Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják a Hitgyülit...

Miért tartják a Hitgyülit szektának? (Minél érzelmektől mentesebb válaszok érkeznek, annál jobban örülök. )

Figyelt kérdés
Ismerek pár hitgyülist, és nagyon mélyen hívő rendes emberek. Mi az ami kivetnivaló bennük? (Azon kívül hogy sokat politizálnak. De ettől lennének szekta?)
2017. okt. 6. 20:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Milyen kivetnivaló?

Szekta az, amelyik:

- NEMRÉG vált ki a fő áramlatból,

- és KIS létszámú.

Döntsd el te, hogy ez szekta-e.

Milyen kivetnivalót keresel itt, azt még mindig nem értem.

2017. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem szektáznám le senki gyülekezetét, nekem úgy alapból nem jönnek be a vallási közösségek. Az különösen zavar ha ezekben személyi kultusz működik, és úgy tudom itt is van ilyen. Persze lehet mindegyikben van valamilyen szinten. Amitől részemről egy vallási csoport "szektásnak" látszik, azok az ilyen dolgok, mint a kötelező pénzszedés a tagoktól, a furcsa átszellemült állapotok, a gyógyítások, a nagy közös mormolós imádkozások, szóval kb. mindaz ami majd az összes felekezetnél előkerülhet valamilyen formában, de mégsem mindegy mennyire és milyen szinteken. Nem tehetek róla, de nekem ilyenkor fejvesztve kell menekülnöm ezekről a helyekről. :) Nagyon furcsa és kicsit ijesztő. Ami simán csak ellenszenves, azok meg az olyan dolgok amikor politizálnak (terelnek valamilyen irányba), vagy ha uszítanak azok ellen, akik másképp gondolkoznak. Ezekkel is több helyen találkoztam. Erről a gyülekezetről csak olvastam hasonlókat, nincs személyes tapasztalatom róluk.
2017. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

#2: NEM ettől lesz egy társaság szekta!

Nézz jobban utána, #1-ben leírtam.

A szekta nem egy szitokszó, és jól körülírt jelentése van.

2017. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#1 Ez egy rossz definíció. Ennyi erővel az Aposotolok is szektások lehettek volna.
2017. okt. 6. 22:15
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Épp mondani akartam: Jézus idejében a kereszténység az bizony egy zsidó szekta volt.

Ez most tetszik, vagy nem tetszik... de akkor is így történt.

Ma már persze nem az, mert kinőtte mindkét feltételt.

De a magyar nyelvben a "szekta" szó az bizony EZT jelenti, és CSAK ezt.

2017. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Pejoratív értelemben meg egészen mást szokott jelenteni, és ezt használjuk is rendszeresen a magyar nyelvben. Én azt vettem ki a kérdésből, hogy erre vonatkozott.
2017. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az nem a magyar, hanem az argó jelentés.

Akkor úgy kellett volna kérdezni, hogy miért ítélitek el őket, vagy valami hasonló.

Az argóval az a gond, hogy állandóan változik a szavak jelentése, és sose lehet pontosan tudni, mire gondol az illető.

2017. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2017. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem szekta hanem Németh Sándor kartelja.

Azért kartel mert füveznek és ettől sok zöldséget beszélnek.

2017. okt. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Már ne haragudj, de miért rágalmazod meg őket, hogy füveznek?


Még mindig közelebb állnak a krisztusi igazsághoz, mint te és white-ista kartelled.


#kérdésre

Vallási értelemben nem az határozza meg a szektát, hogy mennyire hívő vagy nem hívő, rendes, vagy rendetlen emberek a tagjai, az sem, hogy politizálnak-e. Egy szektának is lehetnek mélyen hívő, akár rendes tagjai is. Lásd példának a JT szektát, hiszem, hogy többségük mélyen hívő és rendes ember, ettől még a gyülekezetük egy szekta, ami nagyon messze jár az igazságtól.

2017. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!