Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy emberi...

Mit jelent, hogy emberi hagyomány? Ismertek emberi hagyományokat?

Figyelt kérdés

Például egyik karácsonyról szóló kérdés válaszában írták, emberi hagyomány. Ezért elkezdtem gondolkodni, hogy milyen más hagyományok vannak.


Már sok-sok éve állnak egy kis álvánnyal és "szórlapokkal" a Népstadion, Blaha aluljárókban, mondhatjuk hagyomány szerűen.


Egészen kicsi voltam, de emlékszem, hogy már akkor házról, házra jártak hittérítők. Ezt a hagyományt azóta is űzik.


Ti milyen emberi hagyományokat ismertek még?



#emberi hagyomány
2017. szept. 28. 23:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mivel a válasz nem nekem szól nem válaszolok.


Coccomaci :)

2017. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#10

Akkor nem teljesen értem ezt a mondatodat:

"Ma sincs eltörölve a törvény, ezért két szövetségbe lehet Istent tiszelni."


#11

Ehhez képest válaszoltál Living. Másrészt a 3-as hozzászólásodra adott válaszolmban nem szólítottalak meg se így, se úgy. Gondolom arra csak nem tudsz mit reagálni. Mindegy, előfordul.

2017. szept. 29. 11:17
 13/21 anonim ***** válasza:

**"Így szól az Úr, atyáink Istene, hogy ne egyél se húst, legyen az tiszta vagy tisztátalan,**


Jézus evett húst.

Tisztátalan:Jel 21:27


**"boldogító ital ne érintse ajkad."**


1Kor 6:10 Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.


Isten ítélete,határozata hogy részeges nem örökli Isten országát!


Hadd kérdezzem meg tőlled menyi Istennél a tolerancia mikor azt határozza hogy akkor már nem öröklöd Isten országát?


Sok országban Zéró a tolerancia haladás(vezetés) közben.

Istennél menyi a tolerancia, haladás közben Isten országa felé?



**Vagy ez:

"Így szól az Úr, prófétanőt támasztok köztetek az utolsó napokban, őt hallgassátok." **


Jóel 2:28 És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.


Márpedig kedves aranyos kérdező Isten a Szentlelkét nem azért tölti ki a "fiaitokra vagy leányaitokra" hogy profétáljanak, és hogy aztán ne halgassuk:)

Ez még nem azt jelenti hogy ne kövessük a Bárányt valahova megy!

2017. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Jézus evett húst."


Így van, még is vannak olyan emberi hagyományokat követő vallási csoportok, akik a vegetáriánus étrendet népszerűsítik. Sőt, az Újszövetség egyenesen elveti a tiszta és tisztátalan állatok megkülönböztetését.


"Isten ítélete,határozata hogy részeges nem örökli Isten országát!"


Valóban a részegeskedés bűn, azonban a Szentírás maga sokszor javasolja az ital fogyasztását, igaz mértékletesen.

Például maga Pál utasítja Timóteust, hogy igyon egy kevés bort is.

Jézus maga változtatja a vizet borrá, a bort pedig vérévé.


De az Ószövetségben is olvashatjuk, hogy jó dolog, ha a bor megvidámítja az ember szívét néha.


Szerintem kérdezd meg őket, hogy mennyit lehet inni.


"Márpedig kedves aranyos kérdező Isten a Szentlelkét nem azért tölti ki a "fiaitokra vagy leányaitokra" hogy profétáljanak, és hogy aztán ne halgassuk:)"


Kedves aranyos válaszoló, ha valaki olyat prófétál, ami nem válik valóra és olyat, ami ellenkezik a Szentírással, akkor az illetőt a Szentlélek töltötte be? Úgy hiszem, sőt tudom, hogy nem.

2017. szept. 29. 11:57
 15/21 imakommandós ***** válasza:

" #10

Akkor nem teljesen értem ezt a mondatodat:

"Ma sincs eltörölve a törvény, ezért két szövetségbe lehet Istent tiszelni."


Nincs ebben semmi tévedés.

A törvény érvényben lesz amig Föld és ég lesz. Ez a Mózesi törvény pedig Izrael szövetségéhez tartozik, annak a része, ami azt jelenti, hogy ha törvény lesz, akkor Mózesi szövetség is lesz. Egyenlóre Izrael házával mint egész néppel, a Mózesi szövetség van érvényben, mivel a (Zsidó 8:8) még nem teljesedett be.


Ha megnézed a próféciákat, akkor azt olvashatod, hogy azmikor Izrael belép az ÚSZ-be az 1000 éves királyságban amikor Krisztus Jeruzsálemben a Templomban trónon fog ülni, még akkor is lesz zsidó templomi szolgálat bűnért való állatáldozatokkal. Krisztus előtt ezek az áldozatok előképek voltak, az 1000 éves királyságban pedig a keresztáldozatra való emlékeztetőül lesznek.

2017. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kérdező


Mennyi a részegitő ital mértékének a toleranciája?, Isten ítéletének a szempontjábol.

2017. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mint írtam, kérdezd meg Jézust, aki vízből bort készített, kérdezd meg Pált, aki bort javasol Timóteusnak, kérdezd meg azon ószövetségi írókat, akik jó szívvel ajánják a szív felvidámítására.


Szerintem jól látható a különbség egy részeg és egy nem részeg ember közt, ha számodra ennek a különbségnek a meglátása nagy nehézséget okoz, azzal sokat nem tudok kezdeni.


Azonban nem ez volt a kérdés. Tiltja az alkolt a Szentírás? Nem. Akkor ennek emberi tiltása emberi hagyomány? Igen.

2017. szept. 29. 12:56
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem tudok válaszolni a kérdésedre, hogy milyen hagyományt tart a katolikus egyház üdvösség szerzőnek, az viszont itt is le lett írva ezen az oldalon, hogy aki nem katolikus, az nem üdvözül. Igaz, egy adventista pedig azt írta, hogy aki nem tart szombatot, az meg nem keresztény, szóval igazság szerint én nagyon örülök, hogy Jézus fog engem megítélni és nem ők.
2017. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Mint írtam, kérdezd meg Jézust,"


Megkérdeztem már régen tőlle és Ő így válaszolt

-Sok beszélni és ítélni valóm van felőletek: de igaz az, aki küldött engem; és én azokat beszélem a világnak, amiket tőle hallottam vala.


És Én ezt hallottam az Atyátol

- A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!

- Jaj azoknak, akik jó reggelen részegítő ital után futkosnak, [és] mulatnak estig, [és] bor hevíti őket

- De ezek is tántorognak a bor miatt, és szédülnek a részegítő italtól: pap és próféta tántorog részegítő ital miatt, a bor elnyelte őket, szédülnek a részegítő ital miatt, tántorognak a jövendőlátásban, és inognak az ítéletmondásban

-Ha valamely szélházi és csalárd így hazudoznék: Prédikálok neked borról és részegítő italról, az volna e népnek prófétája.

- Adjátok a részegítő italt az elveszendőnek, és a bort a keseredett szívűeknek.



"aki vízből bort készített,"


Jézus nem készített(nem ültetett szőlőt nem permetezte, nem szüretelte le, és nem sajtolta ki) hanem csodát tett.

És nem adott az embereknek olyan italt(mivel az Atyátol hallotta)amely háborgó, csufoló,stb...


"kérdezd meg Pált, aki bort javasol Timóteusnak,"


Megkérdeztem Pál is, Ő meg azt mondta hogy azt mondja nekem amit tanult Jézustol


-meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van: hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel,

(Timoteusnak nem olyan bort ajánlottam miben kicsapongás van és részegítő) hanem olyan bort ajánlottam, miben nincs kicsapongás.


"kérdezd meg azon ószövetségi írókat, akik jó szívvel ajánják a szív felvidámítására."


Mózes- És ha lesz, aki hallja ez esküvéses kötésnek igéit, és boldognak állítja magát az ő szívében, ezt mondván: Békességem lesz nekem, ha a szívem gondolata szerint járok is, (hogy a részeg és a szomjas együtt vesszenek)


"Szerintem"


Ján 5:31 Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.



"jól látható a különbség egy részeg és egy nem részeg ember közt,"


Isten szerint látható jol!



"ha számodra ennek a különbségnek a meglátása nagy nehézséget okoz, azzal sokat nem tudok kezdeni."


Számomra a "meg van írva" a meglátása tesz külömbséget!


"Tiltja az alkolt a Szentírás? Nem."


A Szentírás nem tilt semmit csak útbaigazit-NE

5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet...


"Akkor ennek emberi tiltása emberi hagyomány? Igen."


Ennek emberi kimyagyarázása emberi hagyomány? Igen.

2017. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kérlek csak egyetlen igét hozz, ami tiltja az alkoholt. Nem a részegeskedést, arra én is tudok sokat.


Ha ilyet nem tudsz, akkor nem más, mint emberi okoskodás és rossz hagyományok gyakorlása, amiket Isten nem rendelt el. Mint a jehovásoknak a születésnap megtartásának tilalma.

2017. szept. 29. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!