Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kezdődött az a dogma...

Mikor kezdődött az a dogma hogy Jézus = Mihály arkangyal?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 16:10
1 2 3
 21/29 imakommandós ***** válasza:
51%
ill. #17!
2017. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Alex Fly ***** válasza:
Itt arról van szó, hogy a jehovisták nem elégednek meg azzalb hogy Jézus istenségét tagadják, még rangban az ember alá is helyezik őt, így megkerülve a megváltást is, amely így értelmethetetlenné válik...
2017. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%

20.Hsz!


Ha figyeltél volna,láttad volna,hogy én sosem tagadtam Jézus isteni természetét,sőt visszatérően megerősítettem ebbeli meggyőződésem.


A nézetkülönbségünk abban áll,hogy én a "Michaél' név,és az "angyal"kifejezést jelentése szerint értem,s te szerinted az isteni küldött(angyal),csak teremtmény lehet.

Jézus többször kifejezte,hogy Ő,az Atya küldetését teljesíti,tehát Isten Fia,és angyala(küldötte).

2017. nov. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
31%

A nézetkülönbség abban áll, hogy te a Mihály nevet sem érted.

A Mihály továbbra is egy kérdés és nem egy kijelentés. "Ki olyan, mint Isten?" A válasz pedig egyszerű, csak Isten olyan, mint Isten. Ki akart olyan lenni, mint Isten? A sátán. Ezért Mihály fejedelem, a hatalmas fejedelmek egyike (ahogy Dániel írja), a sátán és lázadó angyalok fő ellenfele.


Az a baj, hogy a Szentírás fényében valaki bármennyire is próbálja magának bizonygatni, hogy Jézus Isten, ha azt is állítja, hogy Mihály angyal, akkor tagadja valójában istenségét.

2017. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%

24.Hsz!


Súlyosan tévedsz!Mihály néven sosem nevezi a Biblia Lucifert!


Lucifer SOHASEM volt olyan,mint Isten!



Ő mindíg teremtmény volt,csak szeretett volna olyan lenni,mint Isten!


A tévedésed abban is áll,hogy az "angyal"( küldött)jelentését nem érted.


Az Atya,Szent Fiát küldte hogy megváltsa az emberiséget bűneiből.Így Jézus isteni küldött,vagyis isteni angyal.(NEM teremtmény,hanem Isten,akinek önmagában való élete van.)


"És abban az idõben felkél Mihály, a nagy fejedelem, a ki a te néped fiaiért áll, mert nyomorúságos idõ lesz, a milyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig. És abban az idõben megszabadul a te néped; a ki csak beírva találtatik a könyvben."(Dn 12:1)

2017. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem fusd át újra a válaszomat, mert nem vagy képes értelmezni a jelek szerint. Lehet még ennél is egyszerűbben kéne fogalmaznom, hogy tényleg mindenki képes legyen felfogni. Tudom, ez az én hibám, majd igyekszek idővel javítani rajta.


Tudom, hogy Jézus nem angyal, pláne nem Mihály, akinek nem állt hatalmában, hogy akárcsak "megdorgálja" a sátánt. De te olyan tévképzetbe hihetsz a jehovásokkal együtt, amiben csak óhajtasz.

2017. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%

" Lucifer SOHASEM volt olyan,mint Isten!


Ő mindíg teremtmény volt,csak szeretett volna olyan lenni,mint Isten!


A tévedésed abban is áll,hogy az "angyal"( küldött)jelentését nem érted. "


Szerintem sem volt soha olyan mint Isten,ezt tisztázom gyorsan,mielőtt engem is olyan csúnyán félreértesz,mint a 66%-ost. De te magad írod Luciferről,hogy ő olyan angyal,aki teremtmény. Honnan veszed,hogy Mihály meg nem? Onnan,hogy Jézussal azonosítod? És azt honnan veszed? Onnan,hogy Mihály szerinted nem úgy angyal,mint a többi? Körkörös érvelés? Hol írja a Biblia,amikor Mihályról ír,hogy ő nem úgy angyal,mint pl Lucifer? Mert mindegyiknél látod az angyal kifejezést,de hogy egyiknél sincs semmi különbség az "ark" előtagon kívül,az is biztos.

2017. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%
Nilvánvalóan nem érted a "Micha-Él"héber kifejezés jelentését:"Aki olyan,mint Isten".Istenhez nincs hasonló,csak Ő maga.Senki teremtménynek nincs önmagából való élete,tökéletes jelleme.A Fiú az Ő megnyilatkozásának egyik formája.Az egy Isten megjelenése az emberek közt.
2017. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen dogma (Katolikus Egyház). Jézus a Krisztus az Isten fia, a megváltó, míg Szent Mihály arkANYGAL, Isten egyik legfőbb angyala (akiről tudunk) Jézus=Isten, nem teremtmény, míg Szent Mihály=angyal (nem Isten) és teremtmény
2020. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!