Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, nektek mi a...

Keresztények, nektek mi a véleményetek a Halloweenről, ti ünneplitek?

Figyelt kérdés
jehova tanúi ti most légyszi ne írjatok ehhez
2017. nov. 1. 10:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
40%

#19, nem értek egyet. Semmi köze semmilyen ördögi erőknek, ez csak egy nap, ahol az emberek maskarákba öltözve buliznak, másrészt szerintem nem a félelmet dicsőíti, épp ellenkezőleg, azt fejezi ki, hogy nincs mitől félni, nem kell félnünk a haláltól. Azt vettem észre, azok ellenzik leginkább ezt az egészet, akiknek nem szilárd a hite, es félnek attól, hogy egy ilyen "pogány" szokás megingatja őket a hitükben. Akinek szilárd a hite, az érti és nagyra tartja a másik két nap jelentőségét, de nem fél elmenni egy halloween buliba, mert tudja, nem kell félni a haláltól. Nevessük csak ki a halált, mert Krisztus legyőzte a sírt, és számunkra is helyet készített az örök hazában. :)

Természetesen a másik két nap fontosabb, és érthető az is, hogy valakinek nem szimpi a halloween, de nem szeretem a ferdítéseket.

2017. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
de azért van abban némi ördögi, amikor lányok szexibbnél szexibb ördög meg vámpír kosztümbe bújnak, nehezen elképzelhető, hogy a közöttünk élt szentekről esik szó, vagy akár a saját halottakról, nem?
2017. nov. 2. 05:39
 23/29 A kérdező kommentje:

és a mexikói halottak napja, ez is elég érdekes


[link]

2017. nov. 2. 05:40
 24/29 Prókátor ***** válasza:
82%
Ha már le lettem torkolva, hogy "kultúrák keveredése", stb, akkor tessék már nekem megmagyarázni, hogy miért az egyik kultúra keveredik be, és miért nem a másik? (Mellékesen: Szent István király ünnepe az egész katolikus világban aug20.-án van, csak nálunk számít állami szinten fontos ünnepnek, kb mint az Íreknek Szent Patrik)
2017. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#22, igen, az már közönséges, amikor a lányok gyakorlatilag prostituáltnak öltöznek.


#23, hallottam már a dia de los muertros-ról is, számomra érdekes, de szimpatikus. Érdekes, hogy ugyanazt a keresztény ünnepet mennyire máshogy ünneplik meg kultúránként. Számunkra elsőre furcsa lehet, de ettől még nem rossz. És a halloweennel is ugyanaz a helyzet.


#24, én azt tudom, de az is elég érdekes lenne, ha Szt. Patrik napi felvonulás lenne nálunk, másutt meg István király napján új kenyér megáldás, meg ilyenek. Ezek a szentek egy-egy nemzethez kötődnek igazán. Viszont a halloween nem köthető egy nemzethez. Egy jelmezes buli jó szórakozás nemzettől függetlenül.

Persze, nem kötelező részt venni benne, de nem túl erős érv a "nem magyar ünnep" duma.

2017. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%

"Nevessük csak ki a halált, mert Krisztus legyőzte a sírt, és számunkra is helyet készített az örök hazában. :) "


Keresztény vagyok, de semmi kinevetni való nincs a halálban. Igen, Krisztus megnyitotta nekünk az üdvösséget, de a halál figyelmeztet minket a mulandóságunkra és a földi boldogság hiábavalóságára. Mindenkire vár szegényre, gazdagra, sikeresre, számkivetettre egyaránt. Régebben ezt olyan jól értették az emberek, ma már csak csontinak öltözve bohóckodnak.

Egyébként nem hiszem, hogy egy halloween-es házibuliban annyi szó esne Krisztus megváltó szeretetéről, ami legyőzi a halált és eljuttat minket a feltámadásra... :)) De szólj, ha tudsz ilyenről. :)) A mexikói halotti ünnepségek sem az én világom. Csinálják, mert ez az ő kultúrájuk, de nekünk nem kell követni őket.

2017. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Alex Fly ***** válasza:

Nem ünneplem.

De ez nem jelenti azt, hogy egy -akár jelmezes- buli ellen is bármi kifogásom lenne. De ez nem ünneplés, hanem szórakozás...

2017. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Nevessük csak ki a halált, mert Krisztus legyőzte a sírt, és számunkra is helyet készített az örök hazában. :) "


Egyetértek a 70%-ossal,örülök,hogy neked ezt sugallja a Halloween,de alapjáraton tudod te is,hogy nem ez a mondanivalója,csupán addig igaz,hogy nevessük ki a halált és ennyi,hogy miért,azt nem emeli ki. A másik meg az,hogy igen,Jézus helyet készített nekünk,de mi van azokkal,akiknek meghal egy szerette,aki nem üdvözül? Bulizzon azzal a tudattal,hogy örökre elvesztett valakit? Amikor én a halott szeretteimre gondolok,nem tudok mulatozni,ez van.

2017. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ja,és az előző véleményem akkor is ez lenne,ha nem lennék keresztény. Sőt,akkor annál inkább,mert akkor még csak nem is hinnék abban,hogy bárki legyőzte volna a halált,akkor csak arra tudnék gondolni,hogy elmúlunk és egy csomó ember meghalt körülöttem,akiket már soha nem fogok látni.
2017. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!