Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus meghalt a bűneinkért,...

Ha Jézus meghalt a bűneinkért, akkor miért kerülhetünk a pokolba? Mármint ez nem olyan, hogy mindenképp kiváltotta nekünk, hogy a mennybe kerüljünk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 00:09
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
0%

Engem az a gondolat bosszant fel a leginkább, hogy már az ártatlan újszülött is bűnös a Biblia szerint. ezért kell megkeresztelni.

Már hogy a pokolba lehetne bűnös? egy állítólagos emberpár bűne miatt? nevetséges az egész...

2010. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
0%

14:58!


A téves életszemlélet okozza a bűnt, viszont a rossz létezése kötelező, hiszen akkor tudjuk csak megkülönböztetni a jót, ha nem lenne gonosz, fogalmunk sem lenne a jóról sem.


Nem érted, amit ki akarok fejezni, te miért követeztetsz abból, hogy nekem nincs szükségem kegyelemre, akkor a bűnt is tagadom? :)


Én felismertem magamtól mi a bűn, és elismerem hogy létezik, de ez nem azt jelenti, hogy azonosulok is vele, ahogyan a többi embernek sem kellene. Ehelyett milyen következtetést von le a keresztény a Bibliából? Hogy az ember gonosznak születik és képtelen rajta változtatni, csak ha könyörög Istenhez/Jézushoz kegyelemért...Ez lealacsonyítja a valósan létező Istent is magát, de a kereszténység eszméjét is. A testünk hordozza a bűnt, de nem a "lelkünk". Ha pedig azt hiszi a keresztény, vagy bárki, hogy bele lett fújva az élet lehelete a orrunkba, és így lettünk élő lelkek, akkor az azt jelenti, hogy a materialista életszemléletet helyezik előnybe, miszerint az anyag köré fonódik a világ, hiába azt Isten teremtette.


"Beteg ember alatt nem ugyanazt értjük úgy tűnik. Ha Silvát nem ismered, Murphytól is csak egy idézetet, és Biblia szóhasználatából nem tudod mi a beteg ember (pedig a kérdésben is benne foglaltatik), akkor ilyen jellegű kérdések megválaszolására nem vagy felkészült."


Miért gondolod, hogy az ő nézetükre is szükségem van, ahhoz, hogy megértsem a valóságot?! :)

Érdekelne...


üdv

25/F

2010. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

15:32 nek még az utolsó "megjegyzéséhez" :)


Te nem lehetséges, hogy én is vak voltam, akkor amikor Jézus" jött, és az én szememet is felnyitotta, és egy felnyitott szem beszél hozzád? Vagy te azt állítod, hogy én kijelentem azt, hogy látok, tehát bűnös vagyok? Eltelt egy kis idő Jézusunk óta. Akkor történt meg az "Ítélet végett való megjelenés".


üdv

25/F

2010. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
53%

16:35


Nem, nem tehetsz ellene.

Csak a jövőben elkövetett bűneid ellen tehetsz, hogy mégse kövesd el őket, ezért nem is kegyelem ez (lehet, hogy ezt nem hangsúlyoztam korábban, pedig kérdezted többször is).


Jézus Krisztus nem azonos az igazi önmagunkkal ("Önvalónkkal", ha jól értem :P), nekem sem, de neked sem, sajnos. Csak szeretnénk, hogy mindjobban betöltsön minket, szeretnénk olyanok lenni mint Ő.


Ahogy elnézem az írásaidat, te pontosan tudod, hogy "mi kell a megtéréshez", csak vagy annak nem vagy tudatában, hogy tényleg ezek kellenek hozzá, vagy eltaszítod magadtól és azt mondod, hogy nincs ezekre szükséged (inkább ez utóbbit hangsúlyozod, de szerintem az első is benne van a dologban).


Azt mondod megalázó? Hát, ez van :). A Krisztus követése nem azt jelenti, hogy mindig nekünk a legkényelmesebb. Ha nem haragszol, javaslom elolvasni Jakab levelének 4. részét, vannak ide passzoló részei ;).


"csak annak jár kegyelem, aki tényleg arra szolgált rá", ez így van, pontosabban nem 'jár', ez csak egy lehetőség, amit el lehet fogadni (el is lehet utasítani), de vedd figyelembe, hogy mindenki rászolgált (az Íge szerint), aki különbséget tud tenni jó és rossz között, és képes felelősen döntéseket hozni (ezzel azt hiszem válaszoltam 17:37-esnek is, tehát én ellenzem, pontosabban semmisnek, érvénytelennek tartom a gyermekkeresztséget).


Önerőből pedig nem valószínű, hogy be tudsz jutni a mennybe :P, hacsak nem válsz istenné, ahogy Murphy és Silva tanítják (én nem ismerem az urakat, sem a munkásságukat, kizárólag az egyik korábbi hozzászólásra alapozok).

Nem tudom, hogy olvastad-e már John Bunyantól A zarándok útját. Ha nem, javaslom, sok ember- és kísértés-típust mutat be, hátha ismerős lesz egyik másik ;P.


üdv

korall

2010. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

hmm


Látom, hogy amióta elkezdtem írni a választ, azóta jött még két hozzászólásod :D.

Nem mellesleg kezdek terjengőssé válni, igyekszem majd visszafogni magamat :D:D.


A 18:20 azt hiszem nem nekem szól, de a 18:31-eshez:

Ha már így rákérdeztél, igen, de ne vedd sértésnek kérlek. (mellesleg én is az vagyok :$)

Ezt arra alapozom, hogy amit te állítasz (hogy csupán a felismerés és a felismerést követő helyes életvitel révén elérhető az üdv) az nem felel meg a Bibliának.


üdv

korall

2010. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Ja, és lefelejtettem az előző hozzászólásomról, hogy a cirka 2000 évvel ezelőtti randevú a Messiással nem az "Ítélet végett való megjelenés" volt. Az majd a végén lesz ;P.


korall

2010. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

18:50 nek :)


Igen igazad van, a jövőben elkövetendő bűneim ellen tudok tenni csak, pontosan erről beszélek. Egyértelmű, hogy bűnösöknek születünk, de azért, hogy meg tudjuk különböztetni a jót...csak az eszetlen emberek azt hiszik, hogy ez így marad, nem lehet rajta változtatni...már hogy ne lehetne. Viszont a születést én nem arra értem, amikor megszülettem, speciel én 1984-ben.

Úgy gondolom, hogy a lényeg, az hogy Jézusokká válhassunk mind a földi életünkben, ha ebben nem is, de egy következőben biztosan. Lehet pont erről szól az ige is, hogy mindenki rászolgált, de van aki nem fogadja úgy el, ahogyan te is állítod. De van egy olyan érzésem, hogy ugyanarról beszélünk, csak mindenféleképpen kegyelemnek nevezed. Nos legyen, ha annyira szeretnéd, elfogadom.

Nem önerőből, hanem "Jézuséból", mert ő segít, a felsőbbrendű énem, mint ahogyan neked is az. Azért szeretnénk mindannyian ő lenni, mert az igazi Önvalónk.


üdv

25/F

2010. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

én is úgy jártam mint te kedves Korall.


Na de mondd el nekem, miért akkor mondta Jézus urunk, hogy az Ítélet végett jött. Mert szerintem azért, jött hogy felnyissa az emberek szemét, hogy létezik ez az út is. Az isteni. :P


üdv

25/F

2010. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
0%
Jézus senkiért nem halt meg.Jézus utat mutatott az abszolut szeretet felé.aki megváltást akar az dolgozzon meg érte,ugyanúgy ahogy Jézus tette önmagáért.dehát sokaknak büdös a meló,ez van....
2010. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
53%

19:41 és 19:47


Azt hiszem kezdem érteni a gondolatmenetedet.

Te a buddhizmust és a kereszténységet mosnád össze ugye? :)

Így már félig meddig világos, hogy mire és miért használtad az "Önvaló" szót.


Innentől kezdve még kevésbé értek veled egyet.

Ennek ellenére örülök, hogy valakivel értelmesen és kultúráltan lehetett egy kis eszmecserét folytatni. Szerintem itt álljunk meg, habár ezt a kérdést már így is úgy is szétoffoltuk, úgyhogy majdnem mindegy :D:D.


Ami az 'ítéletet' illeti, nyilván nem az utolsó ítéletre gondol, egy kicsit utánanézek majd.


üdv

korall

2010. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!