Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék hinni istenben, de...

Szeretnék hinni istenben, de nem tudok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mély érzésű srác vagyok, sokat gondolkozom lelki dolgokon, olvasgatok olyanokat, mint Anthony de Mello, Jung, vagy korábban Osho, csak belőle kiábrándultam, illetve sokat hallottam Hamvas Béláról. Pál Ferit is nagyon kedvelem. Sokat jártam pszichoterápiára, sokat beszéltem okos emberekkel, már kisgyerekként is inkább felnőttekkel szerettem beszélni.



Szeretném hinni, hogy van valami erő, aminek számítok, ami segít, hogy a végén szépnek lássam az életem, és beteljesítsem a sorsom, de őszintén nem tudok hinni ezekben. Nagyon józan, racionális embernek tartom magam, és azt látom, hogy semmiféle objektív erkölcs nincs a világban, minden teljesen véletlenszerűen történik és nem számít, ki mit érdemel. Azt gondolom, hogy az ember egy végletesen túlfejlett aggyal rendelkező állat, ami nem igazán találja a helyét ezen a bolygón, ami már nem kedvez neki, mert elvesztette az állati részét, öntudatra ébredt. Nem tudunk versenyezni az állatokkal erő, ügyesség, igénytelenség, tűréshatár tekintetében, túlérzékenyek lettünk, rá vagyunk szorulva, hogy megpuhítsuk az ételünket, mielőtt megesszük, hogy nemesítsük a gyümölcseinket és gabonáinkat, hogy fűtsük a házainkat, hogy ruházkodjunk. Ez a Föld nem erre az életformára lett kitalálva, így igyekszünk átalakítani, de rohadt nehéz és keserves vállalkozás. Közben pedig olyan fejletté vált az agyunk, hogy képesek vagyunk magunkon gondolkodni, elképzelni vágyakat, amik megnyomorítanak minket, mert rendszerint nem teljesülnek; élethazugságokban élünk, keressük istent, pedig nyilvánvalóan nem lehet megtalálni. Ha minden igaz, Jung mondta egyszer, hogy az ember nem tud túl sok valóságot elviselni. Ha csak a valóságot látnánk, akkor meghülyülnénk. Én úgy érzem, hogy túlságosan a valóságot látom, és ez depresszióba sodor. Nincsenek illúzióim, nem gondolom, hogy az én anyukám a legszebb, hogy én sokkal különlegesebb vagyok, mint más, hogy valaki fentről figyel, hogy a mennyországba jutok, hogy majd egyszer boldog aggastyánként halok meg. Nincs így. Az élet teljesen véletlenszerű, lehet, hogy egy nap elüt az autó, vagy leszúrnak az utcán. Nem rendül meg az ég, nem fogok számítani. És ez a gondolat beteggé tesz. Nem bírok hinni istenben, viszont a valóság megbetegít. Őszintén szólva úgy érzem, hogy nem is igazán van esély a jó életre, ha valaki szar lapokkal születik és nagyok az elvárásai. Ha pedig lefarag az elvárásaiból, akkor egész életében kompromisszumok szerint fog élni. Úgy meg minek?


2016. jún. 12. 20:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Ha nagyon törekedsz, majdcsak beugrik.
2016. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 KZitus ***** válasza:
33%

Szia


Csak akkor tudnál hinni Istenben, ha ismernéd. Minden amit megtudhatsz róla az a Bibliában van leírva. A Bibliából azt is megtudhatod, mi az élet értelme, miért vagyunk itt a földön, mi Isten szándéka velünk, és a földel, igen valójában a mi (emberek) történelmét is megismerheted Isten nézőpontjából.

Ha valamit nem értesz, miközben olvasod, légy törelemmel, mert később másik helyen megkapod a választ :-)

2016. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A Bibliában sem hiszek. Mármint abban nem, hogy isten írta. Ugyan, miért lenne benne minden válasz egy kétezer éves könyvben az életről? Miért pont a Bibliát javaslod? Miért nem a Koránt? Ha pár ezer kilométerrel odébbmennék, ott már a Tórát javasolnák. Onnan nem messze meg a Koránt. Megint máshol a védákat. Miért gondolod, hogy a Bibliában van minden abszolút, kizárólagos válasz? Nem látod, hogy ez is mennyire esetleges?
2016. jún. 12. 21:21
 4/36 anonim ***** válasza:
78%
Abban tévedsz hogy minden a véletlenen múlna. Ha kitartóan tanulsz és dolgozol, akkor igenis javulhat az életminőséged, kompromisszumok nélkül élhetsz jó életet. Nem kell ehhez semmilyen Isten. Istenhittel legfeljebb annyit érsz el, hogy egy szar életet is boldogan viselsz, mert "Isten úgy akarja".
2016. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, nem kell erőltetni. Ábrándozás helyett inkább éld te is az életed mint más normális ember. Előbb vagy utóbb úgyis resetálódik az élet, aztán vagy kialakul megint egy élhető bolygó ha vége lesz a földnek, vagy nem. Ha pedig igen, akkor lehet mindent elölről kezdeni, lehet hogy pont barlangba lakunk majd xD
2016. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Kiss Éva Judit ***** válasza:
45%
Itt majd kapsz hideget, meleget. Minél közelebb áll a válasz az Igaz Istenhez, a válaszadó annál népszerűtlenebb. Én privát választ írtam, mert nem vitatkozni szeretnék a más hozzászólókkal. Nem vitát, hanem szíveket szeretnénk nyerni. A Hit tudáson alapul. Paradox? :-) Mégis így van. Az nem lehet kétséges, hogy Isten van vagy nincs. Abban kell hinni, hogy amit megígért, azt pont úgy beteljesíti, ahogyan a múltban is megtette.Zsoltárok 33:9 Mert ő szólt és meglett, ő parancsolt és előállott.
2016. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%
Ami kimaradt. A filozófia (Jung és társai) képességeiben korlátozott emberek. Hogyan értsd? Ha jön egy betegség, egy nagyobb vihar, vagy baleset éri és meghal, akkor addig tartott az értelme. Isten, aki öröktől létezik - felfogni elég nehéz nekünk, akik anyagi világban élünk -, nincs korlátozva az időben! Minden ismeret birtokában van. Ahigyan Őt a szeretete befolyásolja, mert maga a szeretet , úgy az embert a képességei, a környezet hatása.Élettapasztalata a történelemben nagyon kevés évet ölel fel. Kutatásai során, gondolatainak megfogalmazásában, folyton olyanokkal találkozik, amit még nem vizsgált meg, így lehet, hogy azon amit addig mondott változtatnia kell. A Biblia évezredek óta nem változott. Az viszont igen, amit a különböző magyarázók szeretnének belemagyarázni. A Biblia önmagát magyarázza, de kevés az ember élete ahhoz, hogy ezt egyedül kikutassa. Segítséget Isten ad, a szent szellem által, ami a leírásában is jelen volt. Ez nevezzük ihletés alatti írásnak. "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, 17 hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen. 2Timótusz 3:16)
2016. jún. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én is inkáb a bibliát javasolnál, emg is van az okom rá hogy pl a koránnal szemben miért ezt tartom hitelesnek, de vigyázz, mert az itt érő Zitus, és Éva jehova tanúi, ez egy veszélyes szekta, pont az ilyen hozzád hasonló érdeklődő emberekre vadásznak. Azt se hidd el nekik komolyabb utánanézés nélkül amit kérdeznek, lazán megadnak egy forrást, arra számítva hogy úgysem nézed meg pontosan idéznek e.


A bibliával kapcsolatban is teljesen torz a nézőpontjuk, sőt át is írták azt...


De hogy válaszoljak is: korábban nekem is volt ez a problémám ,hogy nem tudtam túllépni a materialista világképen amit a szüleim belém vertek (szó szerint vertek), ha eljársz templomba, így élsz, és persze kéred Istent hogy segítsen ebben akkor bizony segíteni is fog. Jézus sem utasította el azokat akikben nem volt egy természetes szkepticizmus, de nem zárták ki eleve a lehetőségét, hogy igaza lehet, és ezt azóta is sokan tapasztalják, többek között én is.

2016. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%
Miért veszélyes szekta a Jehova tanúi? Csak azt tanítják, ami a Bibliában van, mentesen minden emberi hagyománytól! Aki nem tanulta, nem kellene, hogy rossz hírünket keltse, mert ez olyan, mint amikor egy kisgyerek - 3-4 év körüli -, meg akarja magyarázni az apjának, hogy ő akkor is átmegy a zebrán, ha jön az autó. Az emberek életéről NE DÖNTS!, mert van egy véleményed.
2016. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%
Szerencsétlen halálraítélt, aki előttem szólt, olyan butaságokat állít, amit azért teszi, mert ő maga sose járt utána, vagy olyan szemléletmóddal szemlélte, amit a vallás (katolikus, és ennek láncolatai) megtanítottak számára.Jézus megmondta:Márk 13:6, á de mind1 is. Ez megint egy buta vita. egy annoním személlyel. Mit is mondjak erre? :-)
2016. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!