Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok szerint ez...

A katolikusok szerint ez megengedett?

Figyelt kérdés

Tényleg csak ők válaszoljanak.

Egy reklám jelent meg itt előttem, amiben ötezerért árulnak valami Mária érmét. Nekem ez nagyon taszító. Ti mit gondoltok erről?

[link]


2017. szept. 6. 07:11
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%
Nagyon szép érem, és akinek segít a Szűzanyán keresztül Istenhez közel kerülni, az nyugodtan megveheti. Én egyébként szinte mindig hordok magamon valami szakrális ékszert, legyen az kereszt, Szent Benedek medál, vagy egy egyszerű gumikarkötő Bibliai idézettel. Nem bálványként tekintek rájuk, hanem egyfajta emlékeztetőként, hogy kihez tartozom. Ez a lényeg. Ha ezek a tárgyak segítenek Neked elmélyedni a hitedben, és nem magát a tárgyat imádod, akkor hasznos dolgok. :)
2017. okt. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló elven működnek ezek, mint ha pl. van egy barátod/barátnőd vagy akárkid, akinek a fényképét a pénztárcádban tartod. Ettől még nem a fényképet szereted, hanem magát a személyt, nem? Ugyanígy attól, hogy valaki vesz egy egyházi témájú tárgyat, nem azt a tárgyat imádja, hanem Istent.
2017. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!