Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarja minden muszlim...

Miért akarja minden muszlim megtéríteni a nem muszlim párját?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert nagyon erős a vallásosság fontossága. Egyfajta kötés is, de nem egyenrangúlag, bármennyire is azt hazudják.
2017. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ők máshogy élik meg a hitüket. Általában buzgóbbak, vallásosabbak, mint egy átlag európai, aki ha keresztény, akkor is inkább csak névleg az, nem jár minden héten templomba. Jó, nyilván van egy csomó kivétel, de azért ez a tendencia.


Másrészt olyan országból jönnek, ahol még ha vallásszabadság is van elméletileg, azért ahhoz vannak szokva, hogy az emberek túlnyomó többsége muszlim körülöttük. Mi, európaiak sokkal liberálisabb felfogásúak vagyunk, nem is foglalkozunk vele, hogy a szomszéd katolikus, református, zsidó, ateista, vagy micsoda.


Végül pedig az ilyen vegyes házasságok túlnyomó többségében a férj az arab származású és muzulmán vallású. Anélkül, hogy megkérdőjelezném a felek egyenrangúságát, valahol természetes, hogy családfőként ő érzi inkább úgy, hogy térítenie kéne a feleségét, mintsem fordítva.

2017. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Én ismerek olyan vegyes házasságot, ahol senki nem akar senkit megtéríteni, és már több évtizede együtt vannak.

Mellesleg miből gondolod, hogy minden muszlim meg akarja téríteni a nem muszlim párját? Ismered az összeset? Vagy ennyire hatásos a kormányzati agymosás?

2017. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A vallásos keresztények is téríteni akarják a családtagjaikat, mint ahogy az egyéb vallásban erősen hívőknél is gyakori a térítési szándék.
2017. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A normalisak nem akarjak. En is ismerek vegyes hazaspart, tanultak egymas vallasarol, de mindenki maradt a "helyen" (itt mar megdolt a kerdesed), nem normalissal pedig amugy sem kell kezdeni (illetve, ha valaki tenyleg vallasos, nem pedig csak kirakat vallasos, akkor ugyis fontos lesz neki, hogy a sajat hitebol valasszon tarsat, ha keresztenyrol, ha akarki masrol is beszelunk).
2017. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

6-os!

szóval egy muszlim férfi nem szerethet engem, csak mert pogány vagyok?!

szerintem a szerelem és a vallás két külön dolog

2017. dec. 25. 19:50
 7/12 anonim ***** válasza:

En ilyet sehol nem irtam. De ezzel ennel picit bonyolultabb temakor, nem ilyen fekete-feher, hogyha x vagyok, akkor szeret, ha y, akkor meg nem. Meg nagyon gyakran az europai, kereszteny, ateista, pogany stb. lanyok nem tudjak megkulonboztetni, hogy melyik muszlim ferfivel erdemes szobaallni, es melyikkel nem (ez utobbibol lesznek az ilyen mindenfele horrorsztorik, amikbol aztan jonnek az ilyen kovetkeztetesek, mint pl. a kerdesben foglalt is). Az viszont elmondhato, hogy egy tenyleg vallasos muszlim ferfi, akinek fontos a hit es az ezzel jaro "keretrendszer", az nem fog kapcsolatba kezdeni semmilyen novel hazassagon kivul, kulonosen nem mas vallasbol, mert vallasossagabol kifolyolag olyan hazastarsra fog vagyni, aki mellett megvalosithatja az iszlam altal ra kirott szerepet. Es ez a legtobb pontban kulonbozik pl. egy atlag, europai gondolkodasu notol, akinek lassan mar az is fura, ha egy ferfi fizet a vacsoranal.

Ha szeretnel ilyesmirol beszelgetni, irj nyugodtan privatot.

2017. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

"6-os!

szóval egy muszlim férfi nem szerethet engem, csak mert pogány vagyok?!

szerintem a szerelem és a vallás két külön dolog"


Szerintem is két külön dolog. Mindenesetre az iszlámban muzulmán nő nem házasodhat nem muzulmán férfival, de egy muszlim férfi házasodhat nem muszlim nővel, viszont a gyerekeket is iszlám hit szerint kell nevelni. Hogy neki ez személy szerint mennyire fontos hogy a gyerekei muzulmánok legyenek és hogy te ehhez hogy viszonyulsz az persze a kettőtök dolga.

2017. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kicsit általánosabban megfogalmazni a kérdést vagy behelyetetsítenii az iszlámot valamivel amit te jónak tartasz, és akkor érteni fogod a dolog pszichológiáját.


Pl.: Te nem muszlimként miért akarnád lebeszélni a párod az iszlámról?


Na ugye.

2017. dec. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Muszlim férfi nem vehet el pogány nőt feleségül.

Házasság nélkül együtt élni pedig paráznaság / házasságtörés, ami nagyon súlyos bűn az iszlámban.

2017. dec. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!