Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknél mi ez a...

A keresztényeknél mi ez a nagy Pál imádat?

Figyelt kérdés

Figyeljétek meg, itt mindenki aki Jézus tanítását szeretné elferdíteni (tudatosan, vagy tudatlanságból) az ált. mindig Pálra hivatkozik.

Néhány példa a sok közül: Jézus azt tanította, hogy közöttetek ne legyen alá*fölé rendeltség, "közöttetek azonban ne így legyen, mert ti testvérei vagytok egymásnak" - mondta Jézus.

Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva bevezették az alá-fölé rendeltséget, a "szent hierarchiát".

Vagy Jézus azt tanította, hogy ne hívassátok magatokat "atyáknak".

Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva atyáknak, meg elöljáróknak hívatják magukat.


2017. nov. 5. 20:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy tök jó,hogy ha valaki Pálra hivatkozva butaságokat tanít,akkor Pál lesz hamis tanító...akkor van egy hírem számotokra,Jézusra hivatkozva is beszélnek ám hülyeségeket,az Ő szavait is ki szokták forgatni,még inkább,mint Pálét,most gyorsan kezdjétek terjeszteni,hogy Jézus mekkora hamis tanító volt.
2017. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
97%

" agy Jézus azt tanította, hogy ne hívassátok magatokat "atyáknak".

Erre a keresztények Pál-ra hivatkozva atyáknak, meg elöljáróknak hívatják magukat. "


Arról megint nem Pál tehet,hogy atyáknak hívatják magukat,hacsak nem tudsz idézni Páltól egy olyan mondatot,hogy "hívassátok magatokat atyáknak". Jézus tényleg ezt mondta,de ez nem azt jelenti,hogy a gyülekezetnek nem lehet pásztora. Ne hívd mesternek,mert az Jézus,ne hívd atyádnak,mert az atyád az Atya,nyilván,de azt egy szóval sem mondta,hogy nem lehetnek a gyülekezetben tanítók. Mert nem lehet valaki egyszerre tanító és a testvéred? Jézus Máriának pl egyszerre volt a fia is és az Istene is. Azért ne keverjük már a dolgokat tényleg.

2017. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 imakommandós ***** válasza:
Így van osztom Merete hozzászólását és hozzátenném, hogy Jézus azt sem tiltotta meg, hogy a testvérek között legyenek nagyobbak, vagy vezetők, hiszen Pétert is elhívta, hogy legeltesse a nyáját. Aki nyájat szokott legeltetni azt pásztornak szokták nevezni, de ezeket a gyülekezetnek adott ajándékokat is Pál apostol levelei fejtik ki részletesen.
2017. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Arról megint nem Pál tehet,hogy atyáknak hívatják magukat,hacsak nem tudsz idézni Páltól egy olyan mondatot,hogy "hívassátok magatokat atyáknak". Jézus tényleg ezt mondta,de ez nem azt jelenti,hogy a gyülekezetnek nem lehet pásztora. Ne hívd mesternek,mert az Jézus,ne hívd atyádnak,mert az atyád az Atya,nyilván,de azt egy szóval sem mondta,hogy nem lehetnek a gyülekezetben tanítók. Mert nem lehet valaki egyszerre tanító és a testvéred? Jézus Máriának pl egyszerre volt a fia is és az Istene is. Azért ne keverjük már a dolgokat tényleg."


Ráadásul ezeket a zsidóknak mondta Jézus. Ehhez elég mélyen kell ismerni az akkori zsidó szokásokat, hogy megértsük, akkor miért volt problémás ez az "atya dolog". Sajnos sokan követik el azt a hibát, hogy Pált félreteszik, miközben egyáltalán nem ismerik a zsidó szokásokat, nyelvezetet, kifejezésmódot, mondásokat, saját emberi törvényeiket, stb... Pedig ezek is szükségesek az evangéliumok megértéséhez

2017. nov. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 pelgrim ***** válasza:
38%

# 15

Nekem nem jelent meg Jézus, én csak az evangéliumból ismertem meg történetét és tanítását.

Igen, Pál apostol időben közelebb volt Jézushoz mint mi ma, és kétség kívül nagyon fontos szerepet játszott a kereszténység elterjedésében, de hogy Jézus tanítását helyesen értelmezte, az nem olyan biztos. Jézus szerintem az emberek, a népek öntudatának felemelését tekintette feladatának, és megváltotta azokat, akik tanítását komolyan veszik, nem a bűneiktől, sem azok következményeitől hanem a tudat szánalmas állapotából. Ezt a célt szolgálta a bűnök megbocsátása is, hogy megszabadítsa az embereket a bűntudat terhétől.

2017. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Keresztény vagyok, és ahogy én sem a keresztény barátaimat sem hallottam soha, még hittan/ konfiórán sem Pálról beszélni, idézni.
2017. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2017. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!