Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják Jehova tanúi,...

Miért mondják Jehova tanúi, hogy az igazságban vannak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 10:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó,figyi,neked annyi van a zsebedben,hogy nem szimpi neked a vallás,ezért un block teszel egy kijelentést. Viszont én is és sokan mások is itt tartozunk valamilyen felekezethez és amit én tapasztaltam az enyémben az az,hogy ott nincs ilyen,de mivel te kategorikusan az ÖSSZESről beszéltél,már kapásból nem igaz,elég hozzá egy ellenpélda is,de akár tetszik neked akár nem,több is van. Kiközösítés nálunk is van,de 1. nem azért,mert valamelyik tannal nem értett egyet,2. ez nincs hatással a magánéleti kapcsolataira,sem a velünk való kapcsolatra,csak a gyülekezetbe nem jöhet,mert többször csinált helytelen dolgokat,amik miatt ki is tiltották a városból,naná,hogy nem fogunk falazni neki és engedni ide,amikor azt csak törvényszegéssel lehet kivitelezni. De ismétlem,nem csak ez az egy ellenpélda van a kijelentésedre,ez csupán az,ami nálunk van,mások is biztos tudnának beszélni a saját egyházukról/gyülekezetükről.
2017. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ezt úgy érted, hogy a zsidó, keresztény, mohamedán, eszkimó, ezoterikus akármi vallások követői is üdvözülhetnek?
2017. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok:

Merete, nem hallottál még ilyenről? :D Ez érdekes.

A keresztény biblia kimondja, hogy öld meg a bálványimádókat, persze a modern társadalomban ezt már nem vehetik figyelembe, de évszázadokig gyilkolták a pogányokat, amiért nem tértek át. :D

Az iszlám megparancsolja a híveknek, hogy mindenkit tegyenek el láb alól egy jó kis kínzás után, aki nem fogadja el Allahot.

És ez csak két világvallás.

A történelem során tanúsított viselkedésmód a vallásos emberektől az én állításom támasztja alá, szerinted hány embernek kellett meghalnia vagy diszkrimináltan, megnyomorítva élnie csak mert nem fogadta el a keresztény istent, Odint vagy akár a békésnek mondott hindu isteneket? Rengetegnek, pontos adatokkal nem tudok szolgálni, de azt biztosra tudom mondani, 7 nullás számról, vagy akár 8-asról beszélünk.


De már nem ugyanazt mondom, MAJDNEM minden vallás ugyanúgy azt állítja, hogy az az egyetlen igaz, és mindenki más csak egy másodrendű idióta, akivel vagy nem kell foglalkozni, vagy át kell küldeni a másvilágra... de hogy megértsük egymást vallástól függetlenül? Áááá hol, milyen ördögi történésekhez vezethetne az... :D

2017. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Megvannak győződve arról, hogy a szervezetük az "igaz út" csakhát az a Biblia szerint az Krisztus, de nekik aztán az orruk alá tohatja az ember a Bibliát. Az őrtorony a fő szellemi táplálékuk, a Biblia csak fűszer.
2017. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért fáradtság az oka.
2017. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Meretéhez azt tenném hozzá, hogy a Tanúk által sokat szidott katolikus egyházban aki ki van közösítve, az nem járulhat a szentségekhez. Ennyi, és nem több. Nem kell vele kötelezően megszakítani a kapcsolatot, lehet vele beszélgetni, a templomba is elmehet, együtt imádkozhat a többiekkel, de nem áldozhat például.


Bár néha hallani olyan példákat, hogy a faluból senki sem állt szóba az illetővel, még a pap sem, de ez az illető falu magánakciója volt, nem parancsra tették.

2017. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"A keresztény biblia kimondja, hogy öld meg a bálványimádókat,..."


Ezt hol is írja a keresztény Biblia?

2017. dec. 21. 23:38
 18/29 anonim ***** válasza:

Ők azt mondják magukról, hogy ő maguk igazságban vannak. Én római katolikusként nem állítom magamról, hogy ÉN lennék igazságban. A Katolikus Egyház tanítása van igazságban, viszont én (sajnos) nem élek mindig így.

a Jehova tanúi (de egyébként nem csak ők) meg azt mondják, hogy ŐK vannak igazságban, mivel tagjai egy bizonyos vallási közösségnek, a többi mellékes.

2017. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

Mózes ötödik könyve, 17. fejezet:

"3Móz 22,20 ; Mal 1,8.13 2 Ha valamelyik lakóhelyeden azok közül, amelyeket Istened, az Úr ad neked, akad köztetek valaki – akár férfi, akár nő –, aki olyasmit követ el, amit rossznak lát Istened, az Úr, és megszegi a szövetségét, 5Móz 13,7-11 3 ha elmegy, és más isteneket tisztel, és azokat imádja: a napot, a holdat vagy az ég minden seregét, amit én nem parancsoltam, 2Móz 22,19 ; 5Móz 5,9 ; Jer 7,18 4 és ezt jelentik neked, és meghallod, akkor jól vizsgáld meg az ügyet! És ha valóban igaz, hogy ilyen utálatos dolog történt Izráelben, 5 akkor vezesd ki a városkapuhoz azt a férfit vagy nőt, aki ezt a gonoszságot elkövette, és kövezd halálra azt a férfit vagy nőt! 6 Csak két vagy három tanú vallomása alapján szabad valakit halálra ítélni; egyetlen tanú vallomása alapján nem szabad."

- de legalább több kedves keresztény ember szerint is más istent kell követnem, hogy kövezés általi halált haljak, igaz? :) Ilyenkor szokott az jönni, hogy ez a rész Izraelről beszél... okés, de ha ezt elfogadjuk, akkor az összes többi tanítása is érvénytelen ránk nézve ennek a fejezetnek.


Mózes ötödik könyve, 13. fejezet:

"1 Tartsátok meg és teljesítsétek mindazt, amit megparancsolok nektek! Semmit se tégy ahhoz hozzá, és semmit se végy el belőle! 5Móz 4,2 ; Péld 30,5-6 ; Jel 22,18-19 2 Ha próféta vagy álomlátó támad közöttetek, és meghirdet egy jelet vagy egy csodát, Mt 24,24

hozzáadás a könyvjelzőkhöz

3 még ha be is következik az a jel vagy csoda, amelyről beszélt neked, de közben azt mondja: Kövessünk más isteneket, akiket nem ismertél, és tiszteljük azokat, 4 akkor se hallgass annak a prófétának a szavára vagy arra az álomlátóra! Mert csak próbára tesz benneteket az Úr, a ti Istenetek, hogy megtudja, valóban teljes szívvel és lélekkel szeretitek-e az Urat, a ti Isteneteket. 5Móz 6,5 5 Az Urat, a ti Isteneteket kövessétek, őt féljétek, az ő parancsolatait tartsátok meg, az ő szavára hallgassatok, őt tiszteljétek, és hozzá ragaszkodjatok! 6 Annak a prófétának és annak az álomlátónak pedig meg kell halnia, mert szavaival el akart téríteni benneteket Istenetektől, az Úrtól, aki kihozott benneteket Egyiptom földjéről, és kiváltott benneteket a szolgaság házából. El akart tántorítani attól az úttól, amelyről megparancsolta neked Istened, az Úr, hogy azon járj: takarítsd ki azért a gonoszt a magad köréből! 5Móz 18,20 ; Zak 13,2-3 7 Ha testvéred – még ha anyád fia is – vagy a saját fiad, leányod, a feleséged, akit karjaidba zársz, vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk, és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél sem te, sem atyáid, 8 azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülöttetek vannak, akár közel hozzád, akár tőled távol, bárhol is a föld egyik szélétől a másikig, 9 ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd, 10 hanem öld meg irgalom nélkül! Amikor kivégzik, te emelj rá először kezet, és azután az egész nép! 11 Kövezd halálra, mert arra törekedett, hogy eltántorítson az Úrtól, a te Istenedtől, aki kihozott téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából."

-Többet is másoltam volna, mert érdekes az ezt követő rész is, de így is túl hosszú. Mielőtt azt írnád, hogy félreértelmeztem, inkább olvasd el az első mondatot.


Ha azt írod ez az izraelieknek szól, emlékezz rá, hogy a Tíz Parancsolat is ebben a fejezetben van, az is mehet a kukába ennyi erővel.

Ha valaki ezek után meg tudja cáfolni az állításomat, az kap egy piros pontot. :)

2017. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"de legalább több kedves keresztény ember szerint is más istent kell követnem, hogy kövezés általi halált haljak, igaz?"


Azt írod hogy keresztény! A keresztény azt jelenti hogy Krisztust követő!

Tehát aki kereszténynek vallja magát az nem tehet ilyesmit mert Krisztus nem tanított ilyesmit!


"Ilyenkor szokott az jönni, hogy ez a rész Izraelről beszél... okés, de ha ezt elfogadjuk, akkor az összes többi tanítása is érvénytelen ránk nézve ennek a fejezetnek."


Hát akkor ne is tartsd be azokat a tanításokat!


"Ha azt írod ez az izraelieknek szól, emlékezz rá, hogy a Tíz Parancsolat is ebben a fejezetben van, az is mehet a kukába ennyi erővel.

Ha valaki ezek után meg tudja cáfolni az állításomat, az kap egy piros pontot."


Igen nekik szól. Te magad cáfoltad a saját szavaidat. Én meg arra szeretnélek emlékeztetni hogy Jézus Krisztus más parancsolatot adott a követőinek. És mivel keresztényeknek valljuk magunkat így azokat a tanításokat igyekszünk követni amiket az Úr Jézus Krisztus tanított.

Az egyik ilyen tanítás a következő! Lukács 6:27

Megjegyzem hogy a 10 parancsolat részei megvannak erősítve Krisztus tanításában. Természetesen kidobhatod a kukába a 10 parancsolatot ha akarod. Egyáltalán nem kötelező foglalkoznod vele. Sem részben sem egészben!

- De egy dolgot meg kellene értened. Azt hogy aki kereszténynek vallja magát az Krisztus tanítását kövesse! Mert ha nem azt követi akkor értelem szerűen az nem keresztény.

2017. dec. 22. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!