Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Titeket is át jár a karácsonyi...

Titeket is át jár a karácsonyi láz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, engem már november környékén mióta az eszemet tudom, mindig fellobban valami egész évben nem érzett érzés, ahogyan közeledik a karácsony. Bár való igaz, hogy gyerekként, még sokkal lelkesebb voltam, sajnos az élet nehézségei kicsit kihatással lettek erre is. De közel a harminchoz, még mindig meg van az a furcsa, várakozó, és örömteli érzés, ahogyan a karácsony közeledik.


Nektek mit jelent a karácsony, és hogy élitek meg ezt az időszakot? Véleményetek szerint, az ész érvek ellenére, gáz, ha valaki még lélekben hisz a Mikulásban, közel a harminchoz?


2017. nov. 14. 05:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, inkább advent alatt szoktam ráhangolódni.
2017. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem, majd ádvent idején. Akkor megvan a hangulat.
2017. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem, mivel még jó 1 hónap karácsony. A boltosok kedvéért nem leszek karácsonyi hangulatba november közepén.
2017. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szerencsi Viktória ***** válasza:

Még nem. Majd Karácsonykor:) Azon ritka alkalmak egyike, amikor nagyjából együtt van a család.


Mindenféle vallási kérdéstől függetlenül.

2017. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
5%
Engem nem izgat. Leaprózom az ajándékozást, persze elvárom hogy nekem drága ajándékkal lepjenek meg. Csak az számit, hogy nekem jó legyen ;)
2017. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

December 2.-án megyünk a párommal, és a legjobb barátnőmmel+párjával Bécsbe,adventivásárra. Szerintem onnantól nem lehet majd lelőni engem sem. Várakozással tölt el,mivel idén is az én szüleimnél töltjük a karácsonyt Németországban,úgyhogy szerencsére nekünk a tavalyi is fehér volt. A családjaink eléggé szét vannak széledve. Párom szülei elváltak, egyikük Pest mellett él, másikuk Miskolcon maradt szülői házban, másik nagyszülők Miskolc mellett. Én anyukám székely, így a legtöbb rokon Románia területén él. Apukám rokonai Veszprém megyében, mi pedig Győr mellett. 18 éves koromig csak hármasban ünnepeltünk anyu-apu-én.

A karácsony nekem megnyugvást,örömöt jelent. Mikor minden más változik körülöttem,bennem,az egyik fix pont mégis a karácsony..Tudom,hogy ilyenkor újra együtt lesz a családom,és eszünk-iszunk,beszélgetünk,sütögetünk,stb. Amolyan érzelmi menedék :D -Na lehet rám kéne hívni emiatt egy pszichológust-


Szerintem nem gáz,ha valaki lélekben hisz a Mikulásban,hiszen ha még jelenleg nincs is gyereked,de majd lesz,akkor jól jöhet.

2017. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
A minap megállapítottam magamban, hogy felőlem akár el is törölhetnék a karácsonyt. Egy mitológiai személy "születését" megünnepelni csacsiság, az egész cécó legfeljebb a gyerekekért van (számomra kábé olyan mint a Mikulás meg a Nyuszi megünneplése), meg leginkább azért, hogy jó sok fölösleges és haszontalan ajándékot vásároljunk össze egymásnak jó sok pénz elköltésével. Az egyetlen értelmes célja a dolognak az lehetne, hogy olyankor összejöjjön a nagy család, de nálunk hosszú évek óta nem utazik senki a világ különböző sarkaiból a másikhoz, és hát az egykori nagy család néhány tagja sem él már. Egyik tesómmal és anyámmal töltjük a karácsonyt (na meg ha éppen lesz barátnőm, akkor vele), de ugye őket egész évben is látom. Javasolni fogom, hogy idén fenyőt se vegyünk, mert minek...
2017. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!