Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon lehetek-e jó keresztény...

Vajon lehetek-e jó keresztény akkor is ha melegnek születtem és melegként élem az életem?

Figyelt kérdés
Nem közbotránkoztató módon, félreértés ne essék. De férfiként férfit szeretek, nem az utcán, hanem a négy fal között. Tisztességes, becsületes, templomba is járó és valóban hívő embernek tartom magam a hétköznapok sodrában. Ettől még lehetek valóban jó keresztény vagy nekem küzdenem kellene ez az egész ellen akkor lennék jó keresztény?

2016. okt. 14. 15:43
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
66%
így az alapján ahogy leírtad a válasz igen... na lehet leszavazni jehovások és neoprotestánsok
2016. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
79%
Simán. Most páran le fogják neked írni, hogy "de ez természetellenes meg ez meg az", de attól még, hogy meleg vagy, te lehetsz jó ember, jó hívő és jó keresztény is. Mert ezt nem a szexuális beállítottságban mérik - szerintem... -, illetve most gondolj bele, ha küzdenél ellene, kb az egész életedben minden figyelmed a szexualitásodra szentelnéd. Az kéne? Nyilván nem. Ha így is szereted a többi embert, tiszta életet élsz meg minden meg hát persze időnként természetesen hibázol, mert te is emberből vagy... érted, mit akarok mondani? Szóval ha meleg vagy de emellett jó is, akkor az utóbbi számít és nem az előbbi.
2016. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
28%
Persze. Remek pap lenne belőled.
2016. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező,

nem a homoszexualitás a probléma a hanem a paráznaság bűne!


Ha valóban hívő vagy akkor küzdesz az ellen hogy paráznaságot kövess el, teljesen lényegtelen hogy homo vagy hetero kapcsolatról beszélünk!

2016. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
14%

Nekem pusztán az a bajom ezzel kedves kérdező, ha itt most bárki azt mondja neked, hogy igen, te lehetsz jó keresztény, vagy hogy nem, te nem lehetsz jó keresztény; hogy egyrészről Isten minden valószínűség és tapasztalat szerint nem egy sablon szerint ítéli meg az embereket, akik között minden egyes személy egyedi és megismételhetetlen teremtménye az Istennek, hanem konkrétan téged, a hajlamaiddal, a törekvéseiddel, a szíved szándékaival, a hiteddel, a küzdelmeiddel, a tetteiddel, mindennel együtt együtt. Ezért azt hiszem, hogy Isten -jelszóval, hogy te nem vagy jó keresztény-, nem fog téged egy villámmal agyoncsapni, mondjuk amikor éppen...akármikor, azért, ahogyan és amit kezdesz a hajlamaiddal, a természeteddel, az érzéseiddel. A baj csak azzal van, hogy az Isten nem véletlenül állított fel tilalomfákat az ember számára, hanem az ember érdekében; mert ő jobban tudja, hogy mi a jó és mi a rossz, és hogy mik azok az igazodási pontok, hogy mást ne említsek, amiknek megfelelően az embernek érdemes törekedni az életét alakítani, ha azon a térfélen szeretne játszani úgymond, ami az Isten országa és ami az örök élet. S amiket ha az ember tudatosan megszeg huzamosabb ideig, mert például méricskélni kezdi, hogy mi kis bűn, ami még belefér, vagy amivel kapcsolatban azt gondolja pl., hogy mivel ezt érzem, akkor nyilván ez nem lehet rossz, hisz csak az érzéseimre hallgatok, (tehát én döntőm el, hogy mi a jó és mi a rossz),stb...szóval akkor nem biztos, hogy egy idő után nem szolgáltatja ki saját magát az ember, ezzel a választásával az Istentől való elszakadásban való létezésnek és létezőknek.

Szóval én nem merném megmondani, hogy te lehetsz-e objektíve (tehát ilyen értelemben, veled kapcsolatosan egyedül Isten nézőpontjából) jó keresztény, avagy sem, amennyiben ezt az üdvösség szempontjából tekintjük, és nem pusztán a dogmák és parancsok oldaláról, mert feltételezem, hogy te ilyen értelemben vagy kíváncsi a véleményre. De óvakodnék mindenesetre a helyedben attól, hogy vakmerően bízó legyek, akár Isten irgalmasságát tekintve, akár a saját tetteid esetleges következményei tekintetében, csak mert mondjuk szubjektíve a te szemedben jónak, vagy természetesnek ítéltetik valami, mert önmagad elfogadásának és szeretetnek érzed azt a gyakorlatot, amit követsz és amiben élsz. Miközben az Isten, valóban irgalmas és könyörületes Isten; amit mi sem mutat jobban, mint Krisztus értünk, bűnösökért való szenvedése. De éppen ezért egyáltalán nem biztos, hogy adott esetben nem az önmagadról való lemondás, akár a szenvedés árán, s nem a küzdelem értékesebb, mint az elfogadás...

2016. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
1%

"lehet szavazni Jehovások"


Már megbocsáss, de ez nem szavazás kérdése.

Isten a Bibliában feketén fehéren leíratta, hogy halálos bűn így élni. És nem fogja feloldani ezt az elvet senkinek.


Akinek ilyen gyengeségei vannak, azoknak akkor elfogadható Isten előtt az élete, ha nem gyakorolja ezt az életvitelt, és megvárja Isten királyságát, ahol megfog "gyógyulni".


A Te általad leírtak bátorítást nyújtanak azoknak, akiket Isten elítél. S úgy tünteted fel, hogy lelkiismeret furdalás nélkül szálljanak szembe Isten elvárásaival, és egészséges törvényeivel.



Kedves kérdező, küzdened kell. egy kereszténynek küzdelem az élete az elferdült világban.

De ha Istennek nem hiszel akkor kár minden ide írogatás.

2016. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
2%

Értékelem a szándékodat, hogy kész vagy küzdeni a beállítottságod ellen, ha az a helyes!

Ha jó keresztény akarsz lenni, akkor Jézust kell követned (a keresztény szó "kis Krisztust" jelent). Én nem tudom elképzelni, hogy Jézus férfival szexelt volna. Ha hiszel benne, hogy Jézus annyira szeretett, hogy felment a keresztre helyetted, akkor te is szeresd őt annyira, hogy megfeszíted ezt a bűnt az életedben.


Viszont ez nem biztos, hogy könnyű lesz, és a helyedben keresnék és kérnék segítséget, hogy ne egyedül küzdjél, és ha el is buksz, kapjál irgalmas és bátorító szavakat.

2016. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Értelmiségi emberként, jártasként az orvoslásban, saját magamon érezve, egyet minden kétséget kizáróan orvosilag és pszichológiailag is ki merek jelenteni: Ez tényleg legbelülről jövő született dolog és semmi köze a viselkedés kultúrához vagy ahhoz ki hogyan nevelkedett vagy milyen körülmények között. Sajnos sokan alkotnak pszichológiai véleményt róla úgy, hogy sose élték ezt át. De mivel benne vagyok, kellő ismerettel és tudással pszichológiai és orvosi tekintetben, mégis alázattal a természetben élő lényként, Isten művének tartom azt is, hogy olyannak születtem amilyennek. De vajon hogyan illek bele egy középkori dolgoknál megrekedt abszolút konvencionális egyházi gondolkodásba úgy, hogy én hiszek Istenben és közel áll hozzám a kereszténység is? Azt a parádézást nem tudom magaménak érezni mint hogy a melegek jelentős része sem. Sajnos az emberek a tv-ben pont azt a nagyon szűk réteget látják melegként akiket mi, akik a 4 fal között élünk és normális értékes életre törekszünk is ugyanúgy elítéljük. Mi ezt megbotránkoztatásnak és kirakatnak tartjuk. Paráznaság: Azért 2016-ban hiszem, hogy a nemi szervek nem csak gyermekáldás miatt vannak használatban. És nem hiszem, hogy Isten azért teremtette volna a nemi szerveket többször és tetszőlegesen használatosnak, hogy azt csak és kizárólag gyermekáldás céljára használják. Hiszen, ahogy a szűzhártya is kilyukad a természeti sajátosságánál fogva, azt hiszem a nemi vágy is alábbhagyhatna ha Isten úgy akarná akkor amikor már kellő családi berendezkedés áll már rendelkezésére az adott embernek. Isten tényleg nagyobb és bölcsebb mint bármelyikünk, de nem könnyű élnem úgy, hogy tudom a társadalom szemében ez szörnyű dolog. Vajon, mi a fontosabb? Elfogadni mindenkit aki törekszik a jóra, és tisztelni mint Isten teremtményét, vagy mindenáron ráhúzni azokat a tanokat amiket Jézus általános és nem személyre szabott útmutatóként ajánlott nekünk? Vajon, Jézus hadakozna és ellent mondana annak, hogy Isten mérhetetlen szeretetével olyannak teremtett minket mint amilyenek vagyunk? És vajon Isten akarná-e hogy mások legyünk mint amilyennek biológiai alapjainkban érezzük magunkat?
2016. okt. 14. 18:40
 9/55 anonim ***** válasza:
0%

"Isten művének tartom"


Hát nem sértegetésként, de ez aljas hazugság,

Isten nem hozott létre ilyet és nem is támogatja azt ellenben nem írná le azt,, hogy az ilyenek halált érdemelnek,


Persze direkt rossz génekkel születsz, hogy utána megbüntethessen...

Tanult ember lévén, elég nagy butaságot hordasz itt össze, ebből látszik, hogy Nem ismered sem Istent, sem azt amit leíratott.

2016. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!


A választ te adhatod meg,és Jézus,aki egyedül jogos az ítéletre!


Igyekszem írni,mielőtt mások véleménye befolyásolna!


Kicsoda "jó keresztény"?Aki makulátlanul teszi Isten akaratát?Sugok:Ezek szerint nincs olyan.


Akik tisztelik egymást?Akkor szinte csak a homoszexuálisok azok.


Minden keresztény küszködik saját örökölt,és szerzett bűnös vágyaival.Ki a tiéddel,ki más jellegűvel.Ebben egyenlők vagyunk.Amiként bűn a mértéktelenség evésben ivásban,munkában,pihenésben,úgy bűn a homoszexualitás is.Ha van kis bűn,és nagy bűn,akkor egyesek kicsit,míg mások nagyon megérdemlik a kárhozatot.Egyiknek kis kegyelemre,míg a másiknak nagy kegyelemre van szükségük az üdvösség eléréséhez.....Mi is a különbség???


Egy másik szempont:

Én 108 kg vagyok,és 163cm.Krisztus követőjének érzem magam,de nem hiszem,hogy minden jó kereszténynek túlsúlyosnak kell lenni,hisz az a normális,az én normáim szerint.


Ha felismered,hogy Ádámnak Isten egy Évát teremtett,és nem Jóskát,akkor tudod,hogy valami nincs rendben veled.(Egyesek vakon születtek,te pedig homoszexuálisnak.)Imádkozz azért,hogy Isten adja meg neked is azt,amit Ádámnak adott!

Isten áldjon testvérem!

2016. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!