Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Titeket is át jár a karácsonyi...

Titeket is át jár a karácsonyi láz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, engem már november környékén mióta az eszemet tudom, mindig fellobban valami egész évben nem érzett érzés, ahogyan közeledik a karácsony. Bár való igaz, hogy gyerekként, még sokkal lelkesebb voltam, sajnos az élet nehézségei kicsit kihatással lettek erre is. De közel a harminchoz, még mindig meg van az a furcsa, várakozó, és örömteli érzés, ahogyan a karácsony közeledik.


Nektek mit jelent a karácsony, és hogy élitek meg ezt az időszakot? Véleményetek szerint, az ész érvek ellenére, gáz, ha valaki még lélekben hisz a Mikulásban, közel a harminchoz?


2017. nov. 14. 05:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Osszegyulnek a szerettek, jol erezzuk magunkat. Mivel a mi csaladunk eleg nagy es 3 kulonbozo Orszagban, nehanyan kulonbozo kontinensen elunk, igy mi karacsonyra oldjuk meg, hogy az egesz csalad egyszerre osszegyuljon minden evben. Igy en varom, hogy nehany rokont, akit viszonylag ritkan latok, meglatogassam karacsony napjan. Nekem annyira nincs olyan furcsa erzesem November tajekan, inkabb Decemberben, amikor feltesszuk a fenyeket, megpakoljuk a kandallot. Kicsi koromban mindig igy teltek a teli napok. Nagy ho, kandallo, fenyek, Jazz. Mivel mostanaban nem igazan van ho, annyira nem kap el ez a karacsonyi laz karacsony elott Magyarorszagon. Viszont amugy is majdnem minden karacsonyunkat Finnorszagban toltjuk, ott viszont mindig elkap ez a hangulat. Szep havas taj, gyerekek kint fetrengenek a hoban, es belem is visszaszal a gyerek enem es enis elkezdek fetrengeni. Sajnos Magyarorszagon ilyet mar reg nem eltem meg karacsonykor. Mikulasban pedig lehet hinni, mivel nem egy kitalalt szemely, bar nyilvan nem repulo szanon szallitotta az ajandekokat. Az meg, hogy van-e egy-ket osz, idos ur hosszu szakallal, aki terdig a hoban egy nagy zsakkal a vallan latogatja a gyerekeket, hogy kisebb aprosagokat atadjon, letezik, mivel akarmilyen romlott vilagban elunk, vannak jo emberek. Finnorszagban pedig mondtak is, hogy a kis faluban van egy "onkentes" mikulas.
2017. nov. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2%

Nem.

A világban gyakorolt bibliai alap nélküli ünnepek, egy igazán kereszténynek, semmi köze ezekhez.


Bocsánat, nem a sértegetés volt a cél, csak felvilágosítás jellegű.

2017. nov. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, Jehova tanújának nincs köze hozzá, egy keresztény ünnepli azt, hogy a Megváltó megszületett. Tök mindegy mikor, de ünnepli, mert fontos neki. A tanúk meg maradnak a szellemi posványban.
2017. nov. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. nov. 14. 07:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Coccolínó, olyan ünneprontó vagy. Mindegy, már amikor megnyitottam a kérdést, akkor sejtettem, hogy a tanúk is biztos jönnek a grincs hozzáállásukkal.


Persze, hogy nincs benne a Bibliában, Jézus nem parancsolt rá a tanítványokra, hogy "kötelező megünnepelni a szülinapomat". Viszont ettől mi még fontosnak tartjuk, hogy megemlékezzünk a Megváltó születéséről.


Kérdező, én is nagyon várom már, ez a kedvenc időszakom az egész évben. Ilyenkor annyira más a légkör,hatalmas boldogság tölt el. Szeretem a hangulatát, szeretem az illatokat, a fényeket, és még a giccses karácsonyi zenéket is szeretem.

Számomra a karácsony a Megváltó születését jelenti, azt az örömöt, hogy Isten elküldte nekünk egyszülött fiát.


Én úgy vélem, nem gáz lélekben hinni a Mikulásban, ez egy kedves dolog. Egyébként sem kitaláció a Mikulás történet, hanem Szent Miklós történetéből ered, aki valóban élt.

2017. nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Szeretem a Karácsonyt,de csak a maga idejében,azt nagyon nem szeretem,mikor már 2 nappal Húsvét után mindenhol csokimikulás meg karácsonyfadísz mindenütt (jó,túloztam,de értitek),sokat ront a hangulatán,ha ennyivel előtte már ennyire hypeolva van.
2017. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
A tanúk szerint csak a halálát érdemes ünnepelni,mert azzal váltott meg,csakhogy ezzel 2 dolgot hagynak ki a képletből: 1. nem magával a halálával váltott meg,hanem a tökéletes életével és,hogy ebből kifolyólag fel is támadt, 2. ha nem születik meg,nem is tud értünk meghalni,tehát egyikből következik a másik.
2017. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jó látni, hogy mások is azért hasonlóan éreznek ezen ünneppel kapcsolatosan. Azzal én sem értek egyet, hogy karácsony előtt hónapokkal, már beindul a karácsonyi marketing vonat, aminek semmi köze sincs az ünnep által várt, vagy megélt hangulathoz, sokkal inkább, a dollár milliárdos vállalkozók pénztárca töméséhez. Sajnos évről évre, egyre hamarabb beindul a szaloncukor, díszek, és az egyéb karácsonyi kellékek árusítása.


Én sokkal inkább a karácsony felé közeledő érzésről írtam, nem tudom miért de engem már így novemberben elkap a várakozás varázslatos érzése, amit a karácsony nyújt nekem. Ha az egész évemben alig találok valami pozitív dolgot, ez az időszak valamiért mindig képes a kedvemet helyre billenteni. Sajnos ahogy telik az idő, a családtagok meghalnak, vagy elköltöznek, szétszélednek, de ilyenkor azért még akik egész évben robotolnak is egy kicsit félre teszik a rohanást, és összegyűlnek egy kellemes ebédre, vacsorára, beszélgetésre, egy kis közös kikapcsolódásra. Én nagyon szeretek főzni, és nagyon boldoggá tesz, amikor a kis összejött családomnak csinálok ételt, és boldogok tőle.


Rám nagy hatással volt Gyökössy Endre Karácsony a szeretet nagy csodája kis könyve, ami többek között kitér arra is, hogyan kellene valódi szellemben megélni a karácsonyt, függetlenül attól, hogy a Megváltó most pontosan mikor is született. Nem hiszem, hogy a komoly, meghatározott év napjai határoznának meg egy ünnep hangulatát, mert úgy hiszem, akkor pontosan abba a csapdába esne az ember, hogy inkább a világ évekre, hetekre, napokra, órákra, stb-kre leosztott rendszeréhez viszonyítaná a boldogságot, a valódi megélést, én meg úgy hiszem, inkább szellemben, lélekben kell megélni egy ünnepet, naptó-órától függetlenül. Az, hogy ez a csodálatos ünnep, és várakozás a téli időszakra tehető, nem hiszem, hogy le kellene, hogy vonjon az ünneplés értékéből, főleg, hogy ha esetleg még fehér karácsony is van, az szerintem a legszebb, és leginkább hangulatkeltő dolog a világban.

2017. nov. 14. 08:50
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet engem is elkapna ez az erzes, de tegnap is kimentem a teraszra, fujt a szel es esett az eso. Ez az en szubjektiv velemenyem szerint nem karacsonyi hangulat. Termeszetesen vannak Orszagok, ahol nincs ho, de en nem ugy nottem fel gyerekkent, es ezert ez a velemenyem errol. Bar biztos nagyon jo annak, akinek ilyen erzesei vannak, mert biztos boldogabba tesz :)
2017. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én felekezet nélküli hívő vagyok, nem kapcsolom a Bibliához a karácsonyt, de örülök ennek a katolikus ünnepnek. Nagyon hangulatos, ahogy karácsonykor összegyűl a család, fel van minden díszítve. Különösen szép az egész, ha még hó is esik.

Szerintem nem gáz, ha várod, sőt

2017. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!