Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Angyal, Arkangyal,...

Jézus Angyal, Arkangyal, Gábriel főangyal, Mihály a nagyfejedelem vagy Isten, vagy az Atyaisten képmása?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 21:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%
Az Úr Jézus az Isten teljessége fizikai testben, tehát Jézus az Isten, nem pedig angyal, vagy valamilyen tisztségviselő a Mennyben
2017. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
Csak mert a Biblia nevezi Jézust angyalnak,még nem az. Báránynak is nevezi és ugye mégsem gondoljátok,hogy egy állat volt?
2017. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

"Csak mert a Biblia nevezi Jézust angyalnak,még nem az"


Szia!:)

Hol nevezi angyalnak?

2017. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 imakommandós ***** válasza:
52%

Jézus attól függetlenül is Isten, hogy ki minek gondolja, de nem tud senkiért tenni semmit Isten amig nem hisznek Benne.

Új teremtéssé is csak Krisztusban válnak a hívők.

Ő Benne teremtett és fog teremteni mindent Isten. Nélküle semmi sem lett. Ezt semelyik angyalról, semelyik teremtményről nem mondható el. Isten nem szorul rá egyetlen teremtményére sem, hogy csináljon valamit. Ha mégis akkor az nem teremtmény, hanem egyenlő Vele. :)

2017. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Konkrét helyet most hirtelen nem tudok,de szokta az Úr angyalának nevezni Jézust,erre írtam a tanúnak,hogy az Úr angyala csak annyira egy szolgáló szellemi lény,mint amennyire az Isten báránya egy bégető állat.
2017. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 szp72 ***** válasza:
25%

Az Ószövetségben több helyen nincs világos különbség, Isten és Isten angyala között. Úgy tűnik Isten angyala maga is Isten, maga is Jahve.


Kit látott és kivel beszélt Hágár? Ugye hát Jahve angyalával (1Móz 16,7). Mégis Hágár úgy könyveli el a dolgot, hogy Jahvét látta: "Azután Hágár így nevezte Jahvét, aki szólt hozzá: Te vagy a látás Istene. Mert ezt mondta: Én is láthattam itt, aki engem látott" (16,13).


Kivel küzd Jákob? A Hós 12,4 szerint egy angyallal, Jákob mégis azt mondja: "Istent láttam színről színre" (1Móz 32,30).


Gedeon történetében is Jahve angyala jelenik meg (Bír 6,12), Mégis ilyet is ír a szöveg: "Erre Jahve feléje fordult, és azt mondta neki." (6,14)


Sámson szüleiről ezt olvassuk: "Jahve angyala nem jelent meg többé Mánóahnak és feleségének. Ekkor tudta meg Mánóah, hogy Jahve angyala volt az. Akkor Mánóah ezt mondta a feleségének: Meg fogunk halni, mert Istent láttuk!" (Bír 13,21-22)


"Akkor ezt mondta nekem álmomban az Isten angyala: Jákób! Én azt feleltem: Itt vagyok. Azt mondta: Tekints föl, és lásd meg, hogy a nyájban párzó bakok mind csíkos lábúak, pettyesek és tarkabarkák. Mert láttam mindazt, amit Lábán tett veled. Én vagyok Bétel Istene, ahol szent oszlopot kentél föl, és fogadalmat tettél nekem. Most indulj, menj el erről a földről, és térj vissza szülőföldedre!" (1Móz 31,11-13)


"Az ÚR angyala fölment Gilgálból Bókímba, és ezt mondta: Kivezettelek benneteket Egyiptomból, és behoztalak erre a földre, amelyet esküvel ígértem atyáitoknak, és azt mondtam: Nem bontom fel szövetségemet veletek soha," (Bír 2,1)


Az ilyen szövegek miatt tartják egyesek, hogy az Úr angyala bizonyos esetekben a Fiú lenne, hiszen a Fiú az Isten küldötte vagy követe (az angyal szó alapjelentése ugyanis ez), aki maga is Isten, maga is Jahve.


. Hiszen az angyal alapvetően követet jelent

2017. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Ebben a jelentésben használhatják Jézusra az angyal szót, de itt nem erről van szó. Hanem egyértelműen Mihállyal azonosítják, ami már teljesen ellentétes a Bibliával.
2017. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Jézus,100%-ban Isten,s mint ilyen,az Atya küldötte,tehát angyal is a szó eredeti értelmében.


Arkangyal,vagy Gábriel, főangyal,ugyanazt jelenti. Rokonértelmű kifejezések.(Isten Földre küldött képviselője.)Nem teremtett lény!


Mint Isten Fia,az egy Isten földi megjelenítője.

2017. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 KZitus ***** válasza:
0%

3-as hsz


"A Biblia egyértelműen kijelenti,...." - igen valóban a Biblia egyértelmüen kijelent dolgokat, amelyek mindig igazak, csak attól függ, milyen értelmet igyekezik az ember bele rakni...mert ugye amikor Sátán megkísértette Krisztust, akkor ő is a Bibliából idézett neki,....de az mind nem Krisztusra vonatkozó prófécia volt.

Krisztus azt mondta a Máté 10:34-ben: "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre; nem békét hozni jöttem, hanem kardot."

vagy:Lukács 12:51 " Azt hiszitek, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Semmiképpen — mondom nektek —, hanem inkább meghasonlást.

a másik helyen ezt mondta:„Ezeket azért mondtam nektek, hogy békétek legyen általam [Jézus által]. A világban nyomorúságotok van, de bátorság! Én legyőztem a világot” János 16:33.


Akkor most melyik igaz??! Mindkettő, csak meg kell érteni a tanítása lényegét, összeföggéseit, gondolkodásmódját. Krisztus mindig pontosan tudta kinek mit kell mondania, és soha nem volt ellentmondás a tanításában. Erre tanította a követőit is. Nem volt nem hogy sok, de még két féle tanítása sem soha:-)


Kedves kérdező

A kérdésben föltett címeknek, rangoknak pontos leírása van a Bibliában. Ha én analizálom neked, akkor vita témája lehet, mert már sokszor föltettek hasonló kérdést, és nem jó olvasni a sok vitatkozó válaszokat...nem is a vitával van a gond, inkább a "keresztény szeretettel", ami sugárzik a válaszokból...:-( pedig Isten Fiáról beszélgetünk, nem kellene ennek így lenni...

Tehát egyértelmű válaszokat ad a Biblia a kérdésedre, jó lenne ha személyesen utánajárnál, de a jw.org-on is elolvashatod.

2017. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúi nem tudnak egyetlen olyan fejezetet vagy verset a Bibliából, ami arra akárcsak utalna is, hogy Krisztus angyal (Mihály arkangyal). Viszont aki olvassa a Bibliát és megis érti azt (Értsd ott van a Szent Szellem a szívében), az TUDJA azt, hogy Krisztus maga az Isten. :) Erre viszont vannak versek fejezetek, sőt egész részek is! :)
2017. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!