Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvált szülőknél, ha nem...

Niktoon kérdése:

Elvált szülőknél, ha nem egyeznek vallás kérdésben, kinek van igaza? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 3 éves kislánya, a volt felesége pedig jehova. A férjem református, és meg szeretné kereszteli a kislányt, de a volt felesége hallani sem akar erről, viszont a kislányt minden héten hordja a jehova közössége - akiket meg a férjem utál, és végképp nem akarjuk, hogy a kislányból jehova legyen. Szóval egyáltalán nem egyeznek, a feleség mégis akarata ellenére hordja a kicsit. Meg szeretnénk keresztelni a kislányt, mert így pogány és már szinte minden óvoda és iskola vallásos. Ilyenkor kinek van igaza? Vagy van e abból valami, ha az anya tudta nélkül kereszteljük meg? Valakinek hasonló tapasztalata esetleg? Az én véleményem, hogy akkor egyik vallást se gyakorolja a gyerek, ha ennyire nem egyeznek, de az anya nagyon önkényes.

2017. okt. 14. 18:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha nála helyezték el, akkor inkább hagyjátok békén. Mit tudtok csinálni? Semmit. Így is elég baja lesz a gyereknek az életében, hogy ilyen hülyeségre nevelik, nem kell, hogy még hárman háromfelé húzgáljátok.

Ha okos gyerek, akkor nagyobb korában majd át fogja értékelni a dolgokat és eldönti, miben hisz vagy nem hisz.

De ha az anyjánál van a gyerek, akkor ti miért foglalkoztok azzal, hogy az óvodákban meg az iskolákban kérnek e papírt?

2017. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
#11, hát, ha én lennék az apuka helyében, egész biztos, hogy nem nyugodnék bele.
2017. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
6%
Istennek van igaza.
2017. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%

"a volt feleség Jehova"


A Feleség nem Jehova, hanem Tanúja Istennek, akit Jehovának hívnak.

S ahogy írtam az előbbiekben, Istennek van igaza.

A keresztelkedés a Biblia szerint, amit Isten íratott le, akkor kell megtennie az illetőnek, amikor dönteni tud.

Egy három éves gyermek még nem tudja eldönteni, mivel ért egyet, ennélfogva, nem szabad a gyermeket rákényszeríteni egy olyan cselekvésre, amit Isten a már érett szellemiséggel rendelkezők tehetnek meg.


A gyermek pedig nem pogány, mert akkor Jézus is annak nevezhették volna 29. éves koráig

Ha megnézzük az írásokat, gyermeket nem kereszteltek meg, az első században mivel bűnbánatot, és változtatást az életben a felnőtt ember tud megtenni, akinek már van gondolkodó képessége ezekkel kapcsolatban.


Magam is Jehova Tanúja vagyok, ezért az ésszerűség az, ha a béke és a szeretet kedvéért, ami mindennél fontosabb, hagyni kell a gyermeket, hogy maga döntse el, mit szeretne. A kiskorú gyermek, a szülők felelőssége alá tartozik, így amíg a gyermeknem döntés képes, a szülő felel a gyermekért Isten előtt, ezért is mondja az írás, hogy a gyermek azt az áldást, vagy büntetést kapja amit a szülei.

A keresztelkedés nem menti meg senki életét.

(Malakiás 4:1) . . .nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem ágat.


a gyökér a szülőket jelenti az ágak a gyermekeket.

2017. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%

Ez a nullázgatás hiába való, mert ez Isten néző pontja.

Ezért úgy értelmezhető, hogy nem értesz egyet Istennel.


Egy zsidó gyermek minek számít szerinted,pogánynak?

Nincs megkeresztelkedve, és soha nem is fog.

A pogány kifejezés pedig sértő szóként alakult ki. Mert olyan ember nem létezik aki hitetlen.


Ha megnézed Isten szavát amit a mi oktatásunkra írtak le, láthatod, hogy sok gyerek a szülei miatt halt meg, mert Isten nem tűrte meg az engedetlenséget, lásd Noé idejében az özönvíz, vagy Jeruzsálem pusztulása, stb.


Rám haragszol? Pedig Isten fogja ezt eldönteni nem Én, és az írások szerint, ez van....

2017. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
De Én nem azt kérdeztem, hogy a jehovák oktassanak ki az Isten elméletükről... Én azt kérdeztem, hogy aki hasonló cipőben jár vagy járt, mit tett. E helyett kapom itt a sok Bibliai idézetet.... nagy segítség.
2017. okt. 15. 09:47
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

Egyezségre kell jutni, ahogy írtam is.

Hogy nem értetted meg, attól még így van ez.


"kapom a sok idézetet"

Elnézést kérek, de neked mi az etalon? Azt gondoltuk hogy a Biblia az alapja a hitednek és nem a saját kútfőd után mész.

Én mikor annak idején elváltam, a gyermeket hagytam dönteni, az apukája sem avatkozott bele.

S mai napig is békében élünk, pedig Én Tanú vagyok, és képzeld, sajnálatomra nem lett Tanú a lányom, de az sem, amit az apukája gondol.

2017. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Adatgyüjtés, ( ajándékok számlájának összegyüjtése, események feljegyzése, a kislány, sírva mondta, ekkor és ekkor, ezt és ezt. Ovónénivel beszélgetni óvatosan. Adatokat gyüjteni, hogy hova hurcolja a gyereket. Beépíteni valakit a közösségbe, felvételek készítése, stb )


Sajnos elég kicsi még a gyerek. Nehezen veszik el az anyától.


Ügyvédhez elmenni, ( többhöz ) megkérdezni, egy esetleges gyermekelhelyezési per lehetőségéről, esélyéről.

2017. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Még a Bíróság is arra figyelmeztet a váláskor, hogy egyik szülő sem beszélhet a gyermeknek a másik ellen.

ez jelenti a tisztelet adást.


Mind a két szülőnek vannak jogai, és ez azt jelenti, hogy azok a szülők akik ide beirkálnak, mások hírnevét csorbítják, és embereket aláznak meg, támadást indítanak az anya ellen.

miközben az Anya, teszi a dolgát, és nem veri nyilvánosságra az ügyet, hogy másokat szidjanak, hanem rá bízza az igazságosan ítélőre.


Egymás közt szeretettel kellene megbeszélni, egyezségre jutni, a megnyilvánulásból látni lehet, ki az aki ilyen módszerekkel mutatja ki a szeretetét.


Kérdem Én, ha a szülő Zsidó származású volna, akkor is ezt csinálnátok?

Mert Ők sem ünneplik a Karácsonyt.....

2017. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

"miközben az Anya, teszi a dolgát"


Tehát az a dolga, hogy az apa akarata ellenére vigye JT gyülekezetbe? Mert jelenleg ez történik.

2017. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!