Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarja minden muszlim...

Miért akarja minden muszlim megtéríteni a nem muszlim párját?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"de egy muszlim férfi házasodhat nem muszlim nővel,"


Ez így nem igaz. Csak egyistenhívő nőt vehet el. A legtöbb keresztény ma szentháromsághívő, így őket nem veheti el. Legfeljebb olyan keresztényeket akik elutasítják a szentháromságot tehát valóban egyistenhívők, esetleg zsidók.

2017. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
36%

"A kérdező kommentje:


6-os!

szóval egy muszlim férfi nem szerethet engem, csak mert pogány vagyok?!

szerintem a szerelem és a vallás két külön dolog"



Szerinted igen, szerintem is, meg itt még sokak szerint is. De nem ez a lényeg, ezek tök mellékes dolgok. Ami számít, az az, hogy a kiszemelted is így vélekedik-e?

Az ugyanis abszolúte tökmindegy, hogy te vagy mi mit gondolsz/gondolunk a vallás és a szerelem kapcsolatáról, összefüggéseiről. Ha hozzámégy egy muszlimhoz, akkor az ő szava lesz a döntő. Persze, figyelembe veheti a te szavadat is, ha épp olyan kedve van, de ez csupán lehetőség, semmint kötelessége neki. Ha ő azt mondja, hogy igen, így van, mert figyel a te véleményedre is, akkor semmi gond.


Azonban ha ő nem úgy gondolja, mint te, és éppen nincs is kedve figyelembe venni a te álláspontodat, akkor bizony csomót köthetsz a véleményedre, "kuss" lesz a neved, a szó szoros értelmében. Egészen odáig, hogy a hite szerint ilyenkor akár meg is verhet engedetlenségért, ha úgy látja jónak, és teheti ezt bármiféle hátrányos következmény nélkül. Persze, Magyarországon lehet jogi következménye ennek, HA feljelented, vagy HA 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvednél el és emiatt kórházba kerülsz (ilyenkor nálunk a jog szerint alapból megindul az eljárás). Kérdés, hogy akarod-e majd egyáltalán feljelenteni, vagy az esetleges még keményebb retorziótól félve inkább nyeled a békát és befogod a szád. Iszlám berendezkedésű országban pedig még jogorvoslatra sincs lehetőséged, az urad ott feletted valóban teljhatalommal rendelkező Urad lesz, gyakorlatilag a tulajdonába kerülsz, bármit megtehet veled. Bármit.

2017. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!