Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kiderülne egy nagyon jó...

Ha kiderülne egy nagyon jó barátomról, hogy meleg, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem itt, ebben a témában, mert keresztény vagyok.

Talán meg kéne vele szakítanom a kapcsolatot? De akkor hol itt a szeretet? Mi lenne, ha elkezdene arról áradozni, hogy neki a saját neméből ez az illető tetszik? Mit felelhetnék rá?

(Szimplán csak egy felvetés, ilyesmi velem még nem történt.)



2017. nov. 20. 16:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
74%
Én is keresztény vagyok, bár én ezzel a homofób ágak nem nagyon értek egyet...Szerintem fogadd el és tekintse rá ugyanugy, mint azelőtt. Ez az ő dolga, napi kell megoldania.:)
2017. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
41%

*homofóbiával

**Neki

2017. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

És ha elkezdene áradozni a szerelméről, válaszolnék neki, hogy "bocsi, keresztény vagyok, ebben nem támogatlak, de attól még barátok vagyunk".

(Az már más kérdés, hogy úgy átlagban nem látom értelmét a tinédzserszerelemnek, és senkit nem is támogatnék a korosztályomban, hogy bárkivel is összejöjjön.)

2017. nov. 20. 17:06
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Én megkérdezném,hogy ezt jónak tartja-e,és ha nem,próbált-e tenni az ellen valamit.

Ha jónak tartja,megkérdezném,hogy azt a jót,ha mindenki követné,mi lenne az emberiség jövője.


Rákérdeznék,gyermekkorára,hogy milyen okok fordíthatták saját neme felé.


Ha őszinte barátság részedről,semmiképpen nem fordítanék hátat barátságunknak,csak,ha szexuálisan közeledne felém.

2017. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!


Ne keverd a különböző neveidet,mert hülyén néz ki,ha saját magadnak válaszolgatsz.

2017. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Mért kéne megszakítani vele a kapcsolatot?

Fordulj hozzá ugyanolyan szeretettel, mint eddig. Persze elmondhatod neki, mi a te hited álláspontja, de ne bántsd meg, és ne told el magadtól. Légy vele ugyanolyan szeretettel, mint eddig.

2017. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

"Talán meg kéne vele szakítanom a kapcsolatot? "

Nem szakitanám meg a kapcsolatot.


" Mi lenne, ha elkezdene arról áradozni, hogy neki a saját neméből ez az illető tetszik?"

Azt mondanám, hogy "bocs de nem érdekel."

Mindenkinek a saját dolga, hogy ki tetszik neki és ki nem. Ez nem csak a melegekre igaz. Felőlem egy banya is lehet a párja.


Amig nem engem birizgál, vagy nem előttem nyalakodnak, addig nem érdekelne. Otthon meg mindenki azt csinál amit akar.

2017. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5-ös: A 4-es választ nem én írtam, csak a válaszoló furcsán fejezte ki magát, vagyis ugrándozott a személyragok között. (:

Ha magamban már megválaszoltam volna a kérdést és lenne egy álláspontom, nem akarnám megtudakolni mit gondolnak helyesnek mások.

2017. nov. 20. 17:18
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Mit kéne?


Semmit, ez az ő magánügye lenne.


Ha ez gátolna téged a barátságodban, akkor nem igazán vagy keresztény. Jézus mindenkihez megértéssel fordult, senkitől sem fordította el arcát.


Ha számodra nagyon zavaróan beszélne ez az elképzelt illető szexualitásáról (ami lássuk be, elég valószínűtlen), akkor megkérheted, hogy beszéljetek másról, mert számodra kínos a téma.

2017. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ, mit értesz barát alatt. Ha egy ismerőst is barátnak hívsz, akkor eleve egy lazább barátságról van szó. Ha azonban a bizalmas jó barátodról van szó, arra azt mondja a Biblia, hogy:


"Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez? Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket, És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr." (2Kor 6, 14-18)


Vagyis a Biblia egyáltalán nem tartja ártatlan dolognak, ha egy hívő ember bizalmas kapcsolatba kerül egy hitetlennel. A hívő Ura Krisztus, a hitetlené legfeljebb Béliál. Ettől nem kompatibilis egy hívő és egy hitetlen. Lazább társadalmi kapcsolat természetesen nem kifogásolható, de az iga a szövetség jelképe. A bizalmas jó barátok egymás szövetségesei. Ám Krisztus soha nem lép szövetségre Béliállal, ezért ha nem te leszel az, aki eltávolodik, ő fogja ezt megtenni. Ehhez semmi másra nincs szükség, csak elmondod neki, hogy te Jézus Krisztusban és a Bibliában hiszel, ennyi rendszerint elég szokott lenni, hogy egy világi ember behúzza a kéziféket, még családon belül is, nemhogy azon kívül.

2017. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!