Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a temetőbe...

Mi értelme van a temetőbe járásnak? 18/f

Figyelt kérdés
Jó, nem a mai napról beszélek, mert oké hogy mindenkiszentek van, ilyenkor én is kimegyek a családdal, de van aki hétközben is kimegy naponta/kétnaponta. Néha én is ki szokom vinni a nagyit autóval mert elég messze van a falutól a temető, és ő viszi a virágokat a sírra. Ha egyszer valaki már meghalt akkor az nem látja hogy le mit csinálsz, jársz e a temetőbe vagy mit tudom én. Mire jó ez az embereknek? Mit várnak attól hogy ők naponta vagy hetente egyszer kimennek oda?

2017. nov. 1. 09:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A temetőbe járásra, a sírok gondozására, nem az elhunytaknak van szükségük, igényük, hanem az élőknek.
2017. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ma, november 1-én mindenszentek napja van (katolikus ünnep), holnap, november 2-án lesz a halottak napja, tegnapelőtt, október 31-én Hallowwen volt, amit a sok majmoló tart.

A 3 napot nem kellene keverni, összemosni.

2017. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Pietrosol, neked pedig fel kellene fogadnod valakit, aki képes az általad olvasottak értelmezésére, és a veled való megértetésére. A halottak napja eredetéről írtam, amit nehezményezel.


Ezt most találtam, talán még te is megbirkózol vele: [link]

2017. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Javítom: tegnap, október 31-én.


#12

2017. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pietrosol ***** válasza:
50%

Asperrimus!


Még egyszer! Senki nem jár pogány rítusoknak hódolva temetőbe, hanem az elhunyt szeretteikre emlékeznek.


Boldog agyhalottak napját!

2017. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Prókátor ***** válasza:
Sajnos, kedves kérdező, bármit mondunk, azt nem fogod igazán megérteni. Nehogy megsértődj! Ez nem az értelmi képességeidről szól, hanem a tapasztalatlanságodról! Tiszta szívből kívánom, hogy minél később ismerd meg a temetőbejárás igazi értelmét … ugyanis azt csak akkor fogod megérteni, amikor a szüleidet/testvéreidet/szülőként tekintett nagyszüleidet vagy egyéb rokonodat fogod meglátogatni. Amíg az ember nem veszít el egy annyira közeli embert, ami törést okozna az életében, addig a temető csak kellemetlen kötelesség stb. Jól mondta valaki: nem a halottak miatt fontos a temető, hanem az éllők miatt.
2017. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:
56%

Szia


Azt gondolom, eldősorban az, hogy a sír rendezett legyen, és ehhez időnként ki kell menni.

De lehet más, másért megy...

Egy éve temettük el édesanyámat, akkor gyakran jártam, mert azt láttam hogy süllyed a föld, és valamit kellet kezdenem a helyzettel. Kicsit rendbehozattam, és havonta kimentem megnézni, milyen állapotban van(érdekes módon akkor egyáltalán nem tudtam elfogadni, hogy az anyám ott a lábam előtt 1,5 méterre fekszik, és már nem láthatom...). Fél év elteltével megcsináltattuk az emléksírt, az olyan hatással volt rám, mintha "házat" kapott volna....

Azóta havonta kijárok, mert még nagyon fáj az elvesztése...


Tudod kedves kérdező, addig ameddig olyan személy nem kerül a temetőbe, akihez nagyon nagyon kötődtél, addig nem fogod megérteni a temetőbe járást...soha ne tapasztald meg...szívből kívánom neked:-(


"Mit várnak attól hogy ők naponta vagy hetente egyszer kimennek oda?" - jól esik fizikailag legalább a közelségében lenni, bár ő erről semmit nem tud, de én tudom, hogy ott van.

2017. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám, hogy aki hisz, az úgy véli, a halottja látja felülről, kijár-e hozzá. De valójában ez egy álszent műsorszám a rokonok között, előadják egymásnak, ki milyen szorgalmasan látogatja a rokonokat, ki mekkora koszorút vitt, hadd lássa a többi. Helyezkedni kell, ha az özvegy is meghal majd, ki mekkora szeletet örököl a házból. Mert ilyenkor mindig azt mondják, hogy "én x évig forgattam az illetőt, te rá se néztél, tehát nem te öröklöd a házat."


Akik hetente kijárkálnak, azok tényleg megemlékezni mennek valakihez, aki nagyon közel állt hozzájuk, és a továbbiakban is képtelenek nélküle létezni. Mégis hova mennének? Legalább a csontja ott van, ha más már nem is.

2017. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Sok ember,az elmulasztott szeretet kifejezését igyekszik virágokkal,könnyek hullatásával,temetőjárással pótolni,s azzal elhanyagolja azok felé a szeretet kifejezését,akik felé még éltükben kifejezhetné azt.


Nem hiba kimenni a temetőbe,emlékeket felidézni az elhunyttal kapcsolatban,de dolgunk elsősorban az élőkkel van.


Nyilván vannak olyanok,akik úgy hiszik,a megholt lelke ott lebeg a sír felett,de az nem más,mint saját lelkisége.


A virágot,s a szeretet virágait adjuk az élőknek,s a holtakat hagyjuk nyugodni sírjukban!

2017. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!