Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szemben áll-e a tudomány a...

Szemben áll-e a tudomány a hittel?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 11:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2017. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy!

Legfeljebb egyes fanatikus fundamentalisták szerint, akik lapos Földet meg 6000 éves Földet képzelnek a Bibliába, és ha az orruk alá dugod is a tévedésük bizonyítékait, akkor is meggyőzik maguk hogy nekik van igazuk...

De azért ők már nagyon a szélsőség, általánosságban egy hívő nem ilyen :)

2017. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%

Nem.


Ha ez az angol nyelvű videó igaz, akkor inkább meg is erősíti azt!

[link]

2017. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat
2017. szept. 4. 11:55
 5/19 KZitus ***** válasza:
16%

Szia


Tényleg nem. Ime néhány tudós véleménye:

„Ha mint tudós veszem szemügyre a körülöttem levő világot, és megfigyelek rendkívül bonyolult, mérnöki pontossággal működő folyamatokat, akkor arra a következtetésre jutok, hogy ez az összetett rendszer értelmes tervezésről tanúskodik” (ANDREW MCINTOSH MATEMATIKUS, WALES, NAGY-BRITANNIA).


„A természetben megmutatkozó összetettség egyértelműen egy Teremtő létét bizonyítja. Mindegyik biológiai és fizikai rendszer, mihelyt megértjük, hihetetlen bonyolultságot tár elénk” (JOHN K. G. KRAMER BIOKÉMIKUS, KANADA).


„Az élővilágban teljesen nyilvánvaló a rend. Ezt egy felsőbbrendű Hatalomnak köszönhetjük, akit én személy szerint Istennek nevezek. Ennél a pontnál találkozik a hit a tudomány által feltárt igazsággal. A hit nemhogy ellentétben lenne a tudománnyal, hanem inkább kiegészíti azt, segít megértenünk a lényeget a világegyetemünkről” (JEAN DORST BIOLÓGUS, FRANCIAORSZÁG).


„Nem tudom elképzelni a világegyetemet és az emberi életet értelmes kezdet nélkül. Számomra valószínűtlen, hogy ne lenne valamiféle szellemi »melegség« az anyag és az azt működtető törvények mögött” (ANDREJ DMITRIJEVICS SZAHAROV ATOMFIZIKUS, OROSZORSZÁG).


„Mindegyik állat egyedülálló módon úgy van megtervezve, hogy beleillik a környezetébe. Kénytelen vagyok a tervezés bonyolultságát egy Teremtőre, semmint egy véletlenszerű evolúciós erőre visszavezetni” (BOB HOSKEN BIOKÉMIKUS, AUSZTRÁLIA).

2017. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Blaster123 ***** válasza:
69%

Mást képviselnek.

Evolúció mögött rengeteg bizonyíték van, Naprendszer kialakulása mögött szintúgy, atomok közti kölcsönhatások, csillagok életútja, Univerzumunk keletkezésétől egészen addig, hogy mi várható a jövőben, ezeket mind bizonyítékok támasztják alá.

Ezek mellett nem szükséges egy felsőbbrendű akármi jelenléte, mert minden nélküle történik az Univerzumban, jól leírható modellekkel, képletekkel.


Hogy mi volt az ősrobbanás előtt?

Nem tudjuk, de mivel maga az idő is az Ősrobbanás pillanatában keletkezett, így nincs, olyan, hogy mi volt előtte, vagy tegyük fel, hogy valamelyik isten indította el az ősrobbanást, volt-e egyáltalán beleszólása mi fog történni benne, ha világunkat a fizika törvényei irányítják.

2017. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Alaphelyzetben IGEN, szemben állnak.

Csak úgy lehet összeegyeztetni ezeket, ha tudás és a hit is véges, ÉS szemet hunyunk azok felett a dolgok felett, amelyekről ezek mást mondanak.

2017. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Az ősrobbanás elméletét is egy katolikus pap dolgozta ki, így láthatóan nincs ellentétben a kettő. Külön tekintettel az előttem szóló válaszára reagálva.
2017. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

"pap dolgozta ki, így láthatóan nincs ellentétben a kettő"

Egy kicsit zavar, ha ennyire buta emberekkel kell vitatkoznom.

De elmagyarázhatnád, hogy pontosan mit bizonyít, amit mondtál. Szívesen meghallgatnám.

2017. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 imakommandós ***** válasza:
Természetesen. A tapasztalat nagyon sokszor mást mutat mint amit hinni kell!
2017. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!