Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy templomba bármikor, bárki...

Egy templomba bármikor, bárki bemehet?

Figyelt kérdés

Lehet hogy buta kérdés, de mivel én nem járok templomba, nem tudom, hogy hogy megy ez. :) Szóval bárki bemehet, leülhet, és nézelődhet, imádkozhat, amit akar? :D Hogy fogadnak egy olyan embert, akit még nem láttak, nem ismerik?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 1. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Bemehetsz. Osztálykiránduláson egy osztálytársam nem akart bejönni a kápolnába, mondván, hogy ő nincs megkeresztelve... Rávettük, hogy jöjjön be nyugodtan, valószínűleg nem fog ránk szakadni a kápolna, és valóban nem is szakadt ránk.
2010. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem, a legtöbb templom be van zárva, némelyikbe meg belépöt is kell fizetni. Már régen nem élek MO-on és megrég meglepödve tapasztaltam, hogy ilyen furcsa állapotok vannak. Nyugaton, ahol élek, ilyen nincs, ott a templomok szabadon látogathatóak - és szerintem ez lenne a normális.
2010. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb templom zárva van. De azok, amelyek turisztikai látványosságként is funkcionálnak (pl. esztergomi bazilika), oda belépő ellenében (szinte) bármikor bemehetsz.
2010. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20.21-nek Ja, és pont a magyar mentalitás miatt vannak zárva nagyrészt. (Ha valami nincs leláncolva, vagy ráccsal védve, annak könnyen lába kél....sajnos)
2010. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a katolikus templomokról tudok írni. Sok templomban voltam, de azt tudni kell, hogy a templomban nem illik beszélgetni. Még köszönni sem, ha ismerős van, csak biccenteni, vagy inteni.Magyarán, bárki bemehet, imádkozhat, nézelödhet. Néhány templomban pl. az Egyetemi templomban az ELTE mellett biztonsági őr van de ő sem kérdez semmit.
2010. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régebben többnyire nyitva voltak, most már egyre inkább zárva szoktak lenni. Amúgy ha valaki bemegy, akkor természetesen békén hagyják.
2010. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
ne mennyél be, mert füves cigit dugnak a szádba
2010. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én baptista templomba/imaházba járok. Szerintem bárki bejöhet aki akar, ez biztos. Sőt, örömmel fogadnak mindenkit. :)
2010. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!