Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim hitűek válaszát várom?

Muszlim hitűek válaszát várom?

Figyelt kérdés

26/L vagyok.nem vagyok megkeresztelve.semmilyen egyházoz nem tartoztam soha, habár mindíg is hittem istenben (vagy valamilyen magasabb erőben).

kb 2 éve kezdődött, hogy hallottam egy arab imára hívó éneket. olyan szinten megérintett mint még soha semmi, rengetegszer hallgattam kerestem ezek után. annyira vonz és hív ez a vallás, de nem tolakodó módon, hanem olyan megnyugvássa tölt el mint azelőtt soha semmi.

annyira magaménak éreztem ezt az egészet, hogy egy muszlim tetoválást is csináltattam, de nem követem semmilyen módon az iszlámot még stb....

jött a következő furcsaság.egy közösségi oldalra felraktam a tetkómat, ahol rám írt egy arab srác, vele sokat beszélgettem erről az egészről.nem akart semmire rávenni stb ...nem ilyesmiről van szó.


mit gondoltok ez véletlen hogy ilyen erővel vonz az iszlám engem?


(mivel tisztában vagyok vele hogy ez a gyakorikérdések.hu, nagyon kérem az iszlám és az isis- t összekeverő embereket, hogy kíméljenek károgó, agyatlan kommentektől.)


2017. szept. 12. 10:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Ezt a kérdést én is kiírhattam volna, mert én is ugyan így vagyok. Engem is nagyon vonz az egész. Sokat olvasok a muszlim kultúráról, és nagyon tetszik, és pont a napokban szeretnék csináltatni egy tetoválást arab betűkkel. :D Szerintem nincs ezzel semmi baj, nyilván vannak meg lesznek emberek akik rögtön az ISIS-t, meg az Al kaidát fogják látni benned, de ne törődj velük, ilyen a magyar mentális..szóval szerintem nincs vele baj, és nekem szimpatikus is. :)
2017. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Sunshinedoll ***** válasza:
31%

Nagyon sok ember tér át az iszlámra, szóval nem példátlan egyáltalán, nincs ezzel semmi baj. Felnőtt ember vagy, nyugodtan eldöntheted, milyen vallás az, amivel azonosulni tudsz.

Én is nagyon szimpatikus vallásnak tartom, bár én nem vagyok semmilyen szinten hívő.

2017. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran előfordul, hogy a nem hívő, nem vallásos embereket egyszer csak elkezdi vonzani az istenhit. Nálad ezt egy imám éneke hozta elő, ha gregorián dallamot hallasz akkor, lehet most az vonzana, ha hindu imát, akkor az.


Az istenkereső emberek gyakran térnek tévútra, láthatjuk akár a '90-es évek elejéről, amire te biztos nem emlékszel már.


Szerintem jó, ha az ember életének célt ad az Istenbe vetett hit, azonban nem biztos, hogy egy dallamnak ekkora jelentőséget kell tulajdonítani. Ha úgy érzed, hogy szükséged van Istenre, akkor járj el körültekintően, nézd meg a különböző vallásokat, hogy melyik mutatja be Istent leginkább hitelesen, melyik lehet a valódi. Majd a szerint döntsd el, hogy Allahot akarod imádni, vagy a kereszténység egy Istenét, esetleg valami keleti istenségeket, stb...

2017. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Mansour ***** válasza:

Az kétségtelen, hogy az imára hívó éneknek varázslatos ereje van... és egyéb, iszlámhoz kapcsolódó zenék is érintettek már meg igen mélyen. Szúfi zenék különösen. Meg az iszlám díszítőművészet, kalligráfia is nagyon tetszik, szerintem a legszebb a világon.

Csak éppen az is előfordul, hogy hindu zenék érintik meg ugyanilyen mélyen a szívemet. Meg néha "világi" zenék is.


Olvasgattam a Koránt is, az viszont már nem érintett meg ilyen módon.

2017. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
Túl nagy a szakadék, nem fogod tudni megugrani. Külföldi férfiakkal meg ne állj szoba ha nem akarod megszivatni saját magad :)
2017. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%

A muszlim hittel van egy apró probléma: ha később ki akarsz térni, azért HALÁLBÜNTETÉS jár.

Én a helyedben meggondolnám.

2017. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
50%
" Külföldi férfiakkal meg ne állj szoba ha nem akarod megszivatni saját magad" azt hiszem, megvan a nap legértelmesebb válasza. Mert hálistennek minden magyar férfi egy igazi főnyeremény, nincs is tökéletesebb lény a világon mint ők. Főleg az ilyen gondolkodásmóduk, meg felfogásuk teszi őket ennyire vonzóvá. Nem is értem miért nem akar minden egyes nő a világon magyar férfit magának. Az a nő aki meg külföldivel szóba áll, esetleg még össze is jön vele, az már egy félre sikerült, semmirevaló, idióta r**anc, amiért nem egy hazafit választott magának.
2017. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
55%

#7:

itt azért van egy olyan probléma, hogy a muszlim világban az európai nőket erkölcstelennek tartják, úgy egyben.

Tehát így is állnak hozzájuk: vagyis mindent megígérnek nekik, és szédítik őket, hogy bejussanak a bugyijukba.

Aztán persze feleségnek már nem őket választják, többnyire.

Ha meg mégis, abban sincs sok köszönet.


Persze minden alól van kivétel, de azért itt érdemes gondosan, józanul kezelni a kérdést és nem azonnal bedőlni mindennek.


Ja, és ha a férfi problémamentes lenne, még mindig ott van a családja. A muszliméknál a leggyakoribb a becsületgyilkosság.

2017. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

#8

Ezt tudom, de a 6-os válaszoló csak külföldi embereket említett, ami ugye lehet bármi más ország Magyarországon kívül. Tudom hogy most ennél a kérdésnél az iszlám vallásról van szó, és kicsit el is tértünk a lényegtől, de az a mondat amit kiemeltem az előző válaszomnál az tényleg csúcs...

2017. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Mansour ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Szóval most vettem csak észre, hogy 26 éves nő vagy. Így már kicsit másként fest a dolog.

Elméletben én a teljes nyitottság híve vagyok, de a gyakorlat az más. Azzal semmi gond, ha vonzódsz egy vallás felé, és ha eléggé elkötelezettnek érzed magad, és ha alaposan tájékozódtál, hogy ez mivel jár az életedre nézve, akkor akár csatlakozhatsz is ahhoz a valláshoz. (Az iszlámnál mondjuk ezt tényleg nagyon meg kell gondolni, mert ott nem nagyon van visszaút!) És hát azt is figyelembe kell venned, hogy akkor itt a hazádban egy nem feltétlenül szívesen látott "kisebbséghez" tartozó leszel.


És, az iszlámtól függetlenül, ha egy európai nő egy arab sráccal beszélget, ott nagyon észnél kell lenni. Még ha tényleg csak beszélgetésről van szó, akkor is!

(de egyébként ugyanezt mondám egy indiai vagy akár dél-amerikai esetében is)


A szegény 7-est meg nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatai vannak a férfiakkal...

2017. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!