Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan gyülekezet ahol nem...

Van olyan gyülekezet ahol nem a hamis szentháromságba merítenek be hanem csak is a fiú nevére ahogy az apostolok is tették?

Figyelt kérdés

Nem a jehova tanuira gondolok.


Esetleg egy ember aki engem bemerítene?



2017. nov. 30. 18:24
1 2 3 4
 11/34 munyamunya ***** válasza:
6%
Szerintem fogalmad sincs, miről beszélsz, és ha nem tíz perce lennél még csak ezen az oldalon, akkor ismernél, és tudnád, mekkorát tévedsz. De nyugodtan osszd csak tovább az észt, itt biztos sokan vevők lesznek rá, és büszke lehetsz majd a magas százalékodra. Tudjuk, hogy az a sok légy sem téved, nem igaz?
2017. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 munyamunya ***** válasza:
7%
Apropó; az apostolok vajon mik voltak, skandinávok, zuluk, hottentották? Osztán hittek-e az Úr Yahosuában?
2017. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Nem vagy kicsit nagyképű? Mi az, hogy ismerni kéne téged? Évek óta járok ide, de értelmes hozzászólásod ritkán van, így max azt lehet leszűrni az irományaidból, hogy nem vagy keresztény. Sokra tartod magad, ugye?
2017. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 munyamunya ***** válasza:
12%
Sokra bizony, a Király fia (lánya) vagyok, nincs ennél hatalmasabb kiváltság a földön :) Ismerni pedig jó páran ismerjük itt egymást, ha csak virtuálisan is, semmi különöset nem kell emögé gondolni, csak annyit, hogy ha már olvasta valaki a korábbi válaszaimat, annak lehet fogalma arról, hogy vélekedek a Felkentről. Világi, felekezeti keresztény tényleg nem vagyok, hála az Örökkévalónak.
2017. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

#3:

Kis házi gyülekezeteket nem könnyű találni, mert általában személyes kapcsolatok alapján alakulnak ki és nem szokott honlapjuk sem lenni. Talán, ha egy nagyobb keresztény konferencián (pl. Ez az a nap, tűz-konferenciák, Ellel és hasonlók) elkezdesz ismerkedni és kérdezősködni, hogy tud-e valaki ilyet, azt esetleg meg lehet próbálni.


A kicsit nagyobb (pár tucat fős) gyülekezetek (pl. Omega-taggyülekezetek, Szeretet Közösség, Szövétnek, Szeráf, Aratás, Életforrás, Szívbunker, Hegyen épült város stb., stb.

) viszont fent vannak a neten, ilyeneket könnyű találni.


A nagyon kicsi csoportokban - főleg, ha már régóta működnek ilyen létszámmal - azért lehet olyan kockázat, hogy esetleg van valami szisztematikus hiba, és pont amiatt nem tudott a csoport létszámnövekedésnek indulni.


Azután, hogy a keresztelés kérdésében mire juttok, azt nem tudom, de a vezetők valószínűleg szívesen beszélnek Veled erről.

2017. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésben megfogalmazott állítást megcáfolja a Biblia Máté evangéliumának végén:


19Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére,

BEVEZETÉS MÁRK EVANGÉLIUMÁHOZ

20és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.”

2017. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

"Sokra bizony, a Király fia (lánya) vagyok,

Világi, felekezeti keresztény tényleg nem vagyok, hála az Örökkévalónak."


Akkor mire alapozod azt a hiedelmedet, hogy megkaptad a Fiúságot?

2017. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 munyamunya ***** válasza:
12%
Húha, van baj... Szóval szerinted csak valami intézményes felekezet tagjai lehetnek valóban Istenfélők, Krisztuskövetők? Szerintem inkább a kérdéssel foglalkozzunk. Jómagam a testvéreim által az Úr Yahosua nevében lettem bemerítve, szóval létezik ilyen gyülekezet.
2017. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok a szentháromságról.Én neg vagyok győződve hogy hazugság.Ebből senki emberfia nem tud megtériteni.Láttam sok okoskodást mellette.Nem kérek belőle köszönöm.Én sem fogok vitatkozni.

A fiú nevére szeretnék ahogy az apostolok is tették.Köszönöm.

2017. dec. 1. 21:17
 20/34 anonim ***** válasza:
83%

Az,aki nem akar hinni valamiben,annak nincs az az egetverő bizonyíték,ami meggyőzhetné.


Ezt az elvet igazolja a kérdező is.

2017. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!