Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, nektek mi a...

Keresztények, nektek mi a véleményetek a Halloweenről, ti ünneplitek?

Figyelt kérdés
jehova tanúi ti most légyszi ne írjatok ehhez
2017. nov. 1. 10:29
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

vagy ezt inkább csak a pogányok tartják, egy tök kifaragása szerintetek még belefér, vagy, hogy legyen ez?


angolszász vidéken nem is emlékeznek soha a halottakról ilyen formában?

2017. nov. 1. 10:33
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

Kimondottan pogány ünnep, bár ma közismert formája a murikánoktól ered. Noha a keresztények ott sem tartják.


Én kimondottan nem szeretem. Hogy neked belefér-e egy tök kifaragása, nem tudom, nekem nem. Egyébként is kár ilyesmire elpazarolni egy szép tököt.

2017. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Amikor Amerikában laktam, ünnepeltem.


Most már a reformáció jut eszembe október 31-ről.

2017. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
és ez amerikában hogy néz ki? az ottani vallásosok hogy csinálják?
2017. nov. 1. 11:15
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként éltem ott, akkor a beöltözés édességgyűjtés jobban izgatott mint hogy ki mennyire vallásos. De mivel az USA elég vallásos ország, ezért gondolom a halloweenezők többsége is vallásos volt.
2017. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%

Ne keverd Halloweent a halottak napjával illetve a Mindenszentek ünnepével, mert három különböző dolog, három különböző napon.


Én nem tartom Halloweent, mert nem vagyok hajlandó olyan ünnepet tartani, ahol az eredetiben gyerekek feláldozása volt a szokás. Ma is ugyanaz a célja az ünnepnek, az semmit sem változott, csak nincs emberáldozat, így az ünnep ugyanaz, mint amikor gyermekek haltak meg ez miatt. Remélem megérted az álláspontom.

A másik pedig az, hogy szerintem elég morbid dolog élő embereket hullának öltöztetni. Ennél még a csillámpóni is jobb.

2017. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%

Teljes mértékben elutasítom és ellenzem.

Október 31-én én a Reformációra emlékezem, azt ünneplem, elsősorban pedig az Életet kell ünnepelni, Krisztussal a középpontban és nem a halált, amely mögött a gonosz erők rejtőznek, öltözzenek azok bármilyen játékos, bulis formába is napjainkra - a lényegen nem változtat.


Íme egy rövid összefoglaló:

[link]

2017. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

A Halloween az All Hallows' Evening rövidüléseként jött létre, ami azt jelenti, mindenszentek estéje. Onnan jött, hogy régen a napot napnyugtától napnyugtáig számolták, vagyis a mindenszentek estéje a mindenszentek napja előtti este (ugyanúgy, mint ahogy karácsony napja előtt Szenteste). És azért mindenszentek napján megyünk a temetőben, mert az régen már a halottak napjának estéje volt, és hát a halottakra emlékezve gyújtjuk a gyertyát, ezért van az is az azt megelőző napon.


Kérdésre a válasz: nem tartom, mert nincs mit. Nem vagyok amerikai, ez pedig az ottani kultúrához tartozik, így nincs amit én csinálhatnék, mert nincs kivel és azt sem tudom, hogy hogyan kéne. Amúgy különösebb gondom nincs vele, meg nem zavar, hogy valamennyi átszivárog más kultúrákból. Egy csomó ünnepet máshonnan vettünk át.

2017. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%

Nekem keresztényként nincs bajom a halloweennel. Sok keresztény ellenzi, és a neten is megpróbálják elrettenteni az embereket a halloweentől, mindenféle hazugságot kitalálva az ünnep eredetéről, és sokan már egy faragott tök látványától is rettegnek. Pedig ennyire rettegni egy naptól már babonaság. Igen, nyilván, pogány eredete van, de könyörgöm, a mi ünnepeinkhez is rengeteg babona, pogány szokás kapcsolódik. A mi farsangunk is egy pogány téltemetési kultuszból ered. Akkor most attól is tiltsuk el a gyerekeinket?

Nyilván nekem katolikusként a Mindenszentek fontosabb, de nem vetem meg ezt a szokást, egy kis jelmezes buli meg a tökfaragás nem az ördögtől van.

És a halloween, ami tegnap volt, nem veszi el a mai Mindenszentek és a holnapi Halottak napja helyét.

2017. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként a keltáknál nem volt jellemző az emberáldozat, pláne csecsemők feláldozása, állat és terményáldozatokat ajánlottak fel az istenségüknek. Ez az emberáldozat dolog nagy valószínűséggel nem igaz, azért találták ki, hogy elrettentsék az embereket a halloween ünneplésétől.
2017. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!