Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kiderülne egy nagyon jó...

Ha kiderülne egy nagyon jó barátomról, hogy meleg, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem itt, ebben a témában, mert keresztény vagyok.

Talán meg kéne vele szakítanom a kapcsolatot? De akkor hol itt a szeretet? Mi lenne, ha elkezdene arról áradozni, hogy neki a saját neméből ez az illető tetszik? Mit felelhetnék rá?

(Szimplán csak egy felvetés, ilyesmi velem még nem történt.)



2017. nov. 20. 16:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom, hogy ő nem keresztény, így feleslegesen kezdesz neki beszélni arról, hogy ez bűn és a pokolra jut stb. Ha meg keresztény akkor valószínűleg ezt ő is nagyon jól tudja.

Ha felhozza mint témát akkor válaszolj úgy ahogy érzel. Ha kellemetlen neked akkor finoman tudasd vele. Ha tényleg örülsz neki, hogy boldog akkor ezt is hozzá mondhatod.

Nem kell tőle elfordulni azért mert más mint te.

2017. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!


A 3.válaszodban válaszoltál magadnak,csak elfelejtkeztél bejelentkezni a másik neveddel.

2017. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Jézus senkit sem tanított arra,hogy utasítson el valakit csak azért,mert meleg.

Mondjuk,ha egyéb más ok miatt zavarna,pl.veled próbálkozna,és nem értené meg,hogy te nem szeretnéd,akkor nem kötelező vele barátkozni.

2017. nov. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Semmit nem kellene tenned, kezeld úgy a dolgot, mintha csak azt árulta volna el neked, hogy reggelente hány cukorral issza a kávét.

Ha nagyon jó barátod, akkor miért ne áradozhatna arról, ha tetszik neki valaki? Barátok között ez természetes, hogy megosztják egymással az ilyen dolgokat, hogy kinek ki tetszik.

2017. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom nálad mit jelent a barátság fogalma.

Az biztos, hogy mást, mint nálam.


Számomra a barátok olyan emberek, akikkel bármit megoszthatok, ami engem bánt, vagy ami miatt boldog vagyok és aki mindig ott áll mellettem.


Például, ha szerelmes vagyok egy velem azonos neműbe, akkor azt elmondhatom neki.

Ha összejövök valakivel azt szintén.

Akivel nem, az eredendően nem barát.


A homoszexualitás meg nem döntés kérdése.

Egyérteni meg egy döntéssel lehet.

Ha valakinek mondjuk zöld szeme van vagy magas vagy alacsony vagy... Azzal sem lehet egyetérteni.

Mondhatod, hogy neked nem jön be a zöld szem és mondhatod, hogy a zöld szem nem normális, de attól még zöld szemmel született és valószínűleg azzal is fog meghalni. Eltakarhatja ezt mások előtt, színes kontaklencsével, attól még ez nem változik.

2017. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

Ha barát, akkor akármilyen, akkor is barát!

Te, csak azért mert meleg, meg tudnád szakítani vele a kapcsolatot?

Ez ugyan olyan, mintha azért akarnád megszakítani vele a kapcsolatot, a barátságot, mert szőke, és Te inkább a barnákat szereted, vagy pl. Te szereted a görögdinnyét, Ő meg nem!

Azt meg lehet vele beszélni, hogy a fiús dolgaiból hagyjon ki téged. ne legyen köztetek az beszédtéma!

Majd, ha később a "barátod" párra talál, és kivirúl, megváltozik, mert fülig szerelmes, akkor fogod tapasztalni, hogy mennyire igaziak, rendkívüliek az érzelmei!

2017. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
42%

"Vagyis a Biblia egyáltalán nem tartja ártatlan dolognak, ha egy hívő ember bizalmas kapcsolatba kerül egy hitetlennel. " Magyarán ne hagy el a csordádat, mert ha más látásmódúakkal is beszélgetsz időnként, szörnyűségre vetemedhetsz: Elkezdesz magadtól gondolkodni, egyedül eldönteni mi jó és mi nem, és nem követsz birkamód másokat.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Ha a szexuális beállítottsága miatt eldobsz egy barátot, akkor jobb is ha az illető megszabadul tőled, mert nem voltál a barátja. Én nem az alapján barátkozok hogy ki kivel kefél. (a kérdésed alapján neked sem tetszene hogy ennyi miatt kizárd az életedből)


Ha elkezd áradozni hogy szerelmes, akkor meg örülj vele és kész. Nem kell abban segíteni hogy megszerezze az illetőt, de nem is tegyél neki keresztbe. Amíg ő nem akar meleget faragni belőled, te se erőltesd rá a keresztény világnézetet.

2017. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
5%
Eleget beszélek olyan emberekkel, akik teljesen máshogy gondolkodnak, akár itt, akár máshol. Mások individualizmusa pedig nem éppen gondolatébresztő, inkább az egoizmus analógiája, megspékelve némi arroganciával. Arról nem is beszélve, hogy én már régen megjöttem a túloldalról, úgyhogy tudom, hogy ott semmi sincs, aminek maradandó értéke lenne. Ami van, az nem az ő produktumuk, csak az ölükbe hullott.
2017. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem kellene vele megszakítanod a kapcsolatot,ha viszont áradozna és te nem szívesen hallgatod,akkor simán szólj rá,hogy te tiszteletben tartod,hogy ő meleg,ő meg tartsa tiszteletben,hogy te hívő vagy és nem hallgatod szívesen. Vagy csak azért nem szeretnéd hallani,mert amúgy magánügy,tökmind1,de a tisztelet nem egyoldali,nem úgy működik,hogy ő meleg,ezért neked mindent el kell hallgatni,nehogy homofóbnak tűnjél,de te egy árva szót sem szólhatsz,mert akkor már balhé van,ő is tiszteljen meg ennyire.
2017. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!