Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Szentlélek elleni bűnt...

Ha Szentlélek elleni bűnt követek el, attól még lehet áldozni?

Figyelt kérdés
Pontosabban az üdvös figyelmeztetések ellenére való megáltalkodásra értem. Ha ezt elkövetem lehet áldozni, vagy gyónni kell?

2017. nov. 25. 19:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

Na jó, lásd milyen türelmes vagyok...


Próbáld meg újra elolvasni a kérdést. Ha ezzel megvagy, próbáld meg értelmezni is. Különösen figyejl a leírásban az első mondatra, amit idéztem is.


Szerinted a kérdező által vázolt fiktív esetben a megátalkodott személy bánja a bűnét?

Szerinted ha megintenek egy gyilkost, hogy ne öljön, mert milyen nagy bűn, de utána is halomra öli az embereket, az bánja a bűnét?


Ha sikerült megérteni mind a kérdést, mind a példámat, kérlek mutass rá, hogy mit írtam, ami a Szentírás ellen való. Bizonyára mindezek alapján is nagyon rosszat írtam, ami szembe megy a Biblia szavával, ha sátáninak nevezted hozzászólásomat. (És nem személyes ellenszenved vezetett.)

2017. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mi lenne az a Szentlélek elleni bűn, amiben megátalkodtál? Rendben, értem én, hogy csak elméleti a kérdés, de mégis, milyen bűnre gondolsz pontosan?


Nem vagyok katolikus, de úgy tudom, nekik minden áldozás előtt kell gyónni. A gyónás pedig tudtommal bárki számára elérhető, akármit is követett el, így aztán az áldozás is lehetséges.

De ha valóban Szentlélek elleni bűnt fogsz egyszer elkövetni, akkor ez a kérdés nem is fog téged érdekelni.

2017. nov. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%

11.Hsz!


Aki elkövette "Szentlélek elleni bűnt"az nem igényli sem az áldozást,sem a gyónást,sem a templomba járást,sőt a fenti kérdést sem fogalmazza meg,mert tesz az egészre.

2017. nov. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező neked véged. A pokolba fogsz kerülni és ostyát kell enned az örökkévalóságig.
2017. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

#13

Lényegében olyanról vitázunk, aminek semmi értelme.


Miből gondolod, hogy a kérdező magáról beszél olyan értelemben, hogy elkövette a bűnt? Mert erre semmi jel nem mutat. Ettől még lehet igazad ebben (a többiben nem), de jelenleg annyit tudunk, hogy feltételes módban beszélt végig.

Ha úgy szólna a kérdés, hogy "ha gyilkosságot követek el, ..." akkor remélem nem feltételezed, hogy el is követte. Ezt szemlélteti a "ha" szó és a folyamatos feltételes mód.


Nem olyan nehéz ez. Csak egy kis magyar nyelvtan. De továbbra is várom, hogy mit írtam, ami a Szentírás ellen szól, ha ilyen súlyosan megvádoltál engem.

2017. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
45%-os,nem bántásból írom,sokmindenben én sem értek egyet a katolikusokkal,de te nagyon rászálltál a 66%-os válaszolóra. Cseppet furcsán jön ki nekem,hogy végig Szentírás elleni beszéddel és sátáni befolyásoltsággal vádolod,miközben te mindezeket megalapozatlanul, a személye iránti ellenszenved miatt írod. Látod,hogy 66%-os,felismered,hogy ő a katolikus és azonnal rámész akkor is,ha jót ír. Tudod,Isten nem személyválogató. Ha Krisztus követőjének nevezed magad -márpedig elég sűrűn oktatsz másokat,hogy aki nem tartja a szombatot,az nem követi Krisztust-,akkor nem lehetsz önérzetes,másnak is lehet ám jó válasza attól függetlenül,hogy te nem csíped. Egy egyszerű példával élve,én grafikus vagyok és sok olyan grafikus van,akik nekem nem szimpatikusak,de ettől még nem fogom azt mondani,hogy sz*rul rajzolnak,mert attól,hogy én nem kedvelek valakit,még lehet tehetséges. Gondolkozz el ezen,mert lassan kezd irritáló lenni,amit csinálsz.
2017. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Márk 3:20–29

"A sokaság ismét összegyülekezett, úgyhogy még enni sem tudtak. De amikor a rokonai ezt meghallották, kimentek, hogy megfogják, mert ezt mondták: „Elment az esze.” Az írástudók is, akik Jeruzsálemből jöttek le, ezt mondták: „Belzebub van vele, és a démonok uralkodója által űzi ki a démonokat.” Ezért miután odahívta őket magához, szemléltetésekkel így szólt hozzájuk: „Hogyan űzheti ki Sátán Sátánt? Hiszen ha egy királyság meghasonlik önmagával, az a királyság nem állhat meg; és ha egy ház meghasonlik önmagával, az a ház nem képes megállni. Éppígy, ha Sátán önmaga ellen kelt fel, és meghasonlott, nem állhat meg, hanem vége van. Valójában senki sincs, aki egy erős ember házába bejutva képes lenne elrabolni annak javait, hacsak meg nem kötözi előbb azt az erős embert, és akkor rabolja ki a házát. Bizony mondom nektek, hogy minden megbocsáttatik az emberek fiainak, bármilyen bűnöket követnek is el és káromlásokat szólnak is káromló módon. Aki azonban a szent szellem ellen szól káromlást, az nem nyer megbocsátást soha, hanem örök bűnben vétkes.”


Részletesebben itt olvashatsz utána: "Vajon a szent szellem ellen vétkeztél?"

[link]

2017. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Merete!


Erre a válaszára reagáltam:


"Nem lehet áldozni, sőt gyónni sem tudsz. Ebben az állapotban nincs valódi megbánás, ezért nincs bocsánat. sem." (3/17.Hsz.)


Ez a válasz elégséges,egy szuicid depressziós öngyilkosságba kergetésére....Ez Sátán hangja!


Krisztus áldozata MINDEN bűnt befedez,és hozzá bármikor fordulhatunk bűnbocsánatért!


Én nem figyelem,hogy ez a 66%-os válaszoló milyen vallású,hisz az engem nem érdekel.Az érdekel,hogy a válasz a krisztusi szeretetből fakad,vagy a Vádoló hangja.

2017. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%
A Biblia elég világosan leírja,hogy a Szellem elleni bűn egyedül megbocsáthatatlan. Hacsak nem a Sátán írta a Bibliát,akkor tévedsz és ebben nincs semmi Szentírás ellenes.
2017. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

19.Hsz!


A "Szentlélek elleni bűn"lényege,hogy az elkövetője nem érzékeli a Szentlélek bűnbánatra indító hangját,s így nem jut Krisztushoz,Ő pedig nem erőszakolhatja rá senkire sem bűnbocsánatát.


A kérdés feltevője-mivel igyekszik Istennel rendezni kapcsolatát,ami a Szentlélek munkája miatt van,-NEM KÖVETTE AZT EL!

2017. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!