Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokszor olvastam itt, hogy a...

Sokszor olvastam itt, hogy a keresztény hit/vallás és a homoszexualitás "kizárja" egymást. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 17:41
1 2 3 4 5
 21/42 Ozmium42 ***** válasza:
41%
Merete, nem értem, min problémázol, én nem nagyítottam fel semmit. Nemde inkább mentegetni próbálta egy hozzászóló inkább? #10, #17 hozzászólásról mi a véleményed?
2017. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Ozmium42 ***** válasza:
27%

"A versekben említésre kerül, hogy megbánja amit tett, és ne tegye többé.

Vagy is ha valaki tudja, hogy ellentétesen él Isten erkölcsi törvényeivel szemben, annak fel kell hagynia ezzel az életével, gondolkodásával, ez a megbánás első jele."


A második jele pedig, hogy repül a kő a fejed felé?

2017. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
A 10-essel nevezetesen én sem értek egyet,de a 17-es ugyanazt írta,mint én,szerintem nem mentegette,ő is kimondta rá,hogy igenis bűn,de nem másabb a többi bűnnél,és ha nem másabb a többi bűnnél,akkor ez is azok közé tartozik,amit Jézus kifizetett,tehát Isten ugyanúgy meg akar váltani egy meleget is,mint egy bármely más bűnben élő embert. Ez nem volt mentegetés szerintem.
2017. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

(1Korintusz 9:27) 27 hanem megöklözöm testemet, és rabszolgává teszem, hogy miután másoknak prédikáltam, én magam valamiképpen alkalmatlanná ne váljak.


Ez a vers is arra világít rá, hogy az embernek mindent meg kell tennie, hogy az áldozat amit Istennek mutat be az életével, ne legyen elfogadhatatlan.


(1Sámuel 15:22) . . .Íme, jobb az engedelmesség az áldozatnál, és a szófogadás a kosok kövérjénél. . .


Isten többre becsüli az engedelmességet, és a szófogadást. Ha ezt kizárva akarunk élni, akkor elfogadhatatlan minden amit teszünk, még ha a nevében is tesszük.

2017. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 Ozmium42 ***** válasza:
58%

"Akkor már (szerény véleményem szerint) inkább éljen együtt valakivel, egy tartós, életre szóló kapcsolatban."


De akkor egyetértesz-e velem abban, hogy semmiféle "akkor inkább" nem létjogosult a Biblia szerint? Mert simán elkárhozik a szodómiától is, meg a cuki, monogám, élethosszig tartó kapcsolattól is, meg attól is, hogy megtartóztatja ugyan magát, de vágyik rá?

2017. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én tettem fel nem olyan rég:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felekezetfüggő. Ha azt nézzük, hogy külföldön pár helyen már van egyházi esküvő melegeknek akkor ebből következik, hogy vannak olyan felekezetek akiknél egyántalán nem "baj" hogy az adott hívő meleg. A legtöbb viszont szerintem úgy van vele, hogy bűnnek bűn, de nem nagyobb bűn mint xy szóval ha a lelkiismerete engedi csinálja, de az önmegtartóztatás jóbb lenne. Meg termédzetesen van néhány szek.. akarom mondani felekezet ahol halálos "bűn, pokolra fogsz..", de szerintem ez a való életben nem annyira gyakori mint amijennek itt látszik.
2017. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Pietrosol ***** válasza:
81%

Szia!


Szerintem az egoizmus mögé bújtatott álkereszténység zárja ki a homoszexualítást. Aki bárkit megítél a másnak bem ártó szexuális irányulatsága miatt, az a maszkok bámulása közben a lányegre vak.

2017. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Pietrosol ***** válasza:
73%
Scusi! Lényegre.
2017. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
0%

"felekezet függő"


Isten talán így teszi egységessé az imádatot? ahány ház annyiféle tanításnak Örül?

ezek szerint Isten szereti ezt és támogatja?

Mekkorát változtatott az héberek ideje óta....

Éljen az összevisszaság....

2017. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!