Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, nektek mi a...

Keresztények, nektek mi a véleményetek a Halloweenről, ti ünneplitek?

Figyelt kérdés
jehova tanúi ti most légyszi ne írjatok ehhez
2017. nov. 1. 10:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
20%
Történelmi tényt mondasz hazugságnak, hogy mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül tudd tartani ezt az ünnepet? Nem vagy semmi. Ha számodra fontos egy pogány druida ünnep, akkor hajrá, de ne nevezd magad kereszténynek.
2017. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
47%

#11, ez nem történelmi tény, én hiteles forrásból ilyet nem olvastam, legfeljebb ilyen tudásfája szintű oldalakon. :)

Másrészt nem mondtam, hogy egyetértek vele. A Mindenszentekt fontosabbnak tartom. Egyebként a mai halloweennek már semmi köze a pogány Samhain-hoz.

2017. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%

#9 vagyok, köszi a lepontozást. :D


Amúgy ezt most itt hagyom nektek, hogy lássátok, van ilyen vélemény is:


[link]

2017. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes leírás, ami talán egy kicsit más fénybe helyezi ezt az ünnepet.


Ettől függetlenül, a nálunk is meghonosodó murikán változat számomra taszító.

2017. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
63%
#14, teljesen érthető, ha nem mindenkinek szimpatikus. Különfélék vagyunk, különféle ízléssel rendelkezünk, ez így van jól. Viszont azt nem szeretem, ha valakik hazugságokat terjesztenek a Halloweenról csak azért, hogy igazolják az ellenszenvüket, és másokat elrettentsenek a halloweentól. :)
2017. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
24%

Katolikus vagyok, én tavalyig nem elleneztem különösebben. Volt, hogy barátnőimmel voltunk halloween partykban meg hasonlók. De idén januárban meghalt egy nagyon jó barátnőm, azóta nem szimpatikus nekem ez az egész. De ez nem a vallás miatt van szerintem.


16/L

2017. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Prókátor ***** válasza:
18%

Majd ha amerika szerte ünneplik Szent István király ünnepét, majd akkor azt mondom, hogy ok, átveszem én is az ő ünnepeiket. Hja, hogy abban nincs "buisnes"? Egyszerűen más kultúrkör, más alapok … szerintem a hallowen csak egy majmolás.

Katolikusként fontosnak tartom a Mindenszentek ünnepét, misével, litániával a nagykeresztnél, stb, este pedig temetőjárás, gyertyagyújtás, mint halottak napjának előestéje.

2017. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
71%
#17, a kultúrák keverednek, egyik nép átveszi a másik szokásait, ez így van, és így volt mindig is a történelem folyamán. Amúgy a nagyapámék fiatal korában is faragtak tököt ősszel, nem hinném, hogy ezzel az USA-t majmolták volna. Amúgy a példád kicsit buta, mert Aug. 20 egy állami ünnep. Ha a Július 4.-ét kezdenénk átvenni, akkor érthető lenne, de ez nem egy nemzethez kötődik, különben is, nem amerikai, hanem kelta eredetű szokás, a katolikus ír kivándorlók vitték át az USA-ba. Persze a halloweent nem kötelezö tartani, én is fontosabbnak tartom a Mindenszenteket és a halottak napját, de szerintem felesleges foggal-körömmel ellenzeni. Csak jól érzik magukat az emberek ezen a napon, ennyi.
2017. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Bevándorlóként tisztelem,szeretem az amerikai ünnepeket,kivéve a Halloweent!


Ez a baromság semmilyen emberi értéket nem képvisel.

Az ördögi erőket,a félelmet dicsőíti.


Keresztényként megvetem.Sosem ünnepeltem. Tiltakozólag nem nyitottam ajtót a bulizó gyermekeknek,és-mint hétköznapokon-,dolgoztam.Semmilyen dekorációt nem tettem a házunkra.

2017. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
26%
Nem ünneplem, mit ünnepeljek rajta? Nem azért, mert jajj okkult és megszállnak a démonok, hanem azért, mert szimpla bohóckodás, ami elveszi a lényegről a figyelmet.
2017. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!