket összemossa, összeköti, egységesíti, egyetemesíti. Valószínűleg te nem biztos, hogy találkoztál ezzel a könyvvel, mert már szóvá tetted volna. Egyébként ugye leírtam már, de az én fegyverem pont a relativitás, az hogy tárgyilagosnak kell legyek, hiszen akkor kaphatok megfelelő képet a valóságról. Megkaptam, mindig is magamban éreztem a tudást, és most az enyém. S mindenkié! Nem tartalak fanatikusnak, szóval tudom, hogy ha belül érzed, hogy nem teljes az amit tudsz, akkor továbbindulsz a keresésre. Várlak. :)


Köszönöm én is a figyelmedet, te is, én is gondolkodjunk, ne legyünk olyanok, mint akiket szóba hoztál. Ez a legfontosabb, amit tehetünk, hiszen attól vagyunk.

Cogito ergo sum!


üdv

25/F

2010. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

12:34


A hétvégén próbáltam gondolkodni a mi kis eszmecserénken, és arra jutottam hogy szeretném elolvasni azt a könyvet, amit emlegetsz.

Tudnál szerzőt, címet esetleg linket adni? (a link lenne a legjobb)


köszi

korall

2010. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Kedves fórumtársak!


Nagyon szívesen olvasom válaszaitok, és örömmel eszmecserélek magam is. Türelmeteket kérném!


Szép napot/estét mindenkinek!


Negatív úr

2010. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

14:44 nek


Kedves Korall!


Vártam türelmesen, s mivel te sem vagy elfogult, így tudtam, hogy felkelti az érdeklődésedet. A cím és a szerző a következő, s kipótlom a linkkel is.


Paul Brunton : Az önvaló Bölcsessége


[link]


üdv

25/F

2010. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Kedves Negatív úr!


Teljes mértékben megértem az elfoglaltságodat, s tiszteletem a tied, hogy ezt jelzed. A türelem nagy erény, tehát alkalmazom, s kötelezőnek is tartom. Várom válaszod kíváncsian.


üdv

25/F

2010. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

17:42


Köszönöm!

Elég hosszúnak tűnik, úgyhogy a vizsgaidőszak után olvasom csak el, ha nem bánod (de el fogom olvasni).

Kérlek, te is olvasd el (nézd meg), ha teheted A zarándok útját. Itt megtalálod: [link]


korall

2010. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

23:29!


köszönöm a linket, meg fogom lesni, mihelyst a "környezetem" úgy kívánja. Igen a könyv, amiről beszéltem hosszúnak tűnik, de pont ez az illúzió benne. Én ugyanis kb. 13 óra alatt elolvastam. De természetesen a vizsgáidra kell koncentrálj, bár ebből erőt tudnál meríteni. :)


üdv és sok sikert a vizsgákhoz addig is.

25/F

2010. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Üdvözletem F/25!


Köszönöm a türelmed!

Sajnos nem mindenben tudok egyetérteni, épp azért, mert a véleményem pont a Biblia kijelentéseivel azonosul.

A kegyelem kérdése egy tőről fakad a bűnével.


„Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek; „

(Rómaiakhoz írt levél 5:12)


Ez az eredendő bűn tanítása, e szerint az egész emberiség kollektíve vétkes.


"…Az ember miatt nem átkozom meg többé a földet, hiszen az emberi szív vágya ifjúkorától kezdve hajlik a rosszra….” (Teremtés könyve 8:21)


Több helyütt maga az Ószövetség is megerősíti ezt, akkor is ha maga a Júdaizmus sohasem vallotta az átöröklődő bűnt, amely helyett a környező pogány vallási felfogásokból is merítve szabad akaratot hírdetett.


Azt mondod az önzés az eredendő bűn lényege, valamint minden ember tudja mi a jó és mi a rossz.

Pál apostol szavai azonban most is érvényesek, napjainkban is vannak olyan területek, ahová

a zsidó – keresztyén kultúra „ne csináljad” tiltása nem jutott el:


„Mert a törvényig vala bűn a világon; a bűn azonban nem számíttatik be, ha nincsen törvény.”

(Rómaiakhoz írott levél 5:13)

Ennek okán, mint az megerősítésre kerül több helyütt az ember egyáltalán nem tudja mi a jó és mi a rossz, különösen nem ebben a nyugati nemzedékben, ahol elfelejtődik és elmosódik a jó és rossz közötti határvonal.

Az emberek kritikával illetik a mindenkori Pápát, mert az erkölcsileg nem legalizálja sem a homoszexualítást, sem pedig az abortuszt. Ma Magyarországon 70 -80 ezer terhességmegszakítás történik. A fele nem volna indokolt. De azok a férfiak és nők, akik ezt minden további nélkül megteszik, vagy megtettetik a másik féllel, általában nem is tudják mit tesznek. Az orvos sem tudja, mert ha tudná mit tesz, nem tenné. Csak és kizárólag, ha az indokolt, a potenciális anya élete védelmében. Jómagam elolvastam azt a kegyetlenséget, és

Elrettentő képeket láttam a különböző módszerek végeredményéről, és azt látom az ember egyáltalán nem tudja mit tesz.

De azt látom a homoszexualítás kacsán is ( ami a terhességmegszakítással együtt mindössze kettő darab példa), hogy az állampolgár szintén nincs vele tisztában mit legalizálna, vagy mit legalizált.

150 millióba került tavaly az ilyen fesztivál rendőri biztosítása. Mert sokan – köztük magam is – nem hunyok szemet az idősebbek megbotránkoztatásán, és, hogy a gyerekek olyan példát lássanak, mint alternatív életmódot, amelynek a következménye az, ami. De mi ennek az életmódnak a következménye valójában?

A legnagyobb probléma a biszexuálisok, akik homoszexuális partnerüktől fertőződve átviszik azt barátnőjükre, feleségükre. Néhány éve, láttam egy riportot olyan Hív-fertőzött aszonyokkal, akik tökéletes áldozataik voltak férjeik kicsapongásának, akik adott esetben nem más nőkkel léptek félre, hanem homoszexuális prostituáltakkal.

Azok a gyerekek, serdülők, akik ezt látják az utcán, az interneten, mint normális alternatívát, milyen üzenetet kapnak, ha teszem azt biszexuális orientációjúak, azaz egy latens homoszexuális momentum rejtőzik bennük. Nem is tudják, nem is tudnák meg soha, az esetlegesen felmerülő ilyen tartalmakat pillanatok alatt elnyomnák – mivel az nem normális.

Ezzel szemben a melegkultúra szócsövei felszínre hozzák ezt, aminek következményeként számos fiatalember soha nem fog megnősülni, és még kevéssé fog gyermeket nemzeni, nevelni. De az agymosott társadalom persze most csodálkozik, hogy Orbán Viktor 1.3 millió

embert kíván bevonni az adózásba. Tehát ebből a két példából levezetve, vajon az egyes ember tudja mi a rossz? Vagy egyáltalán tudja mérni, hogy bizonyos életformák hova vezetnek? Tisztában van azzal, hogy ez az önzés, - mint ahogy szerintem is helyesen megállapítottad – népességfogyáshoz, a társadalom elöregedéséhez, és ennek nyomán

instabil egyensúlyhoz vezet, ami feltétlen fel fog borulni?

Nem.

Sajnos az eredendő bűn nemcsak az önzésben merül ki.


Folytatom majd.


Üdv.: Mr. Negatív

2010. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Kedves Negatív Úr!


Köszönöm válaszod, és várom a folytatást, de a véleményemet leírnám ehhez.


Amikor azt állítottam, hogy mindenki tisztában vele mik a jó és rossz tulajdonságok, akkor arra gondoltam, hogy a Magyar Értelmező Kéziszótár leírja világosan és pontosan ezeket. A pozitív tulajdonságok az önzetlenségből fakadnak, míg a negatívak pedig az önzésből. És ezért is vallom azt, hogy az önzés maga az eredendő bűn, hiszen minden amit leírtál a legutolsó válaszodba, is abból az egyből fakad. Emberek, saját érdekeik teljesítése végett cselekednek. Testi vágyaikat akarják kielégíteni, csak ennek van egy hátulütője, ha egy vágy kilőve, kell a következő, és a "végtelenségig". De mindez azért van, mert az ember a testével azonosítja magát, és magamat ismételem, még jó hogy önző abban a pillanatban. De nekem van egy olyan perspektívám, ahonnan legyőzhető ez a bűn. Nem egyből foszlik szét, de lehet gyengíteni, és türelem plusz egy segédeszköz által redukálni nullára.


"…Az ember miatt nem átkozom meg többé a földet, hiszen az emberi szív vágya ifjúkorától kezdve hajlik a rosszra….” (Teremtés könyve 8:21)


Nos ez azt bizonyítja, hogy volt idő amikor az "ember" tökéletes volt. A bűn létrejött benne, kötelező jelleggel. Helyettesítsd be a jó és a rossz fogalmával.

Mert a törvényig vala bűn a világon; a bűn azonban nem számíttatik be, ha nincsen törvény.”

(Rómaiakhoz írott levél 5:13)

"A jó sem számíttatik be, ha nincsen rossz."

De aminek van kezdete, annak vége is kell hogy legyen.

Olyan nézőponttal rendelkezem, amivel segíteni tudnám a vallásokat, mindet, el lehetne "pusztítani" a nézeteltéréseket, ellentmondásokat, amiket hadd ne mondjam kik hoztak létre... Az önző emberek.

Olyan világnézetem van, amivel a félelem szerte foszlik, amivel szeretetet árasztható magunkból. Amivel felismerhetjük, megérthetjük az élet igazságát. :)


várom válaszod.


üdv

25/F

2010. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!