Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élhet újra aki meghalt?

KZitus kérdése:

Élhet újra aki meghalt?

Figyelt kérdés
[link]

2017. szept. 27. 09:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Kedves 19%-os valóban sok hozzászólást írtam, de értsd meg velem ezt már nagyon régóta csinálják, és ezt nem csak én látom amit csinálnak, hanem nagyon sokan még rajtam kívül. Valóban rengeteg álkérdésük van, és ha ezt elis fogadjuk, vagy nem az attól még ott lesz. Nos ez is egy ilyen fajta kérdés, kedves hozzászóló társam, hogy csak azért van/azért létezik, hogy vagy provokálja a negatív kommenteket, vagy nadzolásból teszik fel, hogy: "Mi tudjuk ezt is, és megválaszoljuk nektek" nem ez az első ilyenfajta kérdésük, láthattad, hogy van válasza rá, mért teszi fel máskülönben, hogy ha nem azért hogy kiharcolja a negatív kommenteket? :) Tehát, lényegében azért is írtam ennyi hozzászólást (amiért elnézést kérek, nem védjegyem ez), hogy lásd rengeteg bizonyíték van arra, hogy ez nem valódi kérdés. :) Azért érdekel ez engem, mert vannak nagyon sokan, akiket így csábítanak el, hogy hát más erre nem tud választ adni csak a Jehova tanúi. Rengetgesz van olyan, amikor KZitus is kitesz magáért, persze ő nagyon okosan csinálja és nagyon ügyes ebben. :) Véleményem szerint, és a tények tudtában mondva, hogy hányszor tették már fel ezt a kérdést, és hányszor kaptak rá már választ, ez is az álkérdésük egyike. Kár lenne ezen többet vitázni, mivel már elérték a céljukat ezzel is, hogy ennyi időt erre fecsérelünk. :) A másik dolog, a 9%-os aki, ahogyan te is mondtad, több felhasználóval jár-kel és idegesíti fel az embert, na de nem csak ő ilyen, vannak akik úgy csinálják, mint a 9%-os és vannak akik úgy csinálják, mint Kzitus, Kati, Opendoor/Living Witness/Cuccomaci stb... Ők okosan de ugyan úgy provokálják a nagy közönséget. :)
2017. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
19%-os helyett elnézést 66%-ost akartam írni! :)
2017. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

oké, Balinhun, de ha már itt vagyunk (behúzva a csőbe) mi a véleményed erről a kérdésről? két hsz-ben én már írtam, most egy összegzést: valójában az emberi élet legfontosabb kérdése, melyre minden vallás adott valamilyen választ, amelyet követve az ember a halállal néz szembe/lépi át a kaput/ vagy a legyőzéséről szól, vagy a túléléséről.

Abszolút átevez a hit területére, mert aki azt mondja: biztosan tudja, mi történik az biztos téved. Ugyanis mindig MÁS hal meg - és ebből eredően az ÉN haláról semmit sem tudunk.

Vannak gyakorlatok is, amelyek mesterek szerint ezt a halállal való szembenézést készíti elő: Desimaru zen mester mondja: haljatok meg kedves tanítványaim, még életetekben. A tudatos átlépés még a régi kereszténységben fontos volt (mára sokan azt hiszik ez valami "magától létrejövő" "meg vagyunk váltva" elég, ha jó vagyok (ez alap, de nem elég). A régiek készültek a halálra és esti imában kérték, éber állapotban jöjjön a halál.

A hitem szerint ez a legfontosabb: éberen - nem bódultan - átlépni. Hitem szerint ott állunk Krisztus Pantokrátor előtt és kérdésre válaszolni kell: Ki vagy te?

És itt minden számít: az önismeret, Istenkeresés, minden szavunk, tettünk, szándékunk, akaratunk, vágyunk és a vágyak legyőzései, a bizalom, a megbocsátás, a bűneink teljes megbánása, jó akarat, a szeretet. Soha senki nem hiheti, hogy ez könnyű, automatikus, mert az a tudat kialvásával jár, az magától megy. Ez munka, fáradtság. Ilyesmi.

2017. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, valóban nem válaszoltam, de úgyérezem hogy ezt joggal teszem, hiszen nincs mért az említett okok, és tények miatt. Tehát, én most válaszolhatok, úgy hogy: "A biblia rengeteg helyen válaszol a kérdésedre, ha elfogadtad Krisztus Örökéleted van a mennyben" Ez a Biblia szerinti válasz adás, hiszen a Bibliában ez van leírva, hogy Krisztus nélkül neked nincs életed, mert Ő az Istened, Ő az út, az élet és az igazság. De ők, tudván miben hisznek nem fogadják el ezt. Le írtam a véleményemet, ami mellett még mindig kiállok, hogy FELESLEGES válaszolni a kérdésre, mivel ott van a válasz (be linkeltem), ha nem azt válaszolod, úgy sem lesz nekik helyes válasz, és azt mondják (nem egyszer esett meg velem, hogy választ adtam és kioktattak, KZtius is), ez nem a helyes válasz, olvasd el ezt. Ezért érzem úgy, hogy nem kell rá valszolnom, az Őrtorony és a vének teljesen mást mondanak, mint a Biblia. Krisztus az életed az igazságod és az utad, ők valószínüleg Jehovát fogják mondani, mert nekik Krisztus nem Isten, ahogyan ezt a Biblia leírja és én már nekik ezt többször is mondtam. :) Ergó felesleges, amiatt írtam ide, ami miatt egymásik helyre is írtam, feltett egy felhasználó egy kérdést a Jehova Tanuinak címezve, és egy kimásolt szöveget kapott, amiről ő azt hitte, hogy egyéni válasz adás volt. Mikor belinkeltem az oldalt illetve magát a forrást, teljesen meglepődve látta, hogy nincs önnön gondolatuk se válaszuk. :) Lényegében át verik az embert, azért hogy ők legyenek igaznak titulálva, pedig amit mondanak, annak nincsen Bibliai igazság alapja.
2017. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
oké Balinhun, majd máshol, máskor megbeszéljük, amit írtam és kérdeztem, hogy mi a Te véleményed, nem a JT-ről, hanem a kérdésről.
2017. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Leírtam kedves felhasználó társam a bejegyzésemben. :)
2017. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Alex Fly ***** válasza:
Nos, kedves Zitus, megnéztem a linkelt semmitmondó reklámvideót. De abban is meg lett említve, hogy igen: a halottak újból életre kelhetnek. Ehhez Jézust hozta fel példának, aki képes volt a halottak feltámasztására. De nem csak ő: szintén a Szentírásban szerepel, hogy a tanítványok is megtették ezt. És ugyanígy a napjainkban történt esetek is mind a Biblia igazát bizonyítják. Van még kérdés?
2017. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nézem a prezentációt és mit látok? A nénike leteszi a Bibliát és előveszi az Őrtorony újságot! Ez tényleg egy reklám. Nem arról szól hogy hol találhatod meg a választ a Bibliában hanem arról hogy van egy füzetecske ami olvass el mert abban van a tuti! S persze elhangzik az oldal elérhetősége vagy hogy kérj egyet a tanúktól.

2017. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Kedves Ozmium42


20. hsz

Talán ebben is megmutatja Isten, mit képes teremteni, vagy éppen a tudománynak akarja ezt megmutatni. Hiszen 200 évvel ezelőtt az ember még semmit sem tudott erről :-)

De attól még létezett:-)

2017. okt. 4. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!