Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az igazság a szcientológiáról?

Mi az igazság a szcientológiáról?

Figyelt kérdés

Saját magukról azt mondják, hogy segítenek az embereknek boldog életet élni. Részt vesznek egy csomó nemes célú programban, pl. drogprevenció, önkéntesség katasztrófák idején stb.

Viszont rengeteg rosszat lehet róluk hallani volt szcientológusoktól: pénzlehúzás, agymosás, agyondolgoztatás stb. Mindez csak kitaláció lenne?

Nézegettem szcientológus- és szcientológia-ellenes honlapokat, cikkeket is, de nem tudom, mit gondoljak róluk. Belépésen nem gondolkodom, nem ezért tettem fel a kérdést. Csak ugye van most ez a médiacirkusz körülöttük, amiről mindenki mást mond, ezért felfigyeltem rájuk. Illetve van egy jó barátom is, aki beállt közéjük, vele már nem nagyon beszélek, mert külföldre költözött, de érdekel, hogy kell-e miatta aggódnom?

Van itt valaki, aki, vagy akinek hozzátartozója/barátja közelebbi kapcsolatba került velük, és ezért többet tudhat róluk?



2017. nov. 5. 14:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Az su igazság, hogy részt vesznek ilyen programban, csak hogy a saját eszközeikkel. Magyarul keményen kell fizetni azért, ha azt akarod, hogy ők segítsenek.
2017. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Úgy látom, elég sok ember van, aki képes milliókat is kifizetni ezért a segítségért. Miért? Ennyire nincs más út a boldogsághoz? Vagy ez tényleg ennyire jó, hogy megéri?
2017. nov. 5. 14:29
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Objektív megközelítés céljából nézd meg Magánbeszélgetés Juszt Lászlóval a szcientológiáról , vagy Bonyai Péter nyilatkozatait könyveit . Veér András is írt róluk anno .
2017. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
0%

a szcientológiát pont a mai XXI. századó rohanó világ tette sikeressé. az emberek túlhajszolják magukat, tl sok mindent tapasztalnak meg, ami eddig a világ túlsó felén történt fogalmad se volt róla de most élőben hd-ban nézheted vagy pár óra alatt oda is repülhetsz.

az emberek kiégnek és ez a kiégés ürességhez vezet. nem véletlen hogy a szcientológiához rengeteg híres ember ("sztár") pl tom cruise vagy john travolta is csatlakozott. ők, akiket az átlag ember a legjobban irigyel, elismert, gazdag hollywoodi csillagok, a legmenőbb partikban vannak amikor akarnak és bármit megvehetnek, mégis éreznek valami kongó ürességet.

ezt tudja pótolni a szcientológia, megszabadít a káros dolgaidtól amik csak visszahúznak.


én is tag vagyok, ennyit a vallásról ha valakinek megtetszettek a leírtak írjon üzenetet és írok még az egyházról, 20.000 ft-ért pedig egy személyre szóló életmód tanácsadást tudok adni egy rövid telefonos elbeszélgetés után

2017. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Hiába híres és gazdag valaki, a legtöbbjük csak a szórakozásnak és az élvezeteknek él. A szcientológia NEM segít rajtuk, csak a pénzüket szedi el. Ugyan olyan kiégettek maradnak, mint azelőtt! Most csak 20 ezret kérsz, utána pedig mindene kell. Nem ok nélkül tiltották be őket nagyon sok országban.
2017. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

 

#4: "én is tag vagyok, ennyit a vallásról ha valakinek megtetszettek a leírtak írjon üzenetet és írok még az egyházról, 20.000 ft-ért pedig egy személyre szóló életmód tanácsadást tudok adni egy rövid telefonos elbeszélgetés után"


Tehát adjak ki 20 rugót egy olyan embernek az életmódtanácsaiért, aki ezen a nem túl bonyolult oldalon is csak 34%-ban képes hasznos tanácsokat adni? Nem erre mondják, hogy kihagyhatatlan ajánlat...

2017. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

#2 20 ezer forintért négy olyan történelmi nagy spirituális tanító könyvét vehetem meg, amelyek egyenként is sokkal többet érnek, mint az egész szervezet, aminek a nevében ajánlatokat akarsz tenni. Én igazából még most sem egészen értem, hogy miért van ekkora sikere, ennek az elmebeteg "egyháznak", mert nyílt titok, hogy Hubbert bácsi a pénz szerzés reményében írt egy fantasy scifi könyvet, ami aztán olyan jól sikerült, hogy úgy gondolta, hogy egyház formájában még inkább fejős tehén lenne. Ugye érted, hogy ez az egész egy ember fejében született meg? Mármint én nem vágom, hogy az egyház tagjai, hogy lehetnek akkora tudatlanok, hogy nem olvassák el a Hubbert életrajzot, és miért nem tanulnak történelmet? Az egész egy ember meséje, amit még ő maga is bevallott, hogy mese, ma meg emberek milliókat fizetnek ki, hogy egy bevallott mesére építve valamiféle előrehaladásra számítanak. Az egy elképesztő dolog, ha egy történelmi nagy vallás bizonytalan, kétséges információkra nagy hívő bázist tud építeni, és fent tartani, de az, hogy egy alapító által is bevallott, mesére, tehát nem létező dologra egy rakás idétlent összeterelni, és még pénzt is kicsikarni belőlek, na ez aztán a teljesítmény.


Ja igen, csak, hogy jó fej legyek, ez a felvilágosítás, most ingyen volt, de a következő már 20 ezer lesz :D

2017. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A legjobb módja, hogy megtuddj valamit a Szcientológiáról, az hogy elolvasol néhány könyvet közvetlenűl az alapítótól ebben a témában. A legtöbb nagyobb könytárban megtalálod őket, csakhogy ne kelljen fizetned érte.

2017. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

" pl tom cruise vagy john travolta is csatlakozott. ők, akiket az átlag ember a legjobban irigyel "


Aztán mi irigyelni való van bennük? Még a fülükből is csöpög a botox.

2017. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 20 ropi egyáltalán az,hogy szóbaálljanak velem? Lassan már azért is fizethetek félmilliót,hogy rájuk nézhessek. Öcsém,egy beszélgetésért is pénzt kérni..a sztárokat meg kár idekeverni,akikre rászakadt egy csomó pénz és nem tudják mire költeni,mert már minden létező hülyeséget kipróbáltak. Ezek persze,hogy mennek,mintha kényszeres költekezési ingerük lenne.
2017. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!