Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e értelme úgy beülni egy...

Van-e értelme úgy beülni egy katolikus misére, hogy nem áldozok? Valamint minden misén van igehirdetés, vagy csak a vasárnap délelőtti "fő" misén?

Figyelt kérdés

Nem vagyok katolikus, nem is szeretnék katolikus lenni. Mindenesetre tiszteletben tartom azt hogy a katolikusok szabályai szerint csak olyan katolikusok áldozhatnak, akik minden súlyos bűn meggyóntak.


Igazából csak az ökumenizmus nevében kíváncsi vagyok a sajátomon kívüli más közösségekre, meg mondjuk az igehirdetésből hátha haza tudok vinni valamit.

De van-e úgy értelme, ha a misének a "központjához", azaz az áldozáshoz meg nincs is közöm?


2017. dec. 3. 19:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A szombat esti mise már vasárnapinak számít."


Általában. De azért nem mindig.

2017. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na, voltál azóta misén?
2018. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én sose Áldozok Szentmisén és rajtam kívül mindenki. Néha magamnak is feltűnik hogy csak én nem Áldozok de nem szentségtörhetek és a pap se áldozatnak meg mert nem hülye....június óta járok óta és megkérdezném ha eddig nem.aldoztam.most miért jutna eszembe és tudná hogy nem gyontam nála mert ismer már látásból. Hétköznap szoktam menni 6 órára. Nálunk van predikació is ( amúgy mi reformátusok a reformátust is papnak hívjuk meg prédikácionak amit mond, nem katolikus szavak azok) minden alkalommal. Illetve csak akkor nincs ha valakit azon a héten temették vagy megemlékezése van. Csak olyankor nincs predikació. De volt hogy szombaton volt megemlékezés és nem volt prédikálás. Olyankor a pap lila ruhában van és rögtön felismertem hogy gyázsmise lesz. Ha vasárnapra esik akkor hétfőre teszi
2021. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!