Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Angyal, Arkangyal,...

Jézus Angyal, Arkangyal, Gábriel főangyal, Mihály a nagyfejedelem vagy Isten, vagy az Atyaisten képmása?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 21:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

20. "Jehova Tanúi nem tudnak egy olyan biblia verset sem ahol arra utalna,hogy Jézus egy angyl"

2Mozes.23:20."Imi én egy angyalt küldök teelőtted,hogy megtartson téged az úton,és elvigyen téged,arra a helyre,melyet előkészítettem.21Vigyázz magadra miatta,és halgass a szavára.Ne légy lázadó veleszembe,mert nem fogja megbocsátani törvényszegéseidet,,ugyanis az én nevem van benne"

Itt megtudtuk az angyal létezését,a kivonuláskor.


1Mozes.10:1"Nem akarom pedig,hogy tudatlanságban legyetek afelől,testvérek,hogy ősatyáink mindnyájan a felhő alatt voltak,és mindnyájan átmentek a tengeren,2.és mindnyájan megkeresztelkedtek Mozesben a felhő és a tenger által 3és mindnyájan ugyanazt a szellemi eledelt ették,4.és mindnyájan ugyanazt a szellemi italt itták.Mert abból a szellemi sziklából ittak,amely követte őket,és ez a szikla a Krisztust jelentette"

Itt megláthattuk,ki követte őket?És ki a szellemi szikla?A versben a felelet:"és ez a szikla Krisztust jelentette"


Csel.7:35.Ezt a Mozest,akit ők megtegadtak ezt mondva.Ki nevezett ki téged uralkodónak és bírónak?ezt az Isten elküldte mint uralkodót és egyben szabaditot,az angyal keze által,aki Megjelent neki a tövisbokorban"

Ki jelent meg a tövisbokorbn?

Az aki Megjelent Pálnak is Damaszkuszban.

Csel.9:4,5 mire ő földre esett,és hallotta ,hogy egy hang igy szól hozzá:Saul,Saul miért üldözöl engem?5Ő ezt mondta:Ki vagy Uram? Az igy szolt:Jézus vagyok akit te üldözöl"


János.5:46."Bizony, ha Mózesnek hinnétek,nekem is hinnétek,mert ő rollam beszét"

Tehát az angyal aki beszél Jézus volt.Ugyanis a János. 5:46 ezt mondja.

2017. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Na most itt kedves Tanú több probléma is akad! :) Az első probléma ott van, hogy ti konkrétan Mihály arkANGYAL-nak mondjátok, amit én ki is hangsúlyoztam (meglehet zárójelben). Mint ÚR angyal hívja Krisztust a Biblia, de az maga az Isten. :) Vesd össze Dániel könyve 10:5-6 verseket a Jelenések 1:14-15 versekkel. János meglátja Krisztust és elmondja ugyan azt amit, Dániel is leírt. :) Második probléma azzal van, hogy ezek a versek, mind Isten tettei. Amikor az ÚR angyala jelen van, mindig Isten védelme alatt állnak és fura mód az ÚR angyala egy szót nem szól, csak a maga nevében beszél (pl.: Ítél, amikor 185.000 Asszír katonát lemészárol egyetlen éjszaka alatt, angyal nem őlt a Bibliában, csupán üzeneteket ad át, dicsőít és Isten ítéletét elmondja, majd Isten elvégzi az ítéletet lásd: Lót esete). harmadik problematika, amely talán a legnagyobb probléma, hogy még be is ismered, hogy az ott Krisztus, na most ezzel az a bajom, hogy ha Krisztus angyal lenne, akkor mért mondja Pálnak, hogy üldözi őt? Egy angyalt űldöztek a Zsidók, vagy Krisztust akit megannyiszor agyon akartak kövezni mert magát Istennel egyenlővé tette szavával vagy tettével? (lásd pl.: János evangéliuma 5:18 verset és a Szombati csodát amit tett az asszonnyal) Ugyan akkor jól tudom, nektek nehéz ezt elfogadni, de a vérfolyásos asszony aki megérintette az óriási tömegben a ruhája szegéjét és meggyógyúlt, érezte Jézus és érezte azt is hogy meggyógúlt. Na most, egy angyal a hatalmas tömegben megérzi azt, ha megérintik? A zsidókhoz írt levél szerint nem, mivel Szellemi lények és nincs testük, megannyian oltalmazó lelkek ők. :) Mért is akarunk kevesebbet annál aki több és mért akarunk többet aki kevesebb? :) Egy angyal nem ISten és nem is gyógyíthat, az Isten pedig nem angyal mert gyógyít és csodákat tesz. Békesség neked! :)
2017. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

22.Nagyon hig és mellé magyarázó ,amit irsz és látszik kiakarsz mosakodni belőle,mivel konkrét bizonytékok megtagadására igyekszel.

De hát mindenkinek joga van azt mondjon és higgyen amit akar.Isten megadta a szabadakaratot mindenkinek.

De ne feledd itt nem én és te kell győznünk,hanem az Isten szava.

Továbbá nem a vallásod ment meg ,hanem az Isten szava pontos ismerete és a cselekedeted.

2017. szept. 13. 22:55
 24/33 anonim ***** válasza:
Itt valami csúsztatás van. :D Kedves kérdező, mért akarnék kimosakodni? És ami a legérthetetlenebb a számomra, mi az, hogy mindenkinek joga van azt hinni, amit hisz? Kérdőre vontam a kedves felhasználó társamat, hogy egy olyan verset írjon, ahol ahogyan ők szokták kérni, levan írva szószerint, hogy ő Mihály arkANGYAL? :) 3. gondolom te is Jehova tanúja vagy, mivel nekem ugyan úgy jogom van abba hinni amiben hiszek, és jogom van ezt közzé is tenni, mint ahogyan nektek vagyis neki. ;) Tehát, ő leírta, hogy hol található az, hogy Krisztus nem Isten, hanem egy angyal, ezzel én nem értettem egyet és ennek hangot (illetve betűt) adtam. :) Ha ez neked nem tetszik, illetve nem értesz vele egyet, ez jogodban áll, de mint ahogy nektek...bocsánat... neki ;) is mondtam, nem fogok vele egyet érteni. :) Békesség neked. :)
2017. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Egyébként Isten szava az, hogy "legyen". :) Krisztus azt mondta, "SENKI nem juthat az Atyához csakis ÉN általam". Na most, ha Isten szava az, hogy legyen és van, akkor Krisztus szava, hogy csakis Ő általa lehet az Atyához jutni (értsd ez a megváltáshoz való Út és Igazság), fog engem megmenteni és az örök életre juttatni. :)
2017. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Elnézést a 21 bejegyzésben az 1Mozes 10:1 helyébe az 1Kor.10:1-4 van idézve ami a helyes.
2017. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

25."csakis Őáltala lehet az Atyához jutni".De reméllem itt az oldalon senki nem vonja kétségbe,mid,hogy én sem.De még azt sem,hogy istentől származik,vagy ő a Megváltonk,övé a Királyság,minden ember és angyal fölött van.

Mind,hogy rajta kívül nem volt mas aki kivezesse Izraelt.Dánielnél csak ő tudott közbelépni,a megváltást csak Ő tudta végrehajtani,a Mózes sírjánál való vitát már nem oldotta meg ugyanis azt mondta" dorgályon meg téged az Ur".Tehát az Atyára bízta.

Mindezeket az Atya ereje és parancsa által tette,mint a világegyetem második személye.

2017. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Egészen odáig egyetértünk kedves felhasználó társam, hogy Jézus azt mondta, hogy "Dorgáljon meg téged az ÚR" Mózes sírja felett a Sátánnak. Ez előtt jókat írtál, mért kellett egy pici hazugsággal megspékelned? :) Nem Krisztus volt az, aki ezt mondja, hanem Mihály arkANGYAL. :) Ugyanis, mért is mondaná, ha övé az ítélet? Tehát, megvan adva nekem, hogy ítélhetek, és íteletet is hozok, eldöntöm ki él és ki hal, hisz azt mondtam én vagyok az Út az Igazság és az Élet, senki nem juthat az Atyához csakis ÉN általam. Nos, ha ezt mind én tehetem meg, nem fogom azt mondani, hogy ítéljen meg téged az ÚR, mivel az Atya azt nekem adta, nemde? :) Tehát, Krisztus az, aki ítél, így nem fogja azt mondani, hogy más ítélje meg a Sátánt, hanem kimondja rá is az ítéletét, ahogyan mindenkire ki fogja. :)
2017. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

28.Tisztelt felhasználó.

1Mozes.3:15."És ellenségeskedést szerzek közted és az asszony között,a te magod és az asszony magva között.Az összezúzza a fejed,te pedig annak sarkát zuzod szét".

Amint látjuk az ítélet a Sátánra az Atyától már az elbukkástol meg volt.

Azt is tudjuk,hogy Sátán azután sokszor próbálkozott mert az ideje a megkötözésének nem jött el.

Igy Jézusnál is próbálkozott amikor háromszor megkisertette.

Jézus itt sem ítélte el hanem mid a háromszor a bibliából védekezett és az Atyára irányította az imádatot.

Ugyanugy mit a Mózes testénél is,azt mondta "dorgáljon meg téged az Ur".

De Jézus még több helyn használta ezt az eljárást még a Jelenésekben is.

Ez azért történt igy mert egyrészt a Sátán ideje még nem jött el a megbilincselésre,másrészt mindenütt az Atyjára tekintett,hogy mit tegyen.

Mert amikor az apostolok versengtek,hogy hol legyenek kiváltságos helyen mellette Ő azt felelte"ez nem az én dolgom,hogy hova ültessem őket,az Atya tudja ezt"

Egy másik felelet:"senki sem tudja,Fiu sem az ég angyalai sem csak az én Atyám egyedül"

Akkor Mózes testénél nem mondhatott iitéletet mert már az Atya régen megtette,és ami azután következik az Atya dolga.

2017. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Csúsztatás van, kedves Jehova tanúja és értelmezési hibák tönkelege. :) Tehát, kezdjük az elején: Krisztusról állítottad azt, hogy Ő mondta ezt: "dorgáljon meg téged az ÚR" a Sátánnak, én nem értettem veled egyet, mert a Biblia egészen mást ír és ha elolvasod a bibliát figyelmesen egyáltalán nem az jön le, hogy az ott Krisztus. :) Említettem, hogy értelmi hibák vannak, hiszen ha valakinek az ítélet hozás a dolga, nem fogja az ítéletet másnak adni, ha azzal ő van megbízva. Ostobaság. :) Az ítélet nem azt jelenti kedves Felhasználó társam, hogy a pokolra jutsz, nem csak erről van szó! :) Ítélet hozásnak számít az is, hogy eldöntöm, kit dorgálok meg és ki dorgálja meg az illetőt. :) Tehát, nagyon egyszerűen elmagyarázva: Én egy bíró vagyok és előttem van a tettes, és elítélem, hogy börtönbe jut. Ezzel vagyok megbízva és ezt teszem én, de nem adom másnak a jogomat. :) Krisztus az ítélettel van megbízva, hogy ítéljen élőt és holtat. Az Atya maga adta Krisztusnak az Ítélet jogát, ha ezt nem vagy képes elfogadni, akkor nincs miről beszélgetnünk tovább, hiszen te Bibla ellen beszélsz, én pedig a Bibliából írok neked. :) A gondom azzal van kedves felhasználó társam, hogy Logikailag is tévedés az amit mondasz, nem csak a Bibliának mond ellent. Hiszen, Krisztus az ítélet hozó (János evangéliuma 5:22-23) versek szerint. Sok minden felett elsíklasz! Elsíklottál egy fontos dolog felett, amit ki is hangsúlyoztam: Krisztus az élet, az Út és az Igazság SENKI nem juthat az Atyához csakis Ő általa. :) Ha Ő az egyetlen út, és övé az ítélet, semmiképpen sem angyal. :) Ha idág megvagyunk, akkor beszélgethetünk tovább, addig sajnos egy helyben motoszkálunk, mint öregasszony tél idején. :)
2017. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!