Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán tudta, hogy Jézus a...

Sátán tudta, hogy Jézus a megváltó?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy sátánnak nem volt célja az emberiség megváltása, akkor miért akarta Jézus halálát?
2017. nov. 24. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Azt egészen biztos, hogy tudta kicsoda Jézus, ez a késértéséből is látszik.

Valószínűleg arra nem gondolt, hogy ez az áldozat lesz az ő veszte.

2017. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem tudta, hogy megváltani is jött minket. Van a Bibliában egy ige, mai sajna nem találok, de akár erre is utalhat, hogy ha tudta volna, akkor nem feszíttette volna meg. De ebben nem vagyok biztos, és nem is gondolkoztam ezen.

Jézus halálát azért is akarhatta, mert tudta, hogy Ő az Isten megtestesülve.

És a megfeszítésről nem írja a Biblia, hogy a sátán műve, inkább arról beszél főleg János evangéliumában, hogy aki nincs megtérve, újjászületve az a sátán gyermeke, és így alapból a világosság fejedelme ellen megy, el akarja pusztítani. A zsidók önigazultak a törvénytől, pedig azt a bűn miatt kapták, nem pedig a megtisztításért. (Galata 2.16-21, Róma 3. 20-28)

2017. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mivel az egyik kísértés alkalmával idézett az Írásokból, már ebből is látszik a válasz :)
2017. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Vannak különböző, és egyébként érdekes elméletek hogy a Sátán mennyit is tudott Jézusról, és mi is volt a szándéka amikor megkísértette.


A legérdekesebb elmélet szerint ugye emlékszel amikor Sátán felajánlja Jézusnak, hogy megkapja a világot. Pál Apostol viszont arról ír, hogy a világ "istene" a Sátán. Nos a Sátán felajánlotta volna hogy lemond a világról, és Jézus uralkodhat, ha Jézus cserébe őt imádja?

Tiszta krimi.

2017. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

"Mivel az egyik kísértés alkalmával idézett az Írásokból, már ebből is látszik a válasz :)"

Erre is gondoltam, de ott konkrétan nem mondja, hogy a megváltási tervről is tud. És ezt a tervet titokként említi a Biblia Jézusig. Még az angyalok is vágyakoztak megtudni ezt a titkot, de ők sem tudhatták meg

2017. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
azért érdekes, mert azt írja a Biblia, hogy sátán indította júdást az árulásra, pedig neki pont az volt a célja, hogy ne szabaduljon meg senki, nem?
2017. nov. 24. 15:45
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"azért érdekes, mert azt írja a Biblia, hogy sátán indította júdást az árulásra, pedig neki pont az volt a célja, hogy ne szabaduljon meg senki, nem?"

Ahogy írtam én arra gondolok, hogy a sátán tudta, hogy Jézus Istentől jött, de nem tudta, hogy megváltó. Júdást felbőszítette, hogy árulja el, hogy öljék meg Jézust. A sátán gondolhatta azt is, hogy ha Jézust megölik, akkor az emberiségnek nincs menekvése.

Zsidók pedig a törvény szerint megáldozták a Bárányt (persze nem így gondolták), ezzel megnyílt az út az embernek a bűntől való teljes szabadulás felé, az Úr vérén keresztül

2017. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Volt idő, amikor már tudta. Egészen biztosan különbséget tudott tenni a tökéletes és a tökéletlen ember között. A viselkedése és a beszéde alapján is.

Isten rögtön az után, hogy Ádámékat bűnbe vitte, kimondta Sátán fölött az ítéletet, a 1Mózes 3:15-ben. De akkor még nem érthette ki lesz az a mag. A zsidó népet is űllandóan űldözte, és bűnre csábítottam mert azt tudta (idővel), hogy a "mag" a zsidók vonalán fog megszületni. Miután megszületett, még akkor is meg akarta öletni Heródessel, ami arra mutat, már tudta, hogy ő a Messiás. Jézus születésekor az angyalok is beszéltek erről.


Viszont ami Krisztussal történt, azt jó előre leíratta Isten, hogy aki kutatja, az azonosítani tudja a beteljesült próféciákon át Jézus Krisztust. Egyetlen más emberen sem teljesedtek ezek a próféciák. Biztosak lehetünk abban, hogy mindezt Sátán is nyomon követte. De megakadályozni Isten szándékát, akaratát és jövendőléseit soha nem tudta, nem tudja.

2017. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az is lényeges kérdés, hogy melyik egyház interpretációja szerint kérdezed.

Egy katolikus egészen más értelmezést ad, mint egy református, mormon, jehova tanúja, adventista, unitárius, kopt, görög-keleti vagy muszlim (akik Jézust nagy prófétának tartják).


Nekem úgy jön le a szentírásokból, hogy Sátán tökéletesen tisztában volt Jézus szerepével, csak az isteni tervvel nem értett egyet. Nem Jézus halálát akarta, hanem azt, hogy a megváltás ne történjen meg. Ha Jézus öngyilkos lesz még a szolgálata előtt, akkor az nem engesztelő áldozat. Sátán szerint a bűnösök feleljenek bűneikért saját maguk.

2017. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sátán tudta,hogy Jézus a szabadító(messiás),hisz azért akarta elpusztíttatni csecsemő korában,csak az nem volt számára egyértelmű,hogy miként.Nem hitte,hogy nem veszi igénybe isteni hatalmát önmaga megmentésére,s ezzel igazolódna vádja,miszerint Isten diktátor.


Az ószövetségi áldozati rendszer,nem csupán a gyermek Jézus számára volt világos forgatókönyv.Isten Fia önfeláldozó viselkedése számára hihetetlen volt.

2017. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!