Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokszor olvastam itt, hogy a...

Sokszor olvastam itt, hogy a keresztény hit/vallás és a homoszexualitás "kizárja" egymást. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 17:41
1 2 3 4 5
 11/42 Ozmium42 ***** válasza:
10%

A keresztények össze-vissza hordanak hetet-havat. Nincs megegyezés közöttük. A könyvüket viszont az Isten szavának tartják, ami így mérvadóbb, mint amit ők mondanak. Isten az Ószövetségben a homoszexuálisok kivégzését rendeli el, illetve ő maga pusztítja el Szodomát és Gomorrát. Az Újszövetségben sincs ez eltörölve, sem utasítás nincs arra, hogy változtatni kellene ezen a bevett hozzáálláson, de még meg is van erősítve. Nem mondott Isten a homoszexualitásról semmi biztatót. Miért vannak keresztények, akik ezt máshogy gondolják? Honnan veszik, hogy ez szinkronban van az Istenük nézeteivel? Nekem az jött le a könyvből, hogy Isten alig várja, hogy letörölje őket a föld színéről. Ti meg csomagoljátok itt selyembe, bársonyba... de attól még nem változik a tény, hogy JHVH homofób.


Másrészt, ez a "gondolhatod, de nem csinálhatod" hozzáállás sem igaz. Isten a gondolatokat is olvassa és büntet értük. Szóval aki meleg, és még keresztény is, az kb. eláshatja magát szerintem, ha következetes akar lenni.

2017. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

#11


Szerinted akkor Isten önmagát a szerelmet ítéli el?

2017. nov. 15. 19:06
 13/42 anonim ***** válasza:
82%

#11

Nem tudom, hogy nem keresztényként miért nyilatkozol keresztények nevében.


Az Ószövetség alapján a parázna asszonyt is meg kellett volna kövezni, de Jézus azt mondta, az vesse rá az első követ, aki nem vétkezett.


"Isten alig várja, hogy letörölje őket a föld színéről"


Ez is hülyeség...

Isten azt várja, hogy minden ember megtérjen és örökké éljen. Több példabeszéde is szól erről Jézusnak.


Nem tudom, hogy hol olvastad; Isten a gondolatokért is büntet. Igaz, hogy a gondolatok szülik a tetteket, viszont írva van, hogy a bűn az cselekedet.

2017. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
33%

9.Hsz!


Sem Jézus,sem Pál apostol,nem élt cölibátusban,hisz egyik sem volt pap,s a cölibátus papi nőtlenséget jelent,amit minden esetben nyilvánosság előtt tett fogadalom erősít meg.Ilyenekről egyetlen bibliai tudósítás sem tájékoztat.


Jézus,és Pál apostol életmódja,választott szolgálata,egyszerűen nem fért össze a házasélettel.

2017. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
65%

Ozmium42!


Jó dolgok mellett baromfiságokat is írtál.

1.Isten egyetlen bűnös vesztét sem akarja.Drágán fizetett értünk!

2.Istent "homofóbnak"kijelenteni,csak egy istentelentől lehetséges.(A tökéletes Szeretetet,beteges fóbiásnak.)


Imádkozom érted,hogy megtérj Isten gyalázásából,káromlásából.

2017. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Ozmium42 ***** válasza:
34%

#12 Isten maga sem tudja, mit ítél el. Megtiltja az emberölést, aztán elküldi tömegmészárolni a kedvenc népét azzal, hogy nehogy életben hagyjanak valakit. Az ószövetségben simán megölik azt, aki szombaton dolgozott, ez Istennek tetszett, nem mondta egy szóval sem, hogy ezt mégsem kellett volna, de az Újszövetségben Jézus már jobban tudja ezt is, mint a parázna nő megkövezését is. Nem Isten rendelte el eredetileg, hogy kövezzék meg? Most akkor mi a baj? Isten adta ezt a törvényt, így volt megmondva kifejezetten, fel van sorolva, hogy kit kell megkövezni. Ha simán meg lehetett ölni az embert, amiért szombaton tűzifát gyűjtött, akkor Jézusnak sem volt igaza abban, hogy a szombat van az emberért, és nem az ember a szombatért.


"aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele a szívében."


Sokan, sokféleképpen magyarázzák ezt az idézetet, biztosan nektek is meg van a saját kedvenc verziótok. Szerintem arról szól, hogy nem kell házasságot törni/paráználkodni, elég vágyni rá, máris mész a levesbe.


Ezek után mit remélhet Istentől egy homoszexuális?

2017. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
97%

Ozmium, tényleg, minek trollkodsz?


Isten nem homofób és senkit nem akar pokolra küldeni, Isten minden teremtményét szereti, a melegeket is.


Viszont a Biblia szerint a melegek közti nemi kapcsolat bűn. De ez nem jelenti azt, hogy nagyobb bűn lenne, mint bármi más. Sajnos egyes keresztenyek tényleg nagyon homofób módon tudnak megnyilvánulni, de ez nem helyes. Gyűlölködő kereszténynek lenni sokkal gázosabb, mint meleg kereszténynek lenni.


A melegek számára a legtisztább út az önmegtartóztatás, viszont erre nem mindenki képes. Akkor már (szerény véleményem szerint) inkább éljen együtt valakivel, egy tartós, életre szóló kapcsolatban. A partnerek sűrűn váltogatása keresztény szemmel nem helyes heteróknál sem. Szóval szerintem a szexuális irányultsága miatt senkit nem szabad kirekeszteni.

2017. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Ozmium42 ***** válasza:
45%

Nem trollkodok. A hozzászólásaim témába vágóak, az érvelésem elég korrekt, és a stílusom sem gyalázkodó (ha annak tartod, jelentsd a moderátornak), bár a véleményem szögesen eltér a keresztényekétől, és ezért nem is vagyok keresztény. Nem nyilatkozok a keresztények nevében, annak jogán nyilatkozok, amennyire a Bibliát ismerem. Meg is mondtam, a keresztények szerintem hetet-havat összehordanak, de a Biblia egy kicsit stabilabb pont, amiből ki lehet indulni.


Isten nem homofób. Te mondod. Mit mond Isten? Azt, hogy végezzék ki őket, "vérök rajtok". Utálatosság. Az Újszövetségben is negatív megítélés alá esik. Honnan vetted, te, mint keresztény, hogy Isten nem homofób?


"De ez nem jelenti azt, hogy nagyobb bűn lenne, mint bármi más."


Hát ez már egy külön misét megérne. Egy ember az Ószövetségben azért hal meg, mert hozzáér a frigyládához. Másik ember házasságot tör és meggyilkolja a barátját a feleségéért, de simán megússza ejnye-bejnyével, a rabszolgatartással meg abszolút semmi gond nincs. Nehéz kiigazodni a bűnök súlyosságán, de ezt inkább rátok bízom. Úgy látom, hogy tűzifa gyűjtésért simán el lehet kárhozni, de adott esetben a népirtást is meg lehet úszni, ha jó oldalon állsz.


"1.Isten egyetlen bűnös vesztét sem akarja."


Mi van azokkal, akiket ő ölt meg? Mi van azzal, hogy a halál az ő ítélete, úgyhogy mindenkit ő öl meg? Mi van azzal, hogy az "igazak" (létezik ilyen ember?) is meghalnak, csak aztán talán fel is támadnak?


"Isten azt várja, hogy minden ember megtérjen és örökké éljen."


Akkor ne várjon tovább, több ezer év alatt elkárhozott az emberek túlnyomó része, ez már visszafordíthatatlan, a ma élő milliárdok zömére nagy valószínűséggel szintén ez a sors vár. 100 éven belül több milliárd ember fog bűnösen és hamis hittel meghalni.

2017. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
89%
Ozmium,ugyanazt csinálod,mint itt sokan,a rengeteg bűn közül,amit a Biblia megemlít,kiemeled a homoszexualitást és felnagyítod,mintha különbözne a többitől,de nem,ezt értsd már meg. Igen,az Ószövetségben azt mondta,hogy halál jár érte,de melyik másik bűnre nem mondta ugyanezt? Nem ezt mondta az Édenkertben a tiltott gyümölcs megevésére is? Ezt nem értettem sosem,hogy egyesek miért csinálnak úgy,mintha a homoszexualitást Isten még a bűnnél is bűnebbnek tekintené és csípőből homofóbnak kikiáltani,mintha a szemében csak ez az egyetlen bűn lenne. Tényleg ennyire nehéz felfogni,hogy ugyanolyan bűn,mint a többi? Nem másabb,nem érdemel különleges bánásmódot,nincs 6 ezerszer durvábban elítélve,hanem ugyanolyan. Nincs olyan,hogy halálos bűn,meg méghalálosabb.
2017. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
11%

Így van, Isten nem akarja, hogy bárki elpusztuljon.


(2Péter 3:9) . . ., mert nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson.

(1Timóteusz 2:3, 4) . . ., 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


A versekben említésre kerül, hogy megbánja amit tett, és ne tegye többé.

Vagy is ha valaki tudja, hogy ellentétesen él Isten erkölcsi törvényeivel szemben, annak fel kell hagynia ezzel az életével, gondolkodásával, ez a megbánás első jele.

Folytatásként pedig fel is hagy ezzel a gondolkodásával, és nem él úgy tovább

Akkor megmentésben részesülhet.


Vagy is Isten elvárja, hogy az imádói szentségben, amennyire a tökéletlenség engedi teljes életében tisztaságban imádják Őt. Isten nem fogadja el annak az imádatát, aki tisztátalan életet él, vagy gondolkodik.


Soha nem tűrte meg az olyan áldozatot ami szennyezett, vagy hibás.

2017. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!