Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meghalunk miképpen fogunk...

Ha meghalunk miképpen fogunk kommunikálni Istennel vagy Jézussal? PL ha rendes nyelven beszélnénk, egy magyar ember, akkor azt megérti az Isten?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 16:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Erről írtam én is!


Amint Jézus testben támadt fel,mi is testben fogunk feltámadni.


Isten,az ember alkotásakor úgy állapította meg,hogy "igen jó"nincs ok rá,hogy valami más létformát kellene kitalálnia.

Lényünk hasonló lesz az első emberpáréhoz,amilyen bűnbeesésük előtt volt.

2017. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Halálunk után a kommunikáció már nem a testrész szerinti nyelvünkkel történik. Isten a szívekbe lát. Isten a gondolatokat is tudja. Isten előtt nincsenek titkok, nem lehet neki hazudni vagy kertelni.


Számára teljesen mindegy hogy egy angol egy francia, egy német, egy olasz, egy orosz, vagy egy magyar kerül elé a testi halál után, mert ott és akkor, odaát már nem nyelvel beszélnek és kommunikálnak egymással, hanem mint egy gondolattal.

2017. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját nyelvén beszél a túlvilágon és amit mond , azt a többiek mind-mind szintén a saját nyelvükön hallják. Pl. ha beszélsz Platónnal , az ő lelkével, szellemével a halálod után, te magyarul beszélsz, ő azt ógörögül hallja, ő ógörögül beszél, te azt magyarul hallod.Abszolút nincs kommunikációs zavar.Legalábbis én ezt csak így tudom elképzelni.
2017. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10: Én ezt kicsit másként képzelem. Megérted az ókori görögöket, mert kiválóan tudsz majd ógörögül, menni fog a kínai, a szuahéli, meg minden más nyelv is, ahogy a te anyanyelved is, amihez a legjobban kötődsz.
2017. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Nicó640 válasza:
Ha meghal valaki az már nem komunikál senkivel.Az emberek nem értik meg hogy ő maga a lélek,ha meghal a test meghak a lélek is.De aki olvasa a bibliát az tudja,és tud az örök életről is amiröl senki nem beszél pedig ez fontos lenne.
2018. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!