Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi a saját tanaikat...

Jehova tanúi a saját tanaikat akarják cáfolni?

Figyelt kérdés

Tudom,tudom,sok tanús kérdés volt már és ennek fele provokáció,de nemrég olvastam itt 1-2 dolgot,ami kapcsán elkezdett érdekelni a pszichológiája ennek az egésznek. Nem támadásként írom,tényleg kíváncsi vagyok. Az alapját az adta a kérdésemnek,hogy sűrűn látok tanúk részéről szalmabáb érveléseket bizonyos dolgokra és olyasmit tagadnak,amit senki nem állított. Pl ha a lélek halhatatlanságról van szó,sokszor láttam részükről ilyen mondatokat,hogy " Istennek számtalan angyala van, ezért nincs szüksége arra, hogy a földön élőkből angyalokat csináljon ",holott akárhol olvasgattam a témában,ilyet senki nem állított,ilyen "emberekből angyal" tézissel inkább az ezotériában találkoztam. Na de itt jött képbe nemrég az,ami miatt elgondolkodtam,ugyanis max pár hete olvastam egy kérdés alatt,hogy egy tanú a 144 ezer társuralkodót nem emberi lénynek nevezte,sőt,konkrétan úgy hívta őket,hogy ezek angyalok (sajnos elfelejtettem,melyik kérdésnél volt,így nem tudom idézni). De ez azt jelenti,hogy bizony az Őrtoronynak van olyan tanítása,hogy emberekből (bár nem mindből,csak a "kiváltágosakból") angyalok lesznek,más kérdések alatt a tanúk meg úgy vitába szállnak ezzel a tannal,mintha ez más egyházak alap tanítása lenne,aztán meg kiderül,hogy náluk van ilyen. Talán valahol tudat alatt tudják,hogy nem igaz és azért írják ezt érvként mindenhova,mert igazából a saját egyházuktól nem tudják elfogadni?

Mégegyszer mondom,a kérdésem nem támadó jellegű,de ezen nagyon meglepődtem,lehet,hogy sokatok már rég rájött erre,de én arról sem tudtam,hogy a tanúk a 144 ezer kiválasztottat úgy képzelik el,hogy a Mennyben már angyalként élnek.



2017. dec. 20. 19:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9

Ez persze nem igaz. Például a katolikus Egyház a 2000 év alatt egy tant sem módosított. Nem is lenne lehetséges,, hiszen ezek dogmákba vannak foglalva, amit soha nem lehet megmásítani és megváltoztatni.

A jehovások pedig "alapigazságokat" változtatnak bizonyos időközönként.

2017. dec. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!



Jehova Tanúinak nincsen olyan tanítása, mely kereken kimondaná, hogy a 144 000 tagjai (akikről azt vallják, hogy ők az égi reménységű keresztények) angyalok lesznek. Helyesebb inkább úgy fogalmazni, hogy ők Isten szellemfiaivá lesznek, de ettől még nem válnak angyalokká, ők külön rendet alkotnak és más a szerepük is.


Habár ha ismerjük a Szentírást, Jézus mondott valami ilyesmit: "Mert a feltámadáskor a férfiak nem nősülnek, és a nőket sem adják férjhez, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok az égben" (Máté 22:30, ÚVF,2017)


Péter meg így írt: "Ezek által értékes és igen nagy ígéreteket tett nekünk, hogy Isten dicsőségének részeseivé váljatok általuk mint szellemteremtmények, ('hogy isteni természet részeseivé váljatok', ÚVF,2003) miután kimenekültetek a világ romlottságából, amely helytelen vágyból fakad.(2Péter 1:4,ÚVF,2017)


János meg ezt írja: "Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, de hogy mik leszünk, még nem tárult fel. Azt viszont tudjuk, hogy amikor megmutatja magát, olyanok leszünk, mint ő (itt az Atyára utal, lásd előző vers), mert olyannak fogjuk látni, amilyen valójában." (1János 3:2,ÚVF,2017)


Lásd még 1Kor 15:53, mely szerint az égi reménység "romolhatatlan" és "halhatatlan" létet jelent. (vö. 1Péter 1:3,4)



Szóval JT nem tanítják azt, hogy a 144 000-ből angyalok lesznek és a Szentírás sem ír ilyet sehol. Ha valaki mégis így fogalmazott, az egy kisebb botlás lehetett, vagy félreérthetően fogalmazott.

2017. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!