Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknél mi ez a...

A keresztényeknél mi ez a nagy Pál imádat?

Figyelt kérdés

Figyeljétek meg, itt mindenki aki Jézus tanítását szeretné elferdíteni (tudatosan, vagy tudatlanságból) az ált. mindig Pálra hivatkozik.

Néhány példa a sok közül: Jézus azt tanította, hogy közöttetek ne legyen alá*fölé rendeltség, "közöttetek azonban ne így legyen, mert ti testvérei vagytok egymásnak" - mondta Jézus.

Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva bevezették az alá-fölé rendeltséget, a "szent hierarchiát".

Vagy Jézus azt tanította, hogy ne hívassátok magatokat "atyáknak".

Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva atyáknak, meg elöljáróknak hívatják magukat.


2017. nov. 5. 20:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést hogy tájékozatlan vagyok de mi a csuda az a szent hierarchia?

Ezt a két páli állítást az én kedvemért alátámasztanád a konkrét verssel is?

2017. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy nem érted ezeket az igehelyeket, és a saját érzéseid szerint ítéled meg a helyzetet. Jézus is, fölérendeltségben mondta az a tanítványainak, hogy ne legyen közöttük alá-fölé rendeltség. Jézus is mester volt a tanítványai között, akik követték őt. Meg volt a hierarchia rendszere. Jézus azt akarta megértetni, hogy azok, akik vezetnek másokat példaértékű életet éljenek, és viselkedjenek alázatosan. Abban igazad van, hogy sajnos jelenleg a legtöbb egyházban a hierarchia szerint kijelölt vezetők, egyáltalán nem úgy viselkednek, ahogyan azt Jézus tanította, és valóban egyfajta uralkodói fölérendeltség alakult ki.


Én nem tudom egyébként miből hiszed azt, hogy Pál imádat van, mivel nem lehet embert imádni, csakis az Istent, a keresztények elfogadják Pál apostol írásait, mivel a Biblia része. Talán azért idéznek Pál apostoltól többet az emberek, mivel egy részt az ő megtérése rendkívül sok embernek tanulságos, más részről Pál apostol nyíltan beszélt a bűnökről, amit sok hívő már akkor is elakart kényelmesíteni, ahogyan ha megnézzük a mai világban meg is történt. Pál apostolnak kötelessége volt beszélni arról, hogy mi van az érem másik oldalán. Ez nagyon nem tetszett akkor sem sok embernek, ahogyan ma is, Pál apostol hitelességét azért akarják sokan cáfolni, mert inkább kényelmes bűnben akarnak élni, abban a hitben, hogy a Jézusi élet valamiféle móka-kacagás elnézett erkölcstelenségben, és bűnben. Sajnos én saját bőrömön tapasztaltam, hogy a lelkész nálunk a templomban soha nem beszélt arról, hogy büntetés is van, fontosabb volt neki, és ma is fontosabb, hogy az emberek bemenjenek a templomba, a kényelmes, és reményteli élet reményébe, mint sem, hogy pár ember legyen csak ott, akik valóban Jézust akarják követni, és nem csak a kényelmes, meleg templomi körülmények, és az egymásra mosolygó sütemény evés közben. Tudja jól a lelkész, hogy ha beszélne róla, hogy miféle ítélet fog azokra lesújtani, akik tévelyegnek, és bűnösök, akkor a meglévő gyülekezet többsége is ott hagyná. Pál apostol az igazságról beszélt, és nem a kényelmesről, ahol nem tűrik meg a paráznákat, az azonos neműek paráználkodásait, az erkölcstelenséget, stb.....

2017. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1

Nos, pont ez az, hogy Jézus azt tanította, hogy ne legyen közöttetek "hierarchia", a gyakorlatban ez mégis így van.

Gondolj csak a különböző tisztelendő és főtisztelendő egyházi hatalmasokra.

2017. nov. 5. 21:20
 4/27 A kérdező kommentje:

#2


"Ne hívassátok magatokat sem tanítómestereknek, mert egy a ti mesteretek: A KRISZTUS. (emlékezetből idézve)


Ezért persze ezzel nincs semmi baj, mert Jézus ugye Isten. De Pál nem az, mégis Pálra hivatkozva a keresztények bevezették, hogy az emberek embereknek (elöljáróknak) engedelmeskedjenek, annak ellenére, hogy Jézus ezt kifejezetten tiltotta, és azt tanította, hogy az ember Istennek legyen engedelmes.

2017. nov. 5. 21:29
 5/27 anonim ***** válasza:
#3 Kérdező, kicsit olyan vagy nekem, mint a tanácsot kérő kisgyerek. Sok emberrel beszélgettem, akik elmondtak egy problémát, majd aztán beszélgettünk a problémáról, és arról is, hogyan lehetne megoldani, de a kérdéses személy folyamatosan azt hangoztatta, hogy a probléma nem megoldható ez és ezen okok miatt. Majd miután már órákon keresztül beszélgettünk, és legalább 100x megbeszéltük mi a megoldás, ismét jött ugyanaz a beszélgető partneremtől, ez a probléma nem megoldható ezért és ezért. Na most nálad pontosan ugyanezt érzem. Válaszoltam neked, amiből tisztán megértheted, amit a kérdésed érintett, de te már most másodjára írod le, hogy de az egyházban ez és ez van. Minta beszélgető partnereim, akik eldöntötték, hogy ez a véleményük, és hiába lett át rágva az adott probléma, a végén folyton oda jutottunk.
2017. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

"Figyeljétek meg, itt mindenki aki Jézus tanítását szeretné elferdíteni (tudatosan, vagy tudatlanságból) az ált. mindig Pálra hivatkozik. "

De természetesen te majd közlöd velünk az igazságot, mert téged választott az Úr Pál helyett, hogy hordozd a nevét a pogányok között


"Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva atyáknak, meg elöljáróknak hívatják magukat."

Feltételeztem, hogy utánanéztél a dolgoknak és katolikust akartál írni, ugye?


"Néhány példa a sok közül: Jézus azt tanította, hogy közöttetek ne legyen alá*fölé rendeltség, "közöttetek azonban ne így legyen, mert ti testvérei vagytok egymásnak" - mondta Jézus. "

Így van, ezért alakult Jézus hatására úgy az apostoli időkben, hogy a nagyobb szolgálta a kisebbet. Ha nem olvasol Pált és a többi apostolt, nem fogsz tudni dolgokat, és ez ilyen téves kérdésekhez vezet, mint amilyeneket feltettél ;) Tudatosan vagy tudatlanságból.


Amúgy meg Pál tökéletesen tanítja Jézust, semmi ellentmondás nincs.

2017. nov. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
10%
Hagyd kérdező, túl vagyok már ezen. A hamis imádat egyik fontos része a vakság. Pál tanítása farizeusi tanítás, Jézus tanítása mennyei. Pál követői emberek, és a test emberi tanítást ért. Ez ellen nem kell neked semmit tenned. Ezek az emberek az általuk száz gyülekezet között választott gyülekezetben vannak, mely Pál tanítása alatt szerveződött. Jézus tanítására nem lehet gyülekezeteket szervezni. Ha felismernék a páli tanítás hazugságait,összeomolna a vár. Így az érvük mindig az lesz, hogy te hülye vagy, és nem érted. Ahogy már meg is kaptad...
2017. nov. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Pál nem tanít Jézus ellen. Ezt csak az állítja, aki még mindig a test rabja és valami hamis üdvösségben hisz, aminek az égvilágon semmi feltétele sincs, mert hát Isten a szeretet.
2017. nov. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
En is azt mondom, hogy aki Pál tanitását tagadja az vagy tudatlanságból, vagy hitetlenségből teszi, de Péter apostol az ilyeneket istenteleneknek nevezi, vagyis ez üdvösségi kérdés, súlyos eretnekség.
2017. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 KZitus ***** válasza:

Szia


Elképzelni sem udom, honnan, mire alapozva vetted ezt a megállapítást: "Figyeljétek meg, itt mindenki aki Jézus tanítását szeretné elferdíteni (tudatosan, vagy tudatlanságból) az ált. mindig Pálra hivatkozik."

Elmondom miért.

Tudod, hogy Pál(Saul), Krisztus követőinek az űldözője volt. Amikor éppen abban munkálkodott, hogy pusztítsa a keresztényeket, maga Krisztus állította meg őt ebben, a damaszkuszi úton, megkérdezte tőle: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” Ő ezt mondta: „Ki vagy, Uram?” Az így szólt: „Jézus vagyok, akit te üldözöl." Csel.9:4,5

Vajon miért állította meg őt Krisztus? Ezt is elmondta Anániásnak, aki valószínűleg félhetett Saultól. De Krisztus ezt mondta neki:„Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is. Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.”(15,16)

Az egyik „király”, akinek Pál tanúskodott, Néró volt, a római császár. Biztosan félelmetes lenne, ha egy ilyen uralkodó előtt kellene megvédened a hitedet. Pál mégis arra ösztönözte a keresztényeket, hogy kövessék a példáját ("Legyetek az utánzóimmá, mint ahogy én is utánzója vagyok Krisztusnak."1Kor 11:1)


Biztosan egyetértesz velem abban, nagy különbség van az között, hogy valakinek a hitét utánozzuk, vagy imádjuk. Pál nem kért ilyet. A Zsidókhoz írott levél a "tanúk nagy felleg"-ét sorolja fel, akiknek a hitpéldáját követhetjük - ez nem imádat.


"Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva bevezették az alá-fölé rendeltséget, a "szent hierarchiát"." - erről maga Pál nem tehet, gondolom ezzel egyetértesz, a többi "miért?"-re tényleg sokféle választ lehet adni :-) - hagyományok, szokások, emberek által kitalált dolgok.

2017. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!