Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan érzem magam rosszul...

Jogosan érzem magam rosszul ez után a helyzet után, vagy helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
huszonéves fiatal vagyok,vidéki kisvárosi környezetben élek, nem sok mozgolódás van itt, nemrég a városközponti parkolóban kis tömeget vettem észre, és egy ilyen mini színpadon két gitáros éneklő emberkét. ha már épp arra jártam megálltam hallgatni őket, ők kicsivel később abba is hagyták, de hozzám lépett szinte azonnal egy tag abból a közösségből és kiderült hogy ép a hit gyülekezetébe botlottam. tapintatos voltam és nem mondtam hogy mint egy szekta szegények úgy élnek bennem, elkezdett beszélgetni velem egy megtermett kopasz kigyúrt ember a vallási nézeteimről, akiről kiderült hogy régen tipikusan rossz, alvilági életet élt, és bennük látott kapaszkodót, meg teológiát is tanult azóta, szóval én elmondtam hogy reformátusnak kereszteltek de nem gyakorlom, és a világnézetem (lehet volt egy teremtő erő, de nem kötődöm a klasszikus keresztény nézetekhez stb.) neki volt is egy megfogalmazása rá. fura kis helyzet volt de egy negyedórában meghallgattuk egymás véleményét. benne hatalmas hitet véltem felfedezni a vallás iránt, nyilván, hisz a vándorló kis turné tagja volt. mielőtt elköszöntem a végén megkérdezte hogy imádkozzunk-e együtt és én elutasítottam, hogy magamnak/magamban szoktam, nem emlékszem pontosan. nem bántódott meg rajta, de én valahogy rossz kedvet éreztem utána. hiába nem gyakorlom ezt a vallást, (főleg az ő formájukat, de ez lehet mellékes is) esetleg az alapjaira építkezem az egésznek ami lehet ugyanúgy hamis mint bármilyen keresztény ágazat, én éreztem magam kellemetlenül
2017. okt. 5. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nem igazán értem, hogy miért kellene rosszul érezned magad, hiszen semmi rosszat nem tettél. Az Úr Jézus Krisztus is azt tanácsolta, hogy amikor imádkozol vonulj el a te első szobádba, és a te Istened, aki titkon figyel téged, megfizet neked nyilvánvalóan.


Üdv. Péter

2017. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Csakhogy ő nem imádkozik. Attól, mert vizes lettél babakorodban még nem vagy keresztény. A másik hite pedig nem abból fakad, hogy belépett a hitgyülibe, hanem attól, ami neked még nincs: üdvössége van hit által, mert kereste Istent, aki válaszolt neki.


Az első válaszoló amúgy adventista és itt, ezen az oldalon is leírták már, hogy szerintük aki nem tart szombatot az nem is keresztény. :) úgyhogy nem a hitgyülis a szektás, hidd el.

2017. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
szerintem nagyon kedves voltál, én a szektásokat elkerülöm messziről, nem vagyok velük beszédes/megértő.
2017. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 imakommandós ***** válasza:
35%

Nem cselekedtél helyesen.

Meg kéne térni.

2017. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

2.Hsz!


(Csak,hogy tudd:A "szekta"kategóriának SEMMi köze a hitvalláshoz".)


Egy dilettánsok számára is felfogható meghatározása,a"szekta" kifejezés jelentésének:

[link]

2017. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3.Hsz!


a 2.Hsz-nak írt rád is érvényes!

2017. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A magányban elmondott imádságoknak,és a közösségekben elmondottaknak is meg van a helye,egy keresztény életében.Ritkán lehet a közös ima helye,egy forgalmas utca,vagy zajos étterem.
2017. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

2.3.Hsz!


Tudatlansággal használt kifejezéseitekről eszebejutott egy történet:


Egy fiatalember jelentkezik a sebészeten,és egy híres sebészt keres.

-Miben segíthetek?-kérdezi a doki.

Doktor úr!Heréljen ki!

-De miért...

Semmi kérdés!Megcsinálja,vagy nem?Készpénzzel fizetek!

-Rendben.Mikor szeretné?

Amint lehet.Lehetőleg azonnal.

...a műtét után a doki:

-Miután elvégeztük,tudhatom különös kérése okát?

Igaz,semmi köze hozzá,de most már elmondhatom.Beleszerettünk egymásba egy zsidó lányba,de ő azt mondta,hogy nem lehet a feleségem,mert nem vagyok kiherélve.

-Nem körülmetélést mondott véletlen?

Deeee!Az a jó kifejezés!


Ha valaki olyan szavakat használ,amiknek nem ismeri a jelentését,könnyen így járhat!

2017. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
A Hit Gyülekezet nem szekta!
2017. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
hát mi. attól még, hogy bejegyeztették magukat, ugyanolyan szekta, mint a szcientológusoké. akik egyébként szintén bejegyeztették magukat.
2017. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!