Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell hinni Istenben?

Hogy kell hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom, furcsa a kérdésem, de remélem, hogy lesz itt valaki, aki tud segíteni. 20 éves lány vagyok, 2-3 éve próbálom "megtalálni Istent", eddig sikertelenül. A szüleim nem neveltek hívőnek, a családomban nem igazán téma a vallás. Egy ideig ateista voltam, de rájöttem, hogy ez nem az én utam, sok kérdésemre nem kaptam választ. Utána kezdtem el olvasni a Bibliát, de bármit olvastam bármilyen vallással kapcsolatban, mindig olyan érzésem volt, mintha ki lennék rekesztve abból a klubból, amiben értik és átérzik pl. a Bibliában leírt dolgokat. Próbáltam imádkozni, de úgy éreztem, hogy csak hülyét csinálok magamból, egy kicsit sem éreztem, hogy valaki hallaná, amit mondok. Voltam templomban, de ott is ugyanez az érzésem volt: mintha körülöttem mindenki részese lenne egy dolognak, ami biztosan nagyon jó, de én nem léphetek be ebbe a klubba. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy bármi kapcsolatom lenne Istennel, ha létezik, én a százezredik eldugott fiókja alján vagyok, amit még eddigi életem során egyszer sem nyitott ki. Ha valaki próbálja elmagyarázni, hogy miért hisz Istenben, úgy érzem, mintha én lennék a vak, akinek a színeket próbálják elmagyarázni.


Szerintetek velem van a baj? Mit csinálok rosszul?

Ha esetleg van itt valaki, aki hasonló cipőben járt vagy jár, örülnék, ha leírná, hogy neki hogy sikerült belépni a "hívők klubjába", ha sikerült.

Hívők is írhatnak, érdekel, hogy mikor, milyen események hatására kezdtek el hinni Istenben.



2017. nov. 26. 21:32
1 2
 11/20 KZitus ***** válasza:

Szia


"Hiszem, hogy Isten létezik,..." - ez jó kezdet.

De kérdezd tovább magadat, miért hiszel Isten létezésében? Illteve mit hiszel róla?

Azért írom neked ezeket a kérdéseket, mert valamikor hasonló érzéseim voltak, mint amelyeket a kédésed alatt leírtál. Csak hogy éppen a bizalmatlanság miatt és az miatt, hogy rengeteg vallás van, amelyik mind a maga igazát állítja, én nem mentem egyikhez sem.

Magyon kértem Istent, ha a Bibliát tényleg Ő iratta le a számomra is, akkor segítsen nekem megérteni, mit akar elmondani nekem magáról, rólam és arról, hogyan kellene élnem, hogy az kedves és elfogadható legyen előtte.

Viszont én a Biblia olvasása előtt hittem azt, hogy ha egy Isten van, annak csak egyféle igazsága van, csak egyféle képpen lehet őt imádni és szolgálni - úgy ahogyan azt ő maga személyesen elmondja nekem.

Én megtaláltam. Szívből kívánom, hogy neked is sikerüljön.

2017. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Világ életemben ateista voltam. Úgy gondoltam, hogy akik vallásosak, azok bolondok. De a szívem mélyén mindig éreztem, milyen jó lehet leülni imádkozni, elmélkedni, kicsit misztikus dolgokat átélni. Már többször próbálkoztam hinni istenben, végül most novemberben sikerült. Egy pocsék nap után hazajöttem, és gyújtottam egy gyertyát. Letérdeltem, és imádkoztam Istenhez. Kértem, hogy mutasson nekem utat, segítsen abban, hogy hinni tudjak, mutassa meg milyen az. Küldjön egy álmot, egy jelet, vagy valami hasonlót. Majd aznap este álmodtam. Azt álmodtam, hogy egy szerzetes vagyok, kezemben rózsafüzér, és átjár a szeretet. Ezt egy jelnek vettem. Következő hétvégén vettem a bátorságot és vettem egy bibliát és egy rózsafüzért. Igyekszem minden nap imádkozni, és olvasni a bibliát. Teljesen megváltozott az életem, elég jó irányba. Kértem, hogy segítsen abban, hogy ne legyek mértéktelen. Hiszem, hogy a gonosz mindig kéznél van, hogy megkísértsen. Megmutatkozik a mértéktelenségben, mint nálam. Kértem Istent, hogy segítsen abban, hogy mértékletes lehessek. Azóta normálisan étkezem, nem iszom alkoholt, és letudok mondani dolgokról. Ellen tudok állni.

Én is 20 éves vagyok.

2017. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

12.Hsz!


Esetedről eszembejutott az amerikai pilóta imája,amint gépe lelövésekor-túlélő készlete elfogyta után- így imádkozott:

"Isten,ott messze tőlem,nagy bajban vagyok.Tudod,eddig nem háborgattalak,s ígérem,ezután sem teszem,de csak te segíthetsz.Ámen"Jött egy hadihajó,és egy matróz meglátta.Megmentették.Később megértette,hogy Isten nem veszi zokon,ha rendszeresen megszólítják.

2017. nov. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hogyan kell? Sehogy! A hit egy érzés, egy állapot, egy nézet. Az vagy van, vagy nincs. Mitől? Sok mindentől. Neveltetéstől. Egy vagy sok konkrét élethelyzetből, amit nem értettél mg, vagy ami megrázott. Egy traumától. Számtalan mástól. Egy dolgot nem lehet. Elhatározni és attól úgy lesz. De ez nem meglepő. Próbáld meg elhatározni, hogy következő fél órában (pontosan annyi ideig) rendkívül jókedved lesz. Vagy nagyon szomorú leszel. Nem fog sikerülni, pedig az egyszerűbb, mint az istenhit.
2017. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és a privát üzeneteket is, sokat segítettek!


"Ki kétkedőn boncolja Őt annak választ nem ád, de a hívő előtt az ÚR megfejti önmagát."

Úgy érzem, ez az idézet foglalja össze legjobban a problémám. Elég paradox helyzet, mivel "kénytelen vagyok" kétkedni, mert nekem személy szerint még soha semmi kapcsolatom nem volt Istennel. Eddig a legjobb tanács, amit kaptam az volt, hogy még akkor is imádkozzak, ha nem érzem úgy, hogy bárki is hallja azért, hogy Isten adjon valami jelet magáról, mutasson utat nekem. Ezt igyekszem megfogadni. Ugyan nem vagyok keresztény, és nem vagyok biztos benne, hogy valaha is az leszek (bár nem zárkózom el az ötlet elől), de már eddig is igyekeztem Jézus tanításait követni, annak ellenére, hogy (egyelőre) nehéz elfogadnom ezt a Jézus = Isten dolgot.

Esetleg még azt meg tudnátok mondani, hogy a Bibliát milyen sorrendben érdemes olvasni? Többféle variációt is hallottam már, van, aki azt mondja, hogy az elejéről kezdjem, de olyan is van, aki az Újszövetséggel kezdi.

2017. nov. 30. 11:23
 16/20 Szakmayer ***** válasza:
16%
Az egy igaz Istent Jehovát, a Biblia tanulmányozása által ismerheted meg. Egyedül ne kezdj neki, kérj segítséget. A Jehova tanúitól tudod elsajátítani az igazságot. Minden más vallás a saját szája íze szerint értelmezi a Bibliát. De Jehova tanúi csak is kizárólag a Biblia alapján tanítanak. Meg fogod találni az egy igaz Istent.
2017. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


"Ki kétkedőn boncolja Őt annak választ nem ád, de a hívő előtt az ÚR megfejti önmagát."

Azt tudtad hogy ez az idézet egy énekből való?

https://www.youtube.com/watch?v=RZmXV4fUX5w


"Úgy érzem, ez az idézet foglalja össze legjobban a problémám. Elég paradox helyzet, mivel "kénytelen vagyok" kétkedni, mert nekem személy szerint még soha semmi kapcsolatom nem volt Istennel."


Az nem olyan biztos hogy nem volt és az sem biztos hogy nincs. Legfeljebb nem olyan mély még az a kapcsolat! (Ézsaiás 55:8)


"Eddig a legjobb tanács, amit kaptam az volt, hogy még akkor is imádkozzak, ha nem érzem úgy, hogy bárki is hallja azért, hogy Isten adjon valami jelet magáról, mutasson utat nekem. Ezt igyekszem megfogadni."


Ezt jól teszed! Én is csak biztatni tudlak hogy folytasd!


"Ugyan nem vagyok keresztény, és nem vagyok biztos benne, hogy valaha is az leszek (bár nem zárkózom el az ötlet elől), de már eddig is igyekeztem Jézus tanításait követni, annak ellenére, hogy (egyelőre) nehéz elfogadnom ezt a Jézus = Isten dolgot."


Az Úr Jézus Krisztus Isten fia és a mi megváltónk és királyunk. Mennyei Atyánk ezt kijelentette az embereknek. Jézust fogadd el annak ami. Ő a megváltó! AZ aki meghalt az emberekért hogy örök élete lehessen az embereknek és hogy helyre állítsa Isten és ember között a kapcsolatot. Mivel Jézus Krisztus közbenjáró is Isten és ember között és senki nincs rajta kívül!

- Jézusra megváltóként gondolj és vésd az elmédbe a tanítását és szívedbe az ő cselekedeteit.


"Esetleg még azt meg tudnátok mondani, hogy a Bibliát milyen sorrendben érdemes olvasni? Többféle variációt is hallottam már, van, aki azt mondja, hogy az elejéről kezdjem, de olyan is van, aki az Újszövetséggel kezdi."


Én azt javaslom hogy az Újszövetséggel kezdj! Az evangéliumokkal!

2017. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 követ62 ***** válasza:

Kedves kérdező.

Te nem kétkedő vagy hanem kereső. És ez nagyon jó. Mert Isten ad erőt, hogy megtaláld Őt.

Úgy, hogy kívánok neked kitartást sok erőt és áldást!

2017. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A hit,alapvetően döntés kérdése.


Valamilyen módon az ember eldönti,hogy miben akar hinni,és ez alapján érveket keres hite mellett.

Bármilyen ökörségben hihetünk,ha valamiért érdeket érzünk amellett.

(pl.:Nincs olyan felkészült orvos,aki nem tudná igazolni,hogy a dohányzás káros az egészségre,mégis azt hiszik a dohányosok,hogy az nem igaz,vagy legalábbis kevés igazság van benne. Ragaszkodnak szenvedélyükhöz,és el akarják hinni a hazugságot. Működik! Elhiszik.)


Ha hinni akarsz egy kicsit Istenben,az istenhit előnyeit kell átgondolni:

A belső békét,és biztonságérzetet minden szélsőséges körülmények között is,más hívő emberek társaságát,akik rendszerint mértékletes életet folytatnak,velük való bizalmi kapcsolatot,az átlagnál magasabb erkölcsi színvonalú társaságot,a közösségi összetartozást,érdek nélküli barátságokat,magasabb esélyt egy becsületes jóravaló társra egy közösségen belül,ahol megfelelő referenciához is juthatsz az illetőről,50%-al nagyobb esélyt az országos átlaghoz képest egy élethossziglan tartó házasságra,egy boldog közösséget tudatmódosító szerek nélkül,stb.

Ezek igazolható érvek,s a hit szikrája hozza az Isten létének személyes megtapasztalását,ha arra vágyik valaki.


Természetesen,az előbb felsorolt,vagy más érvek által csiholt hitnek szikrája nélkül nincs megtapasztalás,hisz hitetlennek nem mutatja meg magát Isten.

2017. dec. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia en ha komolyan erdekel akkor eltudom meselni a szemelyes megteresemet hogyan valtoztatott meg Isten hogy talaltam meg Ot
2018. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!