Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási szepontból, mi értelme...

Vallási szepontból, mi értelme az iszinyatosa fájdalmas betegségnek?

Figyelt kérdés
Büntetés?
2017. aug. 20. 17:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
A betegségek nem Isten katonái, hanem az Isten ellenségétől származnak. Ha az ember nem lenne bűnös, soha nem találnának a betegségek táptalajt az emberben. Így azonban azokat is elérik, akik maguk még nem követhettek el bűnt. A szülők, felmenők bűnei olyan jogokat biztosíthatnak a Sátánnak, amin keresztül megtámadhatja betegséggel a leszármazottat. Ez nem Isten akarata, de csak egy gyógyszert adott minderre: Jézus Krisztust. Akik elutasítják Őt, nemcsak a maguk bőrét viszik a vásárra, hanem a leszármazottaikét is. Persze a leszármazottak korrigálhatnak később, ha tudnak, de hátránnyal indulnak az életnek, ha a felmenőik okkult, szexuális vagy erőszakos bűnökben voltak vétkesek. Tehát a betegségek nem Isten büntetései, hanem a bűn következményei, ahhoz hasonlóan, ahogy az autóból való kirepülés nem a közlekedési hatóság büntetése a biztonsági öv használatának elmulasztásáért, hanem fizikai törvényszerűség, ha adott mértékű ütközés bekövetkezik. Ilyen törvényszerűség az is, hogy a bűn miatt ki van szolgáltatva az ember a leépülésnek, a kudarcnak és a halálnak. De ahogy nem minden autós repül ki az autóból, aki nem használ biztonsági övet, nem minden bűnös lesz beteg, csak az, aki találkozik a betegséggel. A bűnnek vannak más következményei is, a betegségek csak az egyik zászlóaljat képviselik a sorsromboló erők közül.
2017. aug. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%

"Most akkor a vallásosok azt állítják, hogy nem Isten akarata a betegség, ennek ellenére LÉTEZNEK BETEGSÉGEK. Szóval, akkor hogy is van ez? Miért lett betegség teremtve az Istenetek által?"

Nem hiszem, hogy valaha megértenéd, mivel most kérdezed meg idén nyolcvanötödször, és meg is válaszoltuk mindig.

Nos, a betegségek azért vannak, mert az ember akarta a bűnt, és még most is éltek, haltok a bűnért, és a Szent Isten ellen mentek. Nos, ezért van még rossz. De majd egyszer megszűnik, nem lesz betegség, bűn és ateisták sem. Az ember "teremtette" a betegséget, nem Isten. Kb. olyan, mintha adnék neked egy tökéletes kocsit, majd te összetöröd, és nálam reklamálsz, hogy minek adtam neked roncs kocsit

2017. aug. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A betegség az Ádámtól örökölt bűn miatt van. Tehát a tökéletlenséggel együtt járó fájdalom. Krisztus azért halt meg értünk, hogy megszüntesse ezt is a többi minket súlytó nehézséggel együtt, a Jelenések 21:2-4 verse szerint.

2017. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Kiss Éva Judit ***** válasza:
35%

14

Szerintem Te alaposan kevered a vallásokban tanított dolgokat, és a magad értelmére támaszkodsz, nem Isten szavára. A Bibliára!


A görög filozófusok tanításai fertőzték meg a korai keresztény tanításokat, és ha ertenéd az isteni szót a Bibliát, akkor megértenéd az életed értelmét is.


Így, csak kis buddhista beütéssel új életben bízol, és azt is elhiszed, hogy majd a földön az ember békét "csinál". Nem fog, nem tud, mert elszakadt a Teremtőtől, aki ezt halállal bünteti, és büntette régen is.


Amúgy az öröklés nem azt jelenti, hogy az Ő vétkük miatt kapja mindenki a büntit, mert azt ők már megkapták. Mi a halált kaptuk, és amíg el nem jön az újvilág annyi reményünk van, hogy ott feltámadunk, vagy a nagy sokasághoz tartozunk, akik élve jutnak oda.


Sajnos a halál ha tetszik ha nem egy büntetés, és nem az élet velejárója. Róma 5:12 " 12 Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek ..."


Csak priviben reagálok ellenvetéseknek, mert nem szeretnék vitatkozni. Csak a Biblia vezet, és abból keresem a válaszokat, amit szívesen megosztok

2017. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Bizony van kollektív bűnösség (szülőktől örökölt bűnök), de van kollektív áldás alatti élet is. Ez Isten igazsága, ami nem egyenlő az ember igazságérzetével.
2017. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 követ62 ***** válasza:

Attól függ.

A fájdalom általában a betegség velejárója.

Van, hogy életet ment, de ha már van diagnózis akkor enyhíteni kell.


Több okból lehet beteg valaki. De minden betegség a bűnbe esés hozama.

Erre rájön néhány dolog.


1/ genetikai eredetű (sajnos mostanra már nagyon elromlott a genetikánk)


2/ valaki helytelen életmódot folytat és annak a következménye (talán ez lehet a büntetés kategória, de nem törvényszerű)


3/ próba (ahogy már ajánlották is Jób története ezt jól megvilágitja)


Remélem ez csak egy felmerülő kérdés volt és nem téged érint?

2017. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Arra való, hogy az ember érdemeket szerezzen a tűrés által, és ez formálja őt. Mivel azonban az embernek szabad akarata van, Isten nem látja biztosra, hogy hogyan fog dönteni, tehát előfordul, hogy az ember inkább fellázad.
2017. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Milyen érdemet lehet szerezni a tűrés által?
2017. aug. 25. 08:21
 19/24 A kérdező kommentje:
Ha valakit megoperálnak vagy kap, bevesz fájdalomcsillapitót, akkor vétkezik, ellenáll, ellentesz a fájdalomnak, betegségnek, nem tűr?
2017. aug. 25. 08:23
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen érdemet lehet szerezni a tűrés által?"


Legalább három érdemet:


Kitartás, türelem, alázat. Ezek lelki gyümölcsök, ha Krisztusért viseled el.


De legalább ilyen fontos, hogy egyúttal adóságot is törlesztesz! :)



"Nem kell vezekelned, de kell bizonyos adósságot törlesztened. Te is, mint szinte mindenki, adósságtörlesztésre jöttél e világra. Előző életeid szeretetlenségei, s jelen földi életed szeretetlenségei, olyan adósságokat halmoztak fel, hogy ezeket az adósságokat valamiképpen ki kell egyenlítened. Ennek megvalósítása Velem könnyen megy. Csak az Én igámat kell vállalnod. Az Én igám „édes”. Az Én terhem „könnyű”! Mi az Én terhem? Annak a parancsomnak felvállalása, amelyet így vezettem be: „Új parancsot adok nektek”. És így folytattam: „Szeressétek egymást úgy, amint Én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást!” (János 13:34) Tehát Engem, Jézust, aki Élet és Igazság vagyok, ÚT-ként is vállalnod kell! "


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!