Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kezdődött az a dogma...

Mikor kezdődött az a dogma hogy Jézus = Mihály arkangyal?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 16:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%

Bár nem én vagyok a kérdező, de szerintem a kérdés inkább az lenne, hogy hol írja pontosan így a Biblia:

"Jézus Mihály arkangyal" vagy "Jézus és Mihály egyek", vagy bármi hasonlóan, ahol konkrétan kijelenti. Mert ilyet sehol sem olvastam, lehet nem voltam elég figyelmes.

2017. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%

Az adventisták,és a JT-k nézete,teljesen eltér "Mihály arkangyal"kérdésében.


(A JT értelmezést korábban leírták.)


Az adventista értelmezés szerint Jézus 100%-ban Isten,és 100%-ban ember.


A Mihály név jelentése:"Aki olyan,mint Isten"(Micha-Él).Ki más olyan,mint Isten,mint Egyszülött Fia?(Amint a te fiad nem egy birka,vagy majom,hanem ember,mint te.)

Az "arkangyal"szó jelentése pedig:Fő-vezető-isteni küldött.(Jézus,isteni küldött,aki a világ megváltása tervét hajtotta végre,melyet Isten eltervezett,a világ megalapítása előtt.A megváltást,sem angyal,sem ember nem volt jogos elvégezni,kizárólag az alkotó Isten,vagy lénye egy darabja,az Ő egyszülött Fia.)


A kérdésre válaszolva:Ez NEM dogma,hanem az apostolok előtt világos magyarázat,hisz ők ismerték,használták ezeket a kifejezéseket.

2017. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
18%

4.Hsz!


A 12.Hsz-t figyelembe véve,még mindig azt látod,hogy az adventista nézet is"keresztényietlen"elképzelés?

2017. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%

Az idők során elveszett/kitörölt oldalakon van leírva.


"S Jézus emígye szóla híveihez: Nem vált az én kedvemre nevem, melyet Atyám adományozott nekem, mától szólítsatok Misinek!"

2017. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
56%

13: abszolút az. Amikor Mihály a sátánnal bírkózott Mózes testéért, akkor azt mondta, hogy dorgáljon meg téged az Úr.

Magyarul nem egyenlő az Úr és Mihály.

2017. nov. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13%
Jézus,és az Atya(Úr),egyek,de nem azonosak.
2017. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
"Tudván Jézus, hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy ő az Istentől jött és az Istenhez megy,"(Jn 13:3)
2017. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%

14-es:

Sírok a röhögéstől :D Óriási :D

2017. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%
16: rég olvastam ekkora ostobaságot. Bár az ő kezében minden hatalom, övé minden ítélet, de mégsem? Na látod, ezért vagytok ti szekta, mert az igazságot, csak azért hogy különbözzetek mindenáron, elferdítitek. Halandzsamatyik vagytok.
2017. nov. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 imakommandós ***** válasza:
41%

Látod #16!

Te magad idézel olyan verset ami cáfolja a tévtant.

2017. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!