Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják Jehova tanúi,...

Miért mondják Jehova tanúi, hogy az igazságban vannak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 10:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem bolondok!

Csak a bolond mondaná, hogy hite hazugság és ő ennek a hazugságnak elkötelezett híve!

Te is a saját hitedet tartod az egyedüli igazságnak.

2017. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nem mondják, hogy a teljes igazságban vannak, hanem hogy (részleges) igazságban, és egyre többet tudnak meg az igazságról új kinyilatkoztatás nélkül.


Persze a világ többi része hazugságban él.

2017. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Mert a szervezet csak úgy tud életben maradni,ha elhiteti a híveivel,hogy ők a tuti igazságban vannak,ami max csak egyre világosabb lesz (tehát így a szervezet egy laza mozdulattal le is söpri a vádakat a válláról,hogy esetleg hazugságot tanít). Erről javarészt nem tehetnek az átlag tanúk,csak azért mondom,hogy javarészt,mert azért miután több 100x el van nekik mondva valami és bizonyítva,akkor már az ítéletkor nem lehet azt mondani,hogy hát ők nem tudták,szólva lett nekik,innentől kezdve a felelősség rajtuk van,nem lehet mindre azt mondani,hogy csupán jóhiszemű tévedő.
2017. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Az igazság itt megkülönböztető jelző. Az egy igaz vallás az igazságot csak úgy tudja kezelni, mint alapvető meghatározást. "Tudom az igazat, igazságban élek, felvilágosultam és bírom a képességet, hogy azzá tegyelek téged is." Az igazak hitétől különbözőség az igazságtól való távolságot szimbolizál. Ilyen a korai vallások napkultusza is. "Minél messzebb vagy a vallásomtól, inkább térsz le az igazak útjáról."

Természetesen félremagyarázva aki nincs az igazságban, az hazugságban van. Jelen esetben az igazság ellentétpárja az érintetlenség, más néven a még nem világosodott állapot.

2017. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Az összes vallás ezt mondja magáról, miért őket emelted ki? :D
2017. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Dongaben ***** válasza:

Semmilyen vallással nem említeném együtt az "Igazság" szót, mert az csak egy teória, állítás. Az "Igazság=Vitathatatlan tény"! A vallás pedig...legyen bármilyen, az "vitatható". Aki hisz valamiben, az mind a maga "igazát" hiszi. És ezzel nincs is semmi baj, amíg ezzel másokat nem bántanak. Manapság egyre nehezebb egymás mellett élni közösségeknek, pedig lehetne. Csak egy közös célra volna szükség, amiből azért akad a különböző vallásokban... Csak valahogy nem találják Világszerte... Én örülök, hogy a lakóhelyemen ez működik! Más-más vallású, vagy "vallástalan" emberek együtt dolgoznak a rászorulók megsegítésére. Ehhez...valóban nem kell hinni semmilyen Istenben, vagy követni bármilyen leírást.

Ez: Arról szól, hogy emberek vagyunk. Ilyen egyszerűen.

2017. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Hát elég szomorú, akkor akik a jw előtt éltek azokkal mi van?
2017. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%

" Az összes vallás ezt mondja magáról, miért őket emelted ki? :D "


Lehet,hogy én vagyok a műveletlen,de én nem tudok mégegy olyan vallásról,aminek van pofája úgy kezelni magát,mintha ő adná a belépőt az örök életbe. Nyilván van benne igazság,hogy bármilyen vallásban él is egy ember,nem fogja azt mondani róla,hogy ez kamu,különben miért lenne ott? Én is hiszem az én gyülekezetemről,hogy igazat tanítanak,de ne keverjük ezt össze azzal,hogy közben beképzelt majom módjára képesek feltétlen engedelmességet követelni,ha nem teszed,kiközösítenek,besároznak,elítélnek,hogy azért mentél el,mert ízlik a bűnös életmód,aztán amikor kiderül,hogy neked volt igazad és ők tévedtek,nem keresnek meg bocsánatot kérni,nem fogadnak vissza,mert akkor is te vagy a hülye. Mondom,én Jehova tanúin kívül ilyen mentalitást még nem láttam,ez nem azt jelenti,hogy más vallás nem hiszi,hogy igazságban van,de más vallás nem sajátítja ki magának és képes testvéreként nevezni egy másik felekezethez tartozó embert,amire a tanúk soha nem lesznek képesek. Remélem azért látod a különbséget.

2017. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hát ha ők az igazságba vannak, és megnézed a világunk működését, háát, gondok vannak az biztos..
2017. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
#8 az összes vallás, összes felekezete ilyen.
2017. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!