Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élhet újra aki meghalt?

KZitus kérdése:

Élhet újra aki meghalt?

Figyelt kérdés
[link]

2017. szept. 27. 09:39
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

1-es hsz

Igazad van, az orvostudományról, de Krisztus gyógyított és feltámasztott halotTAKAT. Éppen azért, hogy az embereknek megmutssa, mire kapott hatalmat Istentől.

Ha MOST feltámasztaná Isten a szerettünket, újból arra lenne lehetősége, hogy meghaljon, ahogyan azok is meghaltak végül, akiket Krisztus feltámasztott. De hamarosan itt lesz Krisztus Királysága, és ott nem az újabb halál lehetőségével támasztja fel a halottakat, hanem az örök élet lehetőségével. Eről is tanított Krisztus, amikor a földön volt.


"Szép is lenne, ha igaz lenne." - Isten soha nem hazudik. Ez az egyetlen, amit nem tud.


"... én meg nem gyógyultam még meg..." - még én sem, de teljesen bionyos vagyok abban, hogy hmarosan egészséges, és újra fiatal lehetek:-)


" A Bibliát is emberek írták, ahogy a többi könyvet is. Fantázia szüleménye..." - ez igaz, ezzel kapcsolatban azt íratta le Isten Péter apostollal: "„Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket” 2Pt 1:21

A kérdés cak az, elhiszed-e ezt Istennek?!


10-es hsz

Érdekes, hogy azt elhiszed a Bibliának, hogy a "világ" el fog múlni(de mit értünk a világ alatt??), de azt nem, hogy „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak.” a Zsoltárok 37:29 szerint. :-)


Zenon

Te hiszel Isten teremtésében?

"Az atomok ugyanolyan rendeződése esetén, ugyanazon kromoszómapárok ugyanolyan rendeződése során teljesen azonos egyed sem te lennél." - szerinted ki alkotta meg vagy teremtette a kromoszómát, a DNS-t, az időt, a mágneses erőt, a levegőt stb-t?


Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Annak is aki hisz a feltámadásban, és azoknak, akik leírták, hogy nem hisznek benne.

Érdekelt volna az is, miért nem hisznek azok, akik nem hisznek:-)

2017. szept. 27. 19:07
 12/29 A kérdező kommentje:
bocsi elnéztem, nem 10-es hsz, inkább a 6-osnak szólt :-)
2017. szept. 27. 19:08
 13/29 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus, mért teszed fel a kérdésedet? Ugyanis, nektek megvan erre a válaszotok: [link]


Mért vagy kíváncsi, mért provokálsz másokat a kérdéseddel? Mért vagy arra kíváncsi, amit tudsz és mért provokálsz ki az emberekből negatív reakciót? :)

2017. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
13 szerintem ez a letolás nem indokolt, nem tartozom a JT-khez, de itt, az ezer idióta gyakori kérdés közt hadd tegye már fel az amúgy nem érdektelen kérdést. Zitus nem agresszív, nem bánt, nem provokál senkit - és egyáltalán nem biztos "hogy tudja", azzal együtt, hogy olvasott róla... (sok olyan kérdés is van, ahol tudja és kioktatja a válaszolókat a kérdező) Ez nem az a kérdés, amit biztosan tudni lehet - erről lehet tudni sokat, vallástörténelmi viszonylatban, de végső fokon csak hinni lehet valamit.
2017. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Csak akkor kedves 14. válaszoló, ha ez így is van, hogy kíváncsi rá, mért érdekli (gondolom ŐT érdekli, mivel Ő teszi fel), ha nekik ez levan írva? a Kérdés is az említett helyen és a válasz is ugyan ott? Tehát, ha logikusan nézem a dolgot, neki felesleges feltennie a kérdést akármennyire is érdekli őt ez, mivel neki megvan a válasza a kérdésére. Érted? Tegye, mert szabad ország állítólag az ahol élünk, csak nincs értelme, hogy feltegye. :)
2017. szept. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Bővebb információ érdekében ide fordul: [link] Vagy a vénekhez, tehát így vagy úgy, semmi értelme sincs, mert ugye maga kíváncsi a válaszokra, mert ő tette fel. :)
2017. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Mégegy valami, 5x tették fel ugyan ezt a kérdést a tanúk, ha abban nem találtak választ, mért is tennék fel ennyiszer a kérdést, ha az nem provokáció, illetve nem egy olyan kérdés, amire nekik már megvan a válaszuk? :) Én szoktam tőlük kérdezni, 1 évembe telt, hogy kaptam rá választ. Ők 5-6 szor felteszik a kérdést, ha várnak is rá valamiféle választ, az valószínüleg ugyan az a válasz, amit megkaptak korábban is nem? :)
2017. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ha őket nem érdekli, akkor engem mért is érdekeljen az, hogy választ adjak annak, aki már tudja azt? Jó éjt! :)
2017. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Na ehhez képest, csak az elmúlt pár órában 5 hozzászólást gyártottál. Ha nem érdekel, akkor ne szólj hozzá. Ha érdekel, akkor írd le a véleményedet.


Én sem értek egyet a jehovások tanításával, #9 hozzászólásban le is írtam, hogy én miként hiszem.


Egyébként tényleg van köztük pár troll, különösen a 9%-os, bár attól függ melyik accountját használja éppen (számoltam neki már párat), de KZitus jellemzően nem trollkodik.

2017. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Ozmium42 ***** válasza:
Léteznek olyan mikroorganizmusok, amelyek kedvezőtlen körülmények között teljesen leállítják az életfunkcióikat, és amennyiben újra kedvező környezetbe kerülnek, ismét életre kelnek.
2017. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!