Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Szerintete...

Kedves katolikusok! Szerintetek mit kéne most tennünk?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, a párom 32 éves. Ő kisgyermekkorától kezdve vallásos nevelést kapott és tartja is a hitét mind a mai napig. Jómagam felnőttként tértem meg. Az első érdeklődés nem sokkal azelőtt fogalmazódott meg bennem, hogy őt megismertem. Az ő hatására növekedett a kíváncsiságom, míg végül eljutottam odáig, hogy tényleg ezt az életet szeretném.


A problémánk az, hogy én, mikor még ateistaként éltem, egyszer már férjhez mentem templomban. A volt férjem nagyon akarta a templomi esküvőt én pedig belementem. Akkoriban nem vettem ezt komolyan, de most már úgy tekintek rá vissza, hogy valóban ott volt köztünk az Úr, még ha nem is hittem benne, és örökre elköteleztem magam előtte a volt férjemnek.


Úgy érzem, a jelenlegi párommal tényleg örökké együtt tudnék lenni. Ő a nagy Ő, és most már én is hívő keresztény vagyok. Most már nekem is sokat jelentene a templomi esküvő. Semmit sem szeretnénk jobban, de így már nem lehet. Most ő is nagy dilemmában van, mert nem akar elhagyni, de családod is szeretne a jövőben.


2017. aug. 22. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Akkor te egyházjogilag házas vagy, és akárhányszor ágyba bújsz a jelenlegi pároddal, halálos bűnt követsz el. Természetesen ő is, hiszen más házastársával hál. Így kérdéses az a megállapításod, hogy tartja a hitét. Hogy a kérdésre válaszoljak, párkapcsolat köztetek akkor lehet, ha sikerül elérni a házasságod érvénytelenítését, ami piszok nehéz és hosszú folyamat, és ha ez megtörtént, házasságot kötsz azzal.
2017. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Erre nem fogsz pontos választ kapni itt a fórumon, mert minden egyes eset más és más. Amint 1. hozzászóló írta, a lehetséges út az előző házasság érvénytelenségének kimondása.

Keresd fel a helyi papot, és vele beszéld meg, hogy mit lehetne tenni.

2017. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Tedd fel önmagadnak a kérdést:


Kit akarsz követni,embereket,emberi törvényeket,vagy Istent?


Isten,ott akar lakni köztetek,bennetek,s ebben nem kér engedélyt a római pápától,vagy a papodtól.


Minden, MINDEN ember követett el bűnöket.Némelyek kicsiket,némelyek nagyokat.Az egyikért kis halált,a másikért nagy halált érdemel Krisztus kegyelme nélkül.

Mi a különbség a két halál között?...Abszolút semmi!


Krisztus kegyelme minden bűnt befedez,amit megbántunk,megvetettünk,nagyságától függetlenül.


Én javaslom,hogy lelkiismereti problémáid beszéld meg Isten Lelkével,és ne halandó papok elgondolásai után dönts,és mardosd önmagad azokkal!


Gyülekezetembe több katolikus hívő ember jár hasonló problémákkal.Segítettem őket eljutni a Megváltóhoz,és szívükbe költözött Krisztus.Rendszeresen részesülnek az Úr vacsorájában,amit én -az Ő méltatlan szolgája-közvetítek feléjük.Isten sosem jelezte,hogy ez nem teszik neki.

Boldogok vagyunk ebben a közösségben!

2017. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

#3


Megtudhatjuk, hogy melyik közösség ez, ahova tartozol? Köszönöm szépen!

2017. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Amennyiben az első házasság katolikus esküvő volt, akkor az egyetlen járható út a kánonjogi érvénytelenítés, tehát hogy kimondják, hogy az az első házasság valami akadály miatt létre sem jött. Plébánosnál kell kezdeményezni a procedúrát, az egyházmegyei bíróság tárgyalja majd, de előtte sokminden megelőzi. Kaptok egy kánonjogászt, aki kvázi mint ügyvéd megismeri a körülményeket, kellenek tanúk, meg persze a volt férj is.

Amíg ez le nem zajlik és nem születik döntés, addig nem lehet házasságot kötni templomban.

2017. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Református.
2017. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

"Kit akarsz követni,embereket,emberi törvényeket,vagy Istent?"


Isten nagyon világosan kimondta, hogy házasság révén egy test a kettő és ember szét nem választhatja ezt a frigyet. Kedves hozzászóló, akkor kit követsz, saját tanításodat, vagy Jézusét?

2017. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%

7.Hsz!

Idézz pontosan!


„Amit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válassza" (Máté 19:6)


Házasságom érvényességét 18 évi házasságom,3 gyermekem igazolta.EXM beleszeretett másba.Isten elvárja tőlem,hogy 41 évesen özvegy módjára éljek?Nem hiszem!

2017. aug. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szavamon foghatsz!


Ha eljöttök férjeddel templomunkba ezért,én kérni fogom rátok Isten áldását.

Hitem szerint,én képtelen vagyok bárkit megáldani,de Isten hatalmát számos esetben tapasztaltam imádságaink nyomában.

2017. aug. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit írtam helytelenül, csak a Szentírás szavait írtam le, de ha nem ismered eléggé, akkor idézem szó szerint:


"Most már többé nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét."


"Aki elküldi feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el ellene. Ha pedig a feleség hagyja el férjét és máshoz megy, házasságot tör."


"A házasoknak meg nem én parancsolom, hanem az Úr: A feleség ne hagyja el férjét. Ha mégis elhagyná, maradjon férj nélkül, vagy béküljön ki férjével. A férfi se bocsássa el feleségét."


Te pedig nyíltan a Szentírás szava ellen lázadsz és lelkésznek mered magad nevezni...


Újraházasodni csak akkor lehetséges, ha az egyik fél meghal, mert a házasság halálig szól.

Vagy, ha megvizsgálják és úgy találják, hogy a házasság eleve nem volt érvényes valami oknál fogva.

2017. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!