Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy emberi...

Mit jelent, hogy emberi hagyomány? Ismertek emberi hagyományokat?

Figyelt kérdés

Például egyik karácsonyról szóló kérdés válaszában írták, emberi hagyomány. Ezért elkezdtem gondolkodni, hogy milyen más hagyományok vannak.


Már sok-sok éve állnak egy kis álvánnyal és "szórlapokkal" a Népstadion, Blaha aluljárókban, mondhatjuk hagyomány szerűen.


Egészen kicsi voltam, de emlékszem, hogy már akkor házról, házra jártak hittérítők. Ezt a hagyományt azóta is űzik.


Ti milyen emberi hagyományokat ismertek még?



#emberi hagyomány
2017. szept. 28. 23:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Értelmetlen az "emberi hagyomány" kifejezés, mert hagyományai jelenlegi ismereteink szerint csak az embereknek vannak.


Hagyomány az, aminek különösebb funkciója nincs (vagy régen volt, de már nincs), megszokásból vagy szeretetből csinálják. A szórólaposok meg a jehovások konkrét céllal járnak, téríteni akarnak. Ez ugyanúgy nem hagyomány, mint az, hogy valaki buszt vezet, szendvicset készít vagy iratanyagot iktat.


Ellenben hagyomány a születésnapok ünneplése, a karácsonyfadíszítés, ezeknek tényleges funkciójuk nincs, azért csináljuk, mert jól érezzük magunkat tőle. Hagyomány az például, hogy a gyerek az apja vezetéknevét kapja, ez régen azért volt fontos, mert megkülönböztették a törvénytelen gyerektől, ma különösebb oka nincs azon kívül, hogy az emberek megszokták és gondolkodás nélkül követik.


A hagyomány erősen közösségfüggő, például az ünnepek az egyes kultúrákra jellemzőek (egy muszlim nem fog karácsonyt ünnepelni), egyes országokra (kokárdaviselés), városokra (pl. a város napján hirdetik ki az új díszpolgárokat) vagy akár családokra (pl. Szabóék minden szilveszterkor Egerbe mennek).


Lentebb pár érdekes hagyomány linkje:

[link]


[link]


[link]


[link]

2017. szept. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

"Mit jelent, hogy emberi hagyomány?"


Máté 15:9 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai.

Fil 3:18 Mert sokan járnak [másképpen], kik felől sokszor mondtam nektek, most pedig sírva is mondom, hogy a Krisztus keresztjének ellenségei;



"Ismertek emberi hagyományokat?"


Mind az amire nem tudod rá mondani hogy ""Így szól az Úr""

2017. szept. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ami nem bír Bibliai alapokkal, vagy Isteni kéréssel, az emberi hagyomány.

Azért kerültek bele a keresztény életbe, mert a magukat keresztényeknek nevező vallásvezetők, beleszőtték a tanításba, ahogy Jézus mondaná, tanítvánnyá tesznek embereket, meghagyva a hamis dolgaikat, csak hogy elmondhassák, sok ember támogatja Őket.


A jó hír hirdetése, Isteni parancs, nem emberi hagyomány. Hogy ehhez milyen modern kori módszerekkel végzik, attól még nem emberektől van. Akkor a biblia leirattatása is emberi lehetne, mert nem Isten írta saját kezűleg.


Minden nacionalista megnyilvánulások, politikai ünnepek, születésnap, névnap, Húsvét, szentek, halottak ünneplése, és ezekhez hasonló.

Ezek között sajnos elvész a lényege az Isteni kérésnek, vagy is mindent kitalálnak, csak azt ne kelljen tenni, amit Isten kér.

2017. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 imakommandós ***** válasza:

Ilyen rengeteg van a kereszténységben. A hagyomány az olyan vallásos tisztelet ami nélkülözi az isteni kijelentést, vagy pedig a szentírás eredeti értelmétől eltávolodott emberi tanitás, rendelkezés, előirás. (Márk 7:5)

Vannak hagyományok amelyek hasznosak, és Isten is azonosulni tud velük, és van ami kárhozatra vezet mert üdvösségi kérdés.


Az ósz-ben az egyik legnagyobb kihágás ami emberi hagyományon alapult az, hohy miután megkapta Izrael a Mózesi törvényt és bement az igéret földjére, továbbra is magaslatokon épitettek oltárokat, és onnan akarták tisztelni Istent ami bálványimádás volt. Jeruzsálemi templomon kívül épitett oltárokon bálványimádás zajlott. Ma sincs eltörölve a törvény, ezért két szövetségbe lehet Istent tiszelni. A júdaizmuson belül a Jeruzsálemi templomhegyen lehetne templomot és oltárt épiteni, vagy hinni kell abban, hogy Krisztustus a júdaizmus formális szertartásain kívül szenvedett egyszer értünk ("a kapun kívül szenvedett"), hogy a vére megszenteljen minket. Ezt a vért egyszer vitte fel a mennyei oltárra értünk, hogy engesztelést szerezzen a bűneinkért. Krisztus áldozatának és megváltásának utánzása nem békit meg senkit Istennel mert hitetlenségen alapul.

2017. szept. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 imakommandós ***** válasza:

Folyt.

->

Ugyanúgy bálványimádás mint az ósz-ben.

2017. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

Hagyomány a jegygyűrű viselete is, pedig köztudott, hogy pogány eredete és jelentése van.

(biztos vagyok benne, se a karácsony miatt, se a jegygyűrű miatt Isten senkire sem haragszik)

Ugyanakkor nagyon veszélyes az, amikor azt állítják egy hagyományról, hogy aki nem űzi azt, annak nincs üdvössége, ezt leginkább a katolikus egyháznál tapasztaltam.

Jehova tanúi emberi hagyományai az őrtoronyhoz köthető és nem a Bibliához.

2017. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


A kérdésed és az alatta írott mondataid olykor ütköznek, és nem következetesek. Akkor lehetne válazsyolni rá hitelesen, ha meghatároznánk, mit jelent a "hagyomány" szó. Utána néztem, és ezt találtam:

"HAGYOMÁNY

Olyan ismeretek, tantételek vagy szokások összessége, amelyek apáról fiúra szállnak, vagy amelyek elfogadott gondolkodás-, illetve cselekvési formává váltak. A görög pa·raʹdo·szisz szó betű szerint azt jelenti, hogy ’az, amit hozzáadnak’, ennélfogva ’az, ami szóban vagy írásban terjed’ (1Ko 11:2 Megdicsérlek pedig titeket, mert mindenben elmétekben tartotok engem, és erősen ragaszkodtok a hagyományokhoz, úgy, ahogy továbbadtam nektek őket). A szót a Keresztény Görög Iratokban egyaránt alkalmazzák azokra a hagyományokra, amelyek megfelelőek vagy elfogadhatóak voltak az igaz imádatot tekintve, és azokra, amelyek helytelenek voltak, vagy amelyeket úgy követtek, illetve tekintettek, hogy károssá és visszataszítóvá váltak.

2017. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
Ennél jobban Nem is lehet elmagyarázni. Köszi Zitus...
2017. szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#1 Ebben igazad van, bár én vallásos vonatkozásban kérdeztem.


#2 Érdekes amiket írsz, bár a hagyomány szó nem szerepelt egyik versben sem.


A Bibliában megtudod mondani, hogy merre vannak az alábbi versek?


"Így szól az Úr, atyáink Istene, hogy ne egyél se húst, legyen az tiszta vagy tisztátalan, boldogító ital ne érintse ajkad."


Vagy ez:

"Így szól az Úr, prófétanőt támasztok köztetek az utolsó napokban, őt hallgassátok."


#3

A húsvét ünneplését nem Isten rendelte el? A zsidóknak nem voltak ünnepeik, melyeken például a diadaljaikat ünnepelték? Halottakat szerintem senki sem ünnepel, de "Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké."


De értem, szerinted minden ünnep emberi hagyomány és utálatos Isten szemében. Erre esetleg verset is tudsz írni?


#4

Nem hiszed, hogy Jézus új szövetséget kötött velünk?


#6

Mely hagyományról állítják, hogy nem üdvözül aki nem tartja?


#7

Azért nagyon nem fáradhattál el a sok utánajárásban. Egyszerűen bemásoltad az őrtorony ide vonatkozó tanítását.


Inkább saját vélemény érdekelt volna.


#8

Ez valami jehovás önigazolás akar lenni Living? Láthatod, hogy nem ő írta, csak kimásolta. Te legalább saját szavaidat szőtted bele.

2017. szept. 29. 10:03
 10/21 imakommandós ***** válasza:

"#4

Nem hiszed, hogy Jézus új szövetséget kötött velünk?"


De.

2017. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!