Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kérdésem a következő:kinek...

A kérdésem a következő:kinek mit jelent a megtérés? Lehet-e Istent bünben élve szolgálni?

Figyelt kérdés
Rengeteg érvek/ellenérvek,teologiai vitákat elolvstam a gyakori kérdések vallással kapcs. oldalán,mindenki hajtja a saját igazát,amelyek az általa gyakorolt vallásnak ugymond hitnézetei.De akkor is az evangélium legelső ,legalapvetőbb kinyilatkoztatása,egyben Jézus szavai amikor elkezdte a szolgálatát a következők:TÉRJETEK MEG,MERT ELKÖZELÍTETT A MENNYEKNEK ORSZÁGA!!Aztán szintén Jézus szavai a Lukács 13-ban...ha meg nem tértek,mindnyájan hasonlóképpen elvesztek....Pál leveleiben is amikor felsorol egy bünlajstomot a következő szavakkal zárja a mondatot....akik ilyeneket cselekednek,Isten országának örökösei nem lesznek.

2017. aug. 19. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A megtérés a gondolkodásmód megváltozását jelenti, hogy az önközpontú gondolkodásmódból Isten központúra váltasz. Előtte így gondolkodtál: mi az ÉN kívánságom, mi az ÉN akaratom, mi az ÉN tervem, minek örülök ÉN, mitől érzem ÉN jól magam stb. A megtéréskor az ÉN helyére ISTEN kerül. Ezzel együtt a megtért ember elismeri, hogy mindene, amije van az Istené. Az energiája, a pénze, az ideje, sőt az élete is, és ha Isten úgy akarja, fel kell adnia ezeket. Persze egyetértek, hogy az önközpontú élet valószínűleg sok bűnnel is együtt járhat, de nem biztos.

A gazdag ifjúnak (Mt 19:16-26, Mk 10:17-27; Lk 18:18-27) a mózesi törvény alapján nem volt bűne, mégsem engedelmeskedett Jézusnak, amikor találkozott vele, és így nem üdvözülhetett.

Ugyanakkor természetesen igaz, hogy a bűnök rabságában élés kizárja az üdvözülést. Ha valaki felnéz Jézus keresztjére, akkor láthatja, hogy a bűn mit művel Istennel: brutálisan megkínozza, és megöli őt. Azt, hogy mennyire szereted Istent, jól le lehet mérni abból, hogy mennyire utálod a bűnt. Ugyanakkor Isten szeretete azt diktálja, hogy ő megbocsátja a bűnt, ha kihozzuk azt a világosságra, és elhatározzuk, hogy nem követjük el újra. (Jak 5:16, 1Jn 1:9, Péd 28:13). Ezt persze csak egy Jézust követő közösségben érdemes megtenni, ahol nem pletykálják ki a dolgaidat, nem néznek le, és nem kárhoztatnak miatta.

2017. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,külön 11#11! ami még érdekelne,a bűn iránti gyűlölet kialakulása,azt én fejlesztem ki vagy Isten munkalja ki a hivőben?nekem az önkieligitès jelent hogy öszinte legyek a legnagyobb problemat,részsikereim voltak amik honapok voltak,de az hogy huzzam a strigulakat,hogy e napon is tul vagyok,szóval ez nem szabadság.
2017. aug. 21. 20:13
 13/15 A kérdező kommentje:
11#12 valasza erdekelne,de masok is...
2017. aug. 21. 20:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem,imádságok,és egyéb praktikák nem fojtják meg,a belénk teremtett ösztöneinket.Azokat nem elfojtani,hanem irányítani kell,az Isten által elrendelt mederben.


Meg kell házasodni,és a feleséget elegendő nemi örömökhöz kell juttatni.Ez oldja meg a te nemi vágyaid problémáját.

2017. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 világvége1 ***** válasza:
Nem létezik megtérés. A gonoszok nem változnak meg.
2020. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!