Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetünk azért, hogy...

Mit tehetünk azért, hogy Krisztus szeretetében maradjunk? Mitől hűl ki a szeretetünk? Mit jelent az, hogy"Krisztus szerelme szorongat"? Talán szorongás idéz az elő?

Figyelt kérdés

Jézus,próféciájában megjövendölte,hogy az utolsó időben,a szeretet sokakban meghidegül.Pál apostol pedig azt állította,hogy a szeretet örök.


Ha a bennünk lévő szeretet örök,akkor mitől hidegülhet az el?

Hasonlítható-e az emberek iránti szerelem működéséhez,Isten iránti szeretetünk?



#idő #szeretet #elhidegülés #prófécia #örök szeretet #Krisztus szerelme #álhatatosság
2017. dec. 1. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Előre leszögezem, hogy nem vagyok keresztény, de az "igazi" kereszténység mellett állok, így sokat beszéltem keresztény emberekkel.


Ők szentül állítják, hogy az istenük iránti szeretetük örök és én elhiszem nekik. A vallás egy kapaszkodó, egy "varázslatos" dolog, bárki is az istened, máshogy (nem feltétlenül jobban) fogod szeretni mint az embereket, "mágikusan", és őszintén mondom, hogy ez egy nagyon szép dolog, kicsit sajnálom is néha, hogy nincs részem benne, mert még nem találtam meg a módját a racionalizmus és a vallás keverésének, de ha valaki eléri a valódi hívő fázist, akkor a hite nem fog megrendülni.


Tudom, hogy emiatt a válasz miatt a keresztények és az ateisták is lepontoznak majd, de valahogy ki szerettem volna írni a gondolataim.

2017. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

A szeretet, olyan mint a tűz, ha nem tápláljuk, akkor kihűl.

Ha megfigyeled, Jézus a szövegkörnyezetben elmondja a "kihűlés" okát:

(Máté 24:9–12) 9 Akkor nyomorúságra adnak titeket, és megölnek benneteket, és gyűlölet célpontjai lesztek minden nemzet előtt az én nevem miatt. 10 Továbbá akkor majd sokan elbotlanak, és elárulják egymást, és gyűlölni fogják egymást. 11 És sok hamis próféta támad, és sokakat félrevezetnek; 12 és a törvénytelenség növekedése miatt a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet.


A törvénytelenség, amelyről a próféciában szó van, Isten ismert törvényeinek a mellőzését is magában foglalja, vagyis azt, hogy az emberek Isten helyett magukat helyezik az élet középpontjába. Ennek a magatartásnak a következménye a válások számának gyors megnövekedése, az, hogy a házasságon kívüli nemi kapcsolat és a homoszexualitás általánosan elfogadott, és hogy évente több tízmillióra tehető az abortuszok száma.

Ez a törvénytelenség ) a hamis próféták befolyásával párosul, akik a saját tanításuk kedvéért háttérbe szorítják Isten Szavát. Az is hozzájárul ahhoz, hogy a világ szeretet nélkülivé vált, hogy a Bibliához való ragaszkodás helyett a saját filozófiáikkal törődnek


Ezek mind mind csalódottságot okoz azoknak, akik nem készültek fel arra, amiről Jézus beszélt. Így hátat fordítottak emiatt Istennek, és egymásnak is.

2017. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Krisztus szerelme szorongat"

Más fordítás szerint: "Krisztus szeretete kényszerít"


Nem hasonlítható az emberi szerelemre. Ha megfigyeljük Pál szavait, magyarázatot ad, miért kell kényszerítő erőnek, vagy szorongatónak érezni ezt a szeretetet iránta.


"úgy vélekedvén, hogy ha egy meghalt mindenkiért, tehát mindazok meghaltak; és azért halt meg mindenkiért, hogy a kik élnek, ezután ne magoknak éljenek, hanem annak, a ki érettök meghalt és feltámasztatott”


Micsoda szeretetet mutatott ki Jézus azáltal, hogy az életét adta értünk! Ez az amiért kényszerítő erőnek kell lennie az életünkben a szeretetet iránta.

Ha ezt érezzük, akkor mi magunk is igyekszünk ilyen önfeláldozó szellemet kifejleszteni embertársaink iránt.

S akkor megtesszük azt amit Jézus tanított, és elvégezzük azt a feladatot, amit a követőire bízott.

2017. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Hasznosnak találtam velünk megosztott gondolataidat.

Egy parányi dolgot másként látok:


Az,aki Istent feltételek nélkül szereti,az a szívében élő Krisztus műve,aki életét adta az emberekért.

Ebből következik,hogy minden embert pont úgy szeret,amint Istent képes szeretni.


A szeretet nem egy érzés,hanem egy jó cselekvésére indító energia.

2017. dec. 1. 19:29
 5/6 A kérdező kommentje:

2.Hsz!


Ebben az esetben igen jó az UV fordítás,amikor "gonoszság" helyet-megmagyarázva-"törvénytelenségre"fordít,hisz a gonoszság,az Isten törvénye,az erkölcsi törvény,vagyis a szeretet mellőzése.

2017. dec. 1. 19:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell túl spilázni!


Hűséget jelent és a hűségből, szeretetből fakadó ragaszkodást és engedelmességet jelenti!


Nem kell messzire menni, vegyünk példát az életből!

Hány emberről tudtok, aki megszegte ígéretét? Megszegte esküjét? Felrúgta megállapodását? Megcsalta házastársát? stb.


Bizonyára sokról! Ők hűtlenek!


Gondolj bele, milyen Isteni erőre, Isteni Szeretetre és kegyelemre van szükség ahhoz, hogy az igaz, megváltott ember hű maradjon Urához, Itenéhez, megváltójához, teremtőjéhez, akit szemmel nem lát, miközben az emberek hűtlenek egymáshoz, akiket nap mint nap látnak, nap mint nap találkoznak!


Más az Istentől kapott önzetlen szeretet és megint más az emberek által közismert önző és számító és képmutatú és személyválogató szeretet! Gondolj bele a vég idején, az antikrisztus idején még ennyi szeretet sem marad!

2020. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!