Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hívő keresztény ember...

Egy hívő keresztény ember hogy lehet öngyilkos?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, aki saját bevallása szerint is hívő volt, ráadásul nem csak ilyen szimpla, vasárnapi templomba járó, hanem kőkeményen agymosott hitgyülis, fanatikus.

Mégis öngyilkos lett, pedig azok a pokolra jutnak, ez hogy lehet?


2017. aug. 19. 16:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10

Én személy szerint tudom, hogy eleve nem létezik se Isten, se pokol, se menny, se ez az egész, ez csak mese habbal, én ateista vagyok.

De ő hívő volt, tehát elvileg meggyőződéssel hitte ezt a mesét, és ha jól tudom, a keresztény mese szerint pokolra jutsz, ha öngyilkos leszel.

2017. aug. 20. 08:59
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mégis öngyilkos lett, pedig azok a pokolra jutnak, ez hogy lehet?"


Az ő hitük szerint,tegyük hozzá.De akkor mégsem hitt benne.De azt jó lenne tudni,hogy miért lett öngyilkos.

2017. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valamiért elvesztette a józan eszét, bepánikolt, elragadták az érzelmei, nem tudott gondolkodni.
2017. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy hivő keresztény öngyilkos? Ahogyan bárki más is.És hogy hova kerül ezután az nem az Egyház illetve az egyházi vezetők joga eldönteni hanem Istené:D
2017. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!