Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják a Hitgyülit...

Miért tartják a Hitgyülit szektának? (Minél érzelmektől mentesebb válaszok érkeznek, annál jobban örülök. )

Figyelt kérdés
Ismerek pár hitgyülist, és nagyon mélyen hívő rendes emberek. Mi az ami kivetnivaló bennük? (Azon kívül hogy sokat politizálnak. De ettől lennének szekta?)
2017. okt. 6. 20:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10

Jó, akkor miért jár messze a hitgyüli az igazságtól?

2017. okt. 7. 12:50
 12/20 anonim ***** válasza:

#10


Mi az igazság kriszti?

2017. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Melyik mondatomban írtam, hogy messze jár? Egyik helyen sem. Általánosan írtam arról, hogy vallási értelemben mit nevezhetünk szektának.


Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a teljes igazságot hirdetnék (számos tanításukkal nem értek egyet), de még mindig közelebb vannak, mint számos másik felekezet, akik itt is hirdetik magukat.

Persze ez is csak szubjektív szemüvegen át értendő, mert ők meg lehet ugyan ezt mondanák rólam, az én felekezetemről.

2017. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
A Biblia adja meg az igazság definicióját nem a külömböző kartelek.
2017. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Olvasd a Bibliát és vesd össze aval amit tanítanak és akkor meglátod a külömbséget.

2017. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az 1. válasz így önmagában kevés. A szekta a szó eredeti értelmében bizonyos "iskolákat" jelentett, ahol egy tanítómester köré gyűltek a filozófusnövendékek és ezekben az iskolákban csak a vezető filozófus nézetei lehettek a követendőek. Lásd, Németh Sándor.

Illetve a felekezetekre vonatkozóan a szekta mindig kiválik az eredeti közösségből a tanítás miatt, mert az eredeti tanítást megváltoztatják és csak ők követik.

2017. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"ettől még a gyülekezetük egy szekta, ami nagyon messze jár az igazságtól."

Tudod, még ez SEM számít.

Nem attól szekta valami, hogy igazat tanít, vagy sem.

2017. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

" *Genezis* nevű felhasználó válasza:


Kérdező.

Olvasd a Bibliát és vesd össze aval amit tanítanak és akkor meglátod a külömbséget."


Szoktam olvasni a Bibliát. De mit tanít a hitgyüli ami nem biblikus? Tényleg nem ismerem a tanításaikat, azért írtam ki a kérdést, hátha van valaki...

2017. okt. 8. 14:44
 19/20 anonim ***** válasza:
A szekta fogalma: Kiemelnek a Bibliábol egyes részleteket, mintha az fontosabb lenne mint a szöveg többi része és erre épitik fel saját teoriájukat. Holott jól képzett Keredztény tudja, hogy "az egész irás Istentől ihletett..." és minden betüje egyformán fontos.
2017. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"A szekta fogalma: Kiemelnek a Bibliábol "

Nem csak keresztény szekták léteznek.

2017. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!